Vecumnieku novadā aktīvās atpūtas laukumi atkal ir pieejami 3

Vecumnieku novadā kopš piektdienas, 29. maija, ikviens atkal var apmeklēt publiskos rotaļu un sporta laukumus, kā