Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku–Jelgavas reisā mainīts pārvadātājs 4

Maršrutā Vecumnieki–Jelgava pasažieru pārvadājumus no 12. maija vairs neveic uzņēmums «Jelgavas autobusu parks» (JAP). Informācija par to pirms kāda laika izvietota autobusu pieturvietā Vecumniekos.

Gluži bez sabiedriskā transporta Vecumnieku novada iedzīvotāji nav palikuši. JAP vietā no 12. maija šajā maršrutā darbu sākusi Bauskas SIA «Aips». Ir gan mainīts autobusu kursēšanas laiks. Līdz šim autobuss no Vecumniekiem uz Jelgavu brauca agri no rīta un atpakaļ pēcpusdienā, tagad šie reisi tiek veikti dienas vidū. No Jelgavas autobuss izbrauc plkst. 12.10, Vecumniekos tas ierodas ap plkst. 14. Pēc stundas autobuss dodas atceļā.

Bauskas autoostas pārstāvis Jānis Kļaviņš «Bauskas Dzīvei» skaidroja – pēc tam, kad Jelgavas autobusu parks atteicies no šī maršruta, valsts SIA «Autotransporta direkcija» (ATD) izsludinājusi cenu aptauju. SIA «Aips» tajā piedalījās un ieguva tiesības strādāt maršrutā Jelgava–Vecumnieki. Līgums parakstīts 9. maijā. Informāciju par to pasažieriem nav bijis laika izvietot, tas tiek darīts šajās dienās. J. Kļaviņš norādīja, ka reisu izpildes laiku noteikusi ATD.

Vecumnieku novada domes priekšsēdētāju Rihardu Melgaili neapmierina ATD darba metodes. Viens pārvadātājs nomainīts ar otru, pašvaldību par to pat nebrīdinot. «Līdz šodienai, 13. maijam, nekādu oficiālu dokumentu no Rīgas par izmaiņām sabiedriskā transporta kustībā novadā neesam saņēmuši,» tā R. Melgailis.

Vienlaikus novada domes priekšsēdētājs apliecina – viena tikšanās Jelgavā bijusi. Ar Vecumnieku un Iecavas pašvaldību vadītājiem runājis JAP vadītājs Pēteris Salkazanovs, kurš skaidrojis uzņēmuma grūto ekonomisko situāciju un reisa Jelgava–Vecumnieki nerentabilitāti. Viņš izteicis vēlmi atteikties no šī maršruta. R. Melgaiļa uzstādījums bijis, ka pilnībā bez sabiedriskā transporta posmu Jelgava–Vecumnieki nedrīkst atstāt. Agro rīta autobusu tiešām izmantoja ļoti maz braucēju, taču dienas vidū iedzīvotājiem ir nepieciešamība nokļūt gan Vecumniekos, gan Iecavā.

Jaunajā sarakstā paredzēts, ka, atbraucot uz Vecumniekiem, autobuss stundu stāv. Iedzīvotāji pa to laiku var paveikt darāmo un doties atceļā. «Es saprotu arī neapmierinātos, taču katram cilvēkam mēs nespēsim pakārtot sabiedrisko transportu,» uzskata R. Melgailis. J. Kļaviņš «Bauskas Dzīvei» pauda cerību, ka uzņēmums šajā maršrutā spēs strādāt bez lieliem zaudējumiem. Reisus veiks ar mazas ietilpības autobusiem, tādējādi samazinot pašizmaksu.

Skaidrojumu par veiktajām pārmaiņām «Bauskas Dzīvei» solīja arī ATD. Līdzko tas tiks saņemts, iepazīstināsim arī lasītājus.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Miseniece

Kā ar Misas un Beibežu iedzīvotājiem? Mums rīta un vakara reisi Jelgava -Iecava-Misa -Vecumnieki ir ļoti nepieciešami. No rīta ar agro reisu -plkst. 05 no Vecumniekiem cilvēki brauca uz darbu. Labi, šis reiss varbūt varētu būt arī stundu vēlāk, t.i 6:00 no Vecumiekiem (reiss Vecumnieki-Misa-Iecava-Jelgava). Vakara reiss 19:05 no Iecavas (reiss Jelgava-Iecava-Misa-Vecumnieki) ļoti nepieciešams, jo cilvēki atgriežas no darba. Tagad no Rīgas jāizbrauc ap 16:30 , lai no vecumniekiem paspētu uz Misu (riess 18;10 Vecumnieki-Misa-Bauska). Iepriekš bija iespēja no Rīga izbraukt 17:50 vai pat 18:10, lai paspētu uz Misu.

pirms 6 gadiem, 2014.05.14 12:43

Dzīve laukos

1. Nerentabli reisi - šoferīšiem biļešu tirdzniecība jūtami kliboja... Kā arī - kā var būt rentabls reiss, ja pēc saraksta tas kursē tikai vienā virzienā (vakara reiss uz Vecumniekiem), bet atpakaļ nē, kaut cilvēki brauca plkst 20 00 (gan no darba Rīgā, gan no Mūzikas skolas) un šoferītim maksāja.. Tāpat rīta reiss bija no Vecumniekeim - diez kā tas buss tur ap 5 00 nokļuva (vai tiešam bija paredzēts šoferim Vecumniekos gulēt busā vai meklēt nakstmājas no 19 30 līdz 5 00)?
2. Misas iedzīvotājiem un bērniem vasarā nebūs iespēja strādāt un pelnīt Iecavas apkārtnes dārzniecībās (nevarēs ne aizbraukt uz darbu, ne mājās) - cerēsim uz pabalstiem, tiem jau nauda atradīsies :)

pirms 6 gadiem, 2014.05.14 13:55

iepriecinājums

Cik jauka ziņa: "Līdz šim autobuss no Vecumniekiem uz Jelgavu brauca agri no rīta un atpakaļ pēcpusdienā, tagad šie reisi tiek veikti dienas vidū. No Jelgavas autobuss izbrauc plkst. 12.10, Vecumniekos tas ierodas ap plkst. 14. Pēc stundas autobuss dodas atceļā." - Tas saucās neuztraucieties, viss kārtībā, par cilvēkiem domājam, tikai - šāds reiss no Jelgavas ir pastāvējis visu laiku, tikai tas nekad nav kursējis caur Misu un Beibežiem... Šo apdzīvot vietu ļaudīm Jelgavā (piem., uz vienīgo slimnīcu, jeb no tās mājās, ja ātrie ir aizveduši) un Iecavā nokļūt nevajag...

pirms 6 gadiem, 2014.05.14 14:07

Vietējās ziņas