Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku kausu iegūst Vecsaules ugunsdzēsēji 1

Ikgadējās sacensībās ugunsdzēsības sportā sestdien, 31. maijā, pie Vecā ezera Vecumniekos satikās septiņas komandas.

Jau vienpadsmito reizi par Vecumnieku ceļojošo kausu cīnījās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes struktūrvienību pārstāvji un pašvaldību ugunsdzēsības dienestu darbinieki un atbalstītāji. Šoreiz meistarībā mērojās Bauskas un Jelgavas daļas, Iecavas un Vecumnieku posteņa, kā arī Bauskas novada Vecsaules un Vecumnieku novada Skaistkalnes pagasta vīri un dalībnieki no Jaunpils novada.

Klātesošos uzmundrināja VUGD Bauskas daļas komandieris Vadims Kuzmičs, vēlot katram būt vislabākajam, bet VUGD Zemgales reģiona brigādes komandiera vietnieks Andrejs Mihailovs uzsvēra: «Šīs sacensības popularizē mūsu dienestu, tā ir iespēja apliecināt savu profesionalitāti un iemaņas. Veiksmi visiem, un lai uzvar tas stiprākais!»

Ugunsdzēsības un glābšanas stafetē, kas norisinājās ūdenī un uz zemes, vislabāk veicās mājiniekiem. Otrajā vietā – dalībnieki no Iecavas, trešajā – vecsaulieši. Vīri meistarību un veiklību apliecināja, pārvietojoties ar laivu, pārvarot šķēršļus, ritinot šļūtenes un veļot automašīnas «Scania» riteni.
Gan konkurentu replikas, gan līdzjutēju atbalstu saņēma dalībnieki, kuri cieši tvērās pie virves, lai no vietas izkustinātu aptuveni 14 tonnu smago ugunsdzēsēju automašīnu «Scania».

«Visvairāk «izpumpē» autocisternas vilkšana un sūkņa darbināšana ar četru vīru roku spēka «piedziņu»,» sacīja bijušais Vecumnieku posteņa ugunsdzēsējs Guntars Konušs. Savulaik viņš pats aktīvi startējis sacensībās, bet šoreiz deva padomus un juta līdzi saviem kādreizējiem kolēģiem un dēlam Krišjānim.

Kopvērtējumā pirmo vietu izcīnīja Vecsaules ugunsdzēsēji, kuri līdzi aizveda arī ceļojošo kausu. Vairākus gadus pēc kārtas to bija ieguvuši mājinieki, bet šoreiz Vecumnieku vīrus pievīla darbošanās ar motorsūkni, viņi kopvērtējumā palika otrie. Trešās vietas cienīgu sniegumu sacensībās demonstrēja iecavnieki.

Vecumnieku novada pašvaldības sarūpētās balvas un diplomus dalībniekiem pasniedza domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis. «Pirms sacensībām vēlēju vecsauliešiem veiksmi, bet piekodināju, lai tikai kausu neved prom. Vīru priekšnieks Egils Cers mani mierināja, ka viņiem kausu nemaz nevajagot, jo neesot plauktiņa, kur to nolikt. Nu tas būs jāgādā,» jokoja pašvaldības vadītājs, priecājoties par sava dzimtā pagasta pārstāvju panākumu. Vecsaulieši Vecumnieku ceļojošo kausu izcīnīja otro reizi. Iepriekš komanda to ieguva 2009. gadā.

«Sacensībās piedalāmies katru gadu. Tā ir iespēja satikties ar kolēģiem, pārbaudīt spēkus ugunsdzēsības sportā. Patīkami, ka jau otro gadu pēc kārtas esam labākie, izvēršoties gan ar rokas, gan motorsūkni. Šoreiz mums neveicās glābšanas riņķa mešanā, kur palikām pēdējie, taču nākamreiz savu sniegumu centīsimies uzlabot,» solīja iecavnieki.

Sacensību galvenais tiesnesis, Vecumnieku posteņa komandieris Māris Plēsnieks pateicās dalībniekiem par atsaucību un aicināja visus pulcēties kopā atkal nākamgad.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas