Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku jaunās mākslinieces piedalās starptautiskā triennālē

Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas audzēkņu un skolotāju delegācija 20. un 21. oktobrī Tallinā piedalījās starptautiskajā laikmetīgās mākslas triennālē jauniešiem «EKSPERIMENTA!».

Triju Vecumnieku jauniešu kopdarbs «Laiks nav nauda» bija viens no Latvijas jauno mākslinieku darbiem forumā, informē Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas direktore Iveta Lavrinoviča.

Aiga Andra Dručka, Katrīna Lavrinoviča un Unda Rušmane no vizuāli plastiskās mākslas programmas ar darba ideju centās pierādīt pretējo mūsdienās tik ierastajam teicienam «Laiks ir nauda». Jaunietes ar pedagogu atbalstu triennālei «EKSPERIMENTA!» sāka gatavoties jau pagājušā gada rudenī, piedaloties radošās darbnīcās un ideju prezentācijā. Šī gada triennāles tēma «Māksla un ekonomika» bija idejiski sasaistīt mākslu un citas jomas.

Savā koncepcijā meitenes pauda, ka visbiežāk laika nav biznesmeņiem, kuri ieurbušies darbos, kārtojot darījumus, katra minūte, pat sekunde ir no svara. Viņiem nav laika veltīt uzmanību ģimenei un tuviniekiem, darba ideju atklāj skolas vadītāja. Pēc šīs koncepcijas izveidots objekts – vēja zvans no māla. Mākslas darbā attēloti biznesmeņi uzvalkos, kas iekārti pulkstenī un simbolizē visu pasaules laiku. Nauda zem pulksteņa simbolizē visas pasaules naudu. Biznesmeņi, iekārti auklās, ir atkarīgi un pakļaujas šīs pasaules laikam un naudai. Vēja zvans rāda, ka tikai daba – vējš – var tos ietekmēt.

Latvijas kārtā prezentētas ap 100 ideju. Deviņi darbi izturēja Igaunijas žūrijas vērtējumu, autori aicināti tos izstādīt Tallinas izstāžu zālēs. No visas pasaules iesniegti 400 darbi. «EKSPERIMENTA!» fināla izstādē piedalījās 85 darbi no 11 valstīm, tai skaitā Slovēnijas, Turcijas, Kanādas, Vācijas, Somijas, Lietuvas u. c.

«EKSPERIMENTA!» atklāšana notika 20. oktobrī plkst. 18 Tallinas mākslas hallē pie Brīvības laukuma. Darbi izvietoti vairākās izstāžu zālēs un galerijās. Pēc izstāžu apskatīšanas Latvijas dalībniekiem un viņu atbalstītājiem notika nelielas svinības. Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) vizuālās mākslas izglītības eksperte Ilze Kupča katram pasniedza atzinības rakstu, «EKSPERIMENTA!» sertifikātu un 2017. gada darbu grāmatu. Īpašu žūrijas atzinību no Latvijas ieguva Madonas jauniete Elīna Pūce ar darbu «Laika strukturēšana».

Tallinā Latviju pārstāvēja arī Vecumnieku skolas skolotāja Anda Sproģe, kas aktīvi virzīja un koordinēja mākslas programmas audzēkņus «EKSPERIMENTAI», skolotāja Antra Gustsone, kura deva padomus māla apstrādei praktiskajā daļā, kā arī skolas direktore Iveta Lavrinoviča.

Vecumnieku mākslinieces Tallinā apskatīja daudzas izstādes, lai saprastu laikmetīgās mākslas būtību, iegūtu jaunas sajūtas un idejas. Apmeklēts Tallinas grafiti rajons, KUMU muzejs.

Jau vēstīts, ka Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas audzēkne Luīze Diena 2014. gadā iekļuva «EKSPERIMENTA!» finālā ar interaktīvo darbu «Ksilofons».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas