Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas audzēkņu vecāki atbrīvoti no līdzfinansējuma 1

Vecumnieku mūzikas un mākslas skola divus mēnešus – aprīlī un maijā – neiekasēs audzēkņu vecāku maksājuma daļu par mācībām. No tās atbrīvotas ģimenes, kuru bērni apgūst profesionālās ievirzes izglītības programmas mūzikā un mākslā.

Priekšlikums atcelt mācību līdzfinansējumu Mūzikas un mākslas skolā izvērtēts Vecumnieku novada domes ārkārtas sēdē pirmdien, 6. aprīlī. Pamatojoties uz valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, kas nosaka attālināto mācību procesu, un Mūzikas un mākslas skolas direktores Ivetas Lavrinovičas iesniegumu, sagatavoto lēmumprojektu apstiprināja visi 14 deputāti, kuri lemšanā piedalījās attālināti; sēdei nebija reģistrējusies Anna Balgalve.

Iveta Lavrinoviča, kura ir arī domes deputāte, aicināja kolēģus atbalstīt rosinājumu aprīlī un maijā atbrīvot vecākus no līdzfinansējuma visās profesionālās ievirzes izglītības programmās – 10V (mūzika), 20V (vizuāli plastiskā māksla) un 30V (mūzika un māksla paralēli mācībām vidusskolā), neiekasējot arī maksu par materiāliem no mākslas programmu audzēkņu ģimenēm. Rēķini par skolas mūzikas instrumentu īri gan tikšot izrakstīti arī turpmāk.

«Summa nav liela, bet vecākiem tas būs atspaids. Tuvojoties jaunajam mācību gadam, lūkosim, kas notiek ar bāzes izdevumiem, un, iespējams, lūgsim domi daļu no ieplānotās, bet skolas budžetā neienākušās naudas piešķirt no pašvaldības līdzekļiem,» sacīja Iveta Lavrinoviča. Viņa uzsvēra, ka visa līdzmaksājumos iekasētā summa netiek izlietota konkrētajā mēnesī; tā sadalīta vajadzībām visa mācību gada garumā, apmaksājot gan datorprogrammu uzturēšanu, gan klavieru skaņošanu un mācību ekskursijas, tāpat arī dalību konkursos u. c. Vecāku līdzmaksājumi skolas budžetu ik mēnesi papildina par aptuveni 1200 eiro, savukārt materiālu iegādei savāktā summa ir apmēram 400 – 500 eiro mēnesī.

Vecāku dalības maksa 2019./2020. mācību gadā profesionālās ievirzes izglītības programmās 20V un 10V mūzikā un mākslā ir 10 eiro mēnesī, programmā 30V mūzikā un mākslā – 20 eiro mēnesī. Savukārt vizuāli plastiskās mākslas programmā 20V maksa par mācību materiāliem 1. – 7. klases audzēkņiem ir 7 eiro mēnesī.

Tāpat kā citviet, arī Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā profesionālās ievirzes izglītības programmas mūzikā un mākslā tiek īstenotas attālināti. Kopš valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas netiek realizētas interešu programmas sagatavošanā, instrumentu spēlē, gleznošanā pieaugušajiem, kā arī pirmsskolas izglītības programma «Karuselis», līdz ar to arī atlīdzība netiek prasīta.

Vecumnieku novada domes Sporta skolā interešu izglītības programmā «Sporta virpulis», kas paredzēta bērniem no četru līdz sešu gadu vecumam, nodarbības klātienē pašlaik nenotiek, un līdzfinansējums, kas ir 8 eiro mēnesī, netiek prasīts, «Bauskas Dzīvei» skaidro Jānis Kovals, domes priekšsēdētāja vietnieks. «Darbs norit attālināti. Lai nezaudētu saikni ar bērniem, trenere viņiem sūta dažādus uzdevumus un videoinformāciju. Iespēju robežās tiek nodrošināta atgriezeniskā saite,» precizē Gita Briņķe, Sporta skolas direktora pienākumu izpildītāja. Gan «Sporta virpuļa», gan Mūzikas un mākslas skolas programmas «Karuselis» audzēkņu vecāki ir informēti par iespēju uzrakstīt iesniegumu un atgūt avansā samaksāto naudu, savukārt nepieprasītie līdzekļi tiks attiecināti uz nākamo periodu, kad atsāksies nodarbības.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas