Vecumnieku «Nestē» piedāvā kafiju un uzkodas 16

Vecumniekos, degvielas uzpildes stacijā (DUS) «Neste» Rīgas ielā 1, kopš 12. jūnija var iegādāties kafiju, tēju un uzkodas.
Izveidojot ģimenes uzņēmumu SIA «LaRoute», kioskā saimnieko vietējie – Kristiāna un Uvis Reinvaldi. «Prieks, ka izdevās ieceri īstenot un varam strādāt kopā tepat, Vecumniekos,» teic Kristiāna un piebilst, ka iepriekš braukājusi uz darbu Rīgā.

Ideja par šādas vietas atvēršanu nedeva mieru jau sen. Ievērojuši, ka telpas stāv neizmantotas vairākus gadus, un sazinājušies ar SIA «Neste Latvija». Sākumā atbildes nebija, jau domājuši, ka iniciatīva tiks noraidīta, jo visur Latvijā šī uzņēmuma DUS darbojas «Narvesen» veikaliņi. Pēc kāda laika saņemta pozitīva ziņa un parakstīts līgums par kioska nomu. «Vecumniekos pietrūka vietas, kur iedzert labu kafiju» – tāda bijusi motivācija, uzsākot uzņēmējdarbību.

Telpu remontā un aprīkošanā ieguldīti prāvi līdzekļi, jo koka apdare nav lēts prieks. Tā kā Uvis ir celtnieks, viss veikts pašu rokām. Daudz palīdzējis Kristiānas tētis Juris Reinvalds. «Tētis mūs ļoti atbalstīja, jo, saprotams, ka vajadzīgs sākuma kapitāls. Es smejos, ka viņš ir mūsu banka, jo kredītiestādes nav īpaši pretimnākošas, ar jaunajiem sadarbojas piesardzīgi, turklāt sagādāt un aizpildīt nepieciešamos dokumentus ir diezgan sarežģīti,» teic Kristiāna.

«Lai zinātu, kā veiksies, ir jāriskē un jāmēģina,» uzskata uzņēmēji. Pašlaik svarīgākais – lai iespējami vairāk cilvēku uzzina, ka «Nestē» ir izcila kafija – «Segafrego», kas ir viena no labākajām Itālijā, garda tēja, atspirdzinoši bezalkoholiskie dzērieni un «Pedro» maizītes. Kristiāna uzsver, ka «LaRoutē» gatavotā kafija ir īpaša. Viņa ir strādājusi vairākos kafijas veikalos, arī «Rīga Plaza», izgājusi kursus un ieguvusi kafijas bārmenes jeb baristas diplomu, tāpēc Vecumniekos var likt lietā iegūtās zināšanas un pieredzi. «Gatavoju gan melnu, gan baltu kafiju, arī «latte», espreso, kapučīno. Pati putoju pienu, tas ir silts un svaigs,» stāsta profesionāle. Klientiem tiek piedāvāta arī atspirdzinoša aukstā «latte».

Svētdien, kad «LaRouti» apmeklēja «Bauskas Dzīve», kioskā ienāca Santa Silava, jo «mājās kafija beigusies». Rīdziniece vasaras pavada Vecumniekos un dzīvo ielas pretējā pusē. Viņa iegādājās divas baltas kafijas un nopriecājās, ka var norēķināties ar karti. «Vakar ieraudzīju, ka durvis vaļā, šodien atnācu izlūkot. Nākšu biežāk!» viņa solīja un interesējās, vai plānots piedāvāt arī smalkmaizītes.
Jaunā māmiņa Kristīne slavēja gardo dzērienu un uzsvēra, ka «LaRoutē» ir garšīgākā kafija Vecumniekos. Viņa esot kļuvusi jau par pastāvīgu klienti, jo iepērkas trešo reizi. «Eju ar mazo pastaigāties, ienāku nopirkt kafiju. Iesaku māmiņām šo vietu iekļaut pastaigu maršrutā. Te ir arī saldējuma bumbiņas, ar ko iepriecināt bērnus,» piedāvājumu slavē Kristīne.

