Vecumnieku floristi savus darbus izrāda virtuāli

Ierasts, ka ik pavasari Vecumnieku tautas nama floristikas studijas dalībnieki ļauj novērtēt savu veikumu, noskaņojot ilgi gaidītajai dabas atmodai. Šoreiz tradicionālā darbu izstāde organizēta atšķirīgā formātā – kompozīcijas aplūkojamas virtuālā vidē.

Izstādē «Piliens pozitīvisma laika plūdumā» vienojušās gan tautas nama floristikas studijas dalībnieces, gan Vecumnieku vidusskolas floristikas pulciņa meitenes, tāpēc dekoratīvie darinājumi šoreiz lielākā skaitā – pavisam eksponēti vairāk nekā 50 darbu.

«Daļa kompozīciju jau bija gatavas, domājām par izstādes iekārtošanu, kad radās šie neparedzētie apstākļi un kopā vairs nevarējām pulcēties. Bija jārod risinājums, jo nebūtu pieļaujams, ka floristi savā 20. sezonā paliek bez radošo sasniegumu demonstrēšanas. Iešāvās prātā doma, ka darbiņus varētu sabildēt, atlasīt labākās fotogrāfijas un sarīkot virtuālu izstādi. Meitenes teica «hop!», un viss notika,» atklāj Līga Lauriņa, floristikas studijas vadītāja, Latvijas Amatniecības kameras florista amata meistare.

Studijā aizrautīgi un radoši darbojas 15 dažāda vecuma dalībnieces. Jaunākās meitenes apmeklē nodarbības gan skolā, gan tautas namā. «Mans «zelta piecnieks»!» tā par audzēknēm, kuras guvušas panākumus konkursos, lepni teic Līga.

Viena no aktīvajām jaunajām floristēm ir 14 gadu vecā Vita Kalniņa, kura ar kompozīciju veidošanu aizraujas jau četrus gadus – kopš 5. klases. «Esmu puķu bērns,» teic meitene un atklāj, ka visvairāk patīkot darboties ar ziediem un dabas materiāliem. Pavasara izstādei Vita darbus veidojusi kopā ar mammu Gunitu Kalniņu, kura floristikai pievērsusies nesen. «Meitai ir ķēriens, viņa strādā kā īsta māksliniece,» vērtējot Vitas vaļasprieku, teic mamma. Virtuālajā ekspozīcijā apskatāma viņu darinātā ligzdiņa un tūtas no bērzu tāsīm, ko pilda olas un gaisīgas spalviņas. «Tas ir mūsu kopdarbs. Iesaistījām arī tēti; viņš sagādāja tāsis,» stāsta Gunita.

Virtuālā izstāde apskatāma Vecumnieku novada pašvaldības mājaslapā internetā, sadaļā «Foto un video galerija», kā arī tīmekļa vietnes «Facebook» Vecumnieku novada lapā.

Plašāk – laikraksta „Bauskas Dzīve” drukātajā versijā 9. aprīlī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas