Vecumnieku iedzīvotājus nepārliecina biogāzes ražotāju argumenti 4

Vairāk nekā simts klausītāju 15. oktobra pēcpusdienā Vecumniekos diskutēja par ieceri būvēt biogāzes koģenerācijas staciju ciema teritorijā.
 
Nelielajā telpā, kuru novada dome bija atvēlējusi sabiedriskās apspriešanas sapulcei, visiem sanākušajiem nebija vietas. Tika atnesti daudzi papildu krēsli, taču pulks iedzīvotāju palika blakus telpā.
 
Lielākā daļa sanākušo bija negatīvi noskaņoti pret plānoto ražotni. Publiskās apspriešanas sekretāre Iveta Balcere informēja, ka vairāk par 200 cilvēku parakstījušies pret biogāzes koģenerācijas stacijas būvi.

«Ļoti daudzi parakstījās pret biogāzes ražotnes izveidi, tikai viens bija par,» stāsta Vecumnieku iedzīvotāja Ina Skuja, kura sapulces rīkotājiem nodeva anketas ar savāktajiem parakstiem.

Vecumnieku iedzīvotājs arhitekts Valdis Onkels uzsvēra, ka skābbarības ražošanai būs nepieciešams 1000 hektāru zemes, kas ir viena desmitā daļa no Vecumnieku novada lauksaimniecības zemju platības.

Negatīvi pret to noskaņots bija Vecumnieku pagasta zemnieks Agris Veide: «Lauksaimniecībā izmantojamā zeme ir jāizmanto pārtikas ražošanai. Sākotnējais mērķis bija biogāzes ražotnes veidot pie govju vai cūku fermām, kur izejvielas ir blakus. Pagasta iedzīvotājiem no šīs būves ieguvuma nebūs.»
 
Būvniekus pasākumā pārstāvēja Ģirts Folmanis, SIA «Energy Investments» pilnvarotais pārstāvis, Rīgas Tehniskās universitātes speciālists Aleksandrs Soročins un uzņēmuma projektētājs Artūrs Veiss. Ģ. Folmaņa prezentācija sanākušos nepārliecināja. Solītais ieguvums Vecumniekiem – 3,5 miljoni latu lielas investīcijas, 600 tūkstoši latu skābbarības iepirkšanai, 12 darba vietas un lētāks siltums nevis iepriecināja ļaudis, bet gan radīja daudz jautājumu. Pagasta iedzīvotāji centās precizēt, vai tiešām tas būs ieguvums. Ģ. Folmaņa teiktais, ka darbu laikā ieguvējas būs viesnīcas un varbūt uzplauks demogrāfiskais stāvoklis, raisīja klausītāju smieklus.

Vairāk par šo tēmu lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā trešdien, 16. oktobrī.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Lupatas

Kā jau visur Latvijā. Ka tikai neko nedarītu bet varētu vaimanāt, ka grūta dzīve :)

pirms 7 gadiem, 2013.10.16 22:04

IESAKU

TE NEVIENS NEVAIMANĀ!Iesaku palasīt atbilstošu informāciju par biogāzes ražotnes radītajām sekām ,kā ir dzīvot smirdošā ciematā! Ar tām dažām darba vietām NEKAS nemainīsies!Sūdu būs vairāk nekā labuma.

pirms 7 gadiem, 2013.10.17 07:58

iesaku

nu iecava jau nu nesmird ir ari teritorija buts betoneju tik labs jautajums kur nems izejviejas jo visu apkarti jau ir parnemusi iecava,ko teikt lai veicas tas priece laukos bus daziem darbavietas

pirms 7 gadiem, 2013.10.17 10:06

pusrublis

nu cik var melot, nebūs to darbavietu un būt nevar. Nu nav Vecumniekos bezdarbnieku (reāli strādātspējīgi) ar tiesībām vadīt frontālo iekrāvēju. tātad ieguvums iezīvotājiem nekāds, taču zudējumos var norakstīt sagrautus ceļus (kas jau tagad ir nekādi) un piegānītu vidi.

pirms 7 gadiem, 2013.10.17 11:37

Vietējās ziņas