Pagaidām ceļa malā nav norādes, kas aicinātu iebraukt «LaRoutē», taču pie tā tiekot strādāts. Lai piesaistītu cilvēkus, kuriem patīk ierasti zīmoli, Reinvaldi domā par savas zīmes pazīstamības veicināšanu. Uz kafijas krūzītēm uzdrukāts uzņēmuma logo, iespējams, radīsies vēl kāda ideja. Uvis smej, ka kiosks ar restotiem logiem noteikti nav objekts, kas vilina apmeklētājus, tāpēc jādomā, kā to no ārpuses noformēt, lai pievērstu uzmanību.

Tie, kuriem laba atmiņa, atceras, ka arī agrākos laikos te bija kiosks, kur autovadītāji maksāja par degvielu un varēja iegādāties dzērienus un uzkodas. Kad pirms vairāk nekā pieciem gadiem DUS «Dinaz» pārņēma «Neste» un ierīkoja automātiskās uzpildes iekārtas, mazais veikaliņš slēgts.

«LaRoutē» kafiju var dabūt jau no pulksten 6.30. Vakaros kiosks atvērts līdz plkst. 20, bet svētdienās darba laiks ir īsāks.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Oskars

Gardi, tikai to savu auto varētu citur turēt tā jau tur vietu nav.

pirms gada, 2019.06.17 09:20

Gudrìte

Lai Jums veicas ieteiktu visiem kuri tur piestàj, lai nopèrk kaut ko nedaudz, tas jau bùs atbalsts, lai jaunajiem veicas!Man patìk labie cilvèki VECUMNIEKOS!

pirms gada, 2019.06.17 12:56

Lasītājs

Viss ir Ok, prieks par jauniešiem, taču gribētos zināt, vai tas ir objektīvs žurnālistes viedoklis, vai tomēr apmaksāts reklāmas raksts, kurā viss ir tik garšīgs un lielisks tikai tāpēc, ka par to B Dzīvei ir samaksāts. Kā tad īsti ir?

pirms gada, 2019.06.17 13:46

Lasīt vajag prast

Kur tu izlasīji žurnālistes viedokli? Es redzēju pircēju viedokli unpāsu īpašnieku stāstu par biznesu.

pirms gada, 2019.06.17 17:42

Ko tu neteiksi!

Paklau, lasītpratēj! Tu taču saprati, par ko ir runa, vai tomēr nē???

pirms gada, 2019.06.17 22:33

Anita

Kafiju un maizītes ēdu mājās... man šie krahabori nav vajadzīgi

pirms gada, 2019.06.17 15:32

sdrāv

iedomājies, tu viņiem arī ne.

pirms gada, 2019.06.17 15:54

O. Rāls

Jā, nekad neesmu sapratis šo vēlmi vērt vaļā šos mini kioskus, it īpaši mazās pilsētās (labi, ka vismaz te vēl caurbraucēji kaut kādi ar ir), jo rēķini kā gribi, man liekas, ka šis pasākums, salīdzinot pret to cik tur laika un pūļu tiek ieguldīts, galīgi nav izdevīgs. Ok, ja var savienot ar pamatdarbu un šis ir kā blakus "peļņas" avots, tad vēl ok, bet, ja šo dara pilnu laiku... Cerams, ka šis ir tikai pirmais no vairākiem kioskiem :)

Katrā ziņā, veiksmi, prieks, ka jaunie kaut ko dara!

pirms gada, 2019.06.18 09:38

Dainis

Beidzot nebūs jābrauc uz Valli,vai Mežvidiem kad gribās iedzer vakarā labu Latee...

pirms gada, 2019.06.19 10:52

?

Labprāt vēlētos noskaidrot kāds ir šī kioska darba laiks . Pagaidām izskatās, ka strādā kā vēlas .

pirms gada, 2019.06.21 02:36

??

...«LaRoutē» kafiju var dabūt jau no pulksten 6.30. Vakaros kiosks atvērts līdz plkst. 20, bet svētdienās darba laiks ir īsāks.

pirms gada, 2019.06.21 17:42

Kristiāna

Kioskiņa darba laiks P.O.T.C.P-6:30-20:00 ,S.-07:20,Sv-10:18

pirms gada, 2019.06.21 17:39

Vietējās ziņas