Vecumnieku floristi svin jubileju

Vecumnieku tautas nama floristikas studija darbības 15. gadskārtu svinēja sestdien, 23. maijā.

Notikumam par godu iekārtota izstāde «Laika uzrunāšana», klātesošos iepriecināja kora mūzikas koncerts.

«Piecpadsmit gadu ir krātas zināšanas, pieredze un prasmes, lai pārliecinātos, ka lietišķās mākslas nozare floristika ir ilgtspējīga,» svētku reizē uzsvēra studijas vadītāja, Latvijas Amatniecības kameras floristes amata meistare Līga Lauriņa.

Ziedu kārtošanas pratēji ir čakli strādājuši, daudzinot Vecumnieku vārdu Latvijā. Kartē grūti atzīmēt visas tās vietas, kur floristi bijuši nometnēs, izstādēs, plenēros, konkursos, darbnīcās. Radošais ceļš vijies caur Iecavu, Rundāli, Bausku, Naukšēniem, Dikļiem, Api, Cēsīm, Tukumu, Bulduriem, Rīgu. Īpaši ir braucieni uz Ventspili, kur ik gadu norisinās starptautiskais ziedu paklāju festivāls. Tajā Vecumnieku floristi ar panākumiem piedalījušies jau 13 reizes un arī šogad plāno turp doties.

Studijā darbojas dažādu paaudžu pārstāvji. 15 gadu laikā prasmes apguvuši 87 interesenti – cits skolojies vienu sezonu, cits – vairākas. Pašlaik nodarbības cītīgi apmeklē vairāk nekā desmit dalībnieces, teju no pašiem pirmsākumiem – Solvita Kozlovska un Gundega Kruglova.

Stelpietes Ilga Viņķele un Nijole Ķerude interešu kopai ir piederīgas vairākus gadus. «Ļoti patīk apgūt arvien ko jaunu, iemācīties veidot kompozīcijas, dekorus, kas sagādā prieku pašai un citiem,» teic N. Ķerude. «Vienīgā problēma – attālums, jo nav vairs tie gadi, kad gribas pa tumsu doties prom no mājām, turklāt Skaistkalnes autoceļš ir diezgan noslogots,» piebilst I. Viņķele. Viņai floristikas apguve ir sen lolots sapnis.

Svētkos īpašs paldies teikts pirmajai pasniedzējai – iecavniecei Ivetai Cerai. «Vecumnieku grupa bija mani pirmie «bērni», laikam tāpēc arī vismīļākie,» atzina I. Cera, «prieks par Līgu, kura ieguvusi meistares diplomu, jo ikvienam skolotājam vislielāko gandarījumu rada audzēkņu panākumi.»

Sirsnīgā gaisotnē un kopībā savijās dzeja, mūzika, paldies vārdi un apsveikumi, ļaujot ziedēšanas laikā uzdzirkstīt priekam. Vakarā lapenē pie Vecā ezera studijas bijušos un pašreizējos dalībniekus gaidīja pārsteigums – saksofonista Arta Skujas priekšnesums, slīdot laivā pa rāmo ūdeni.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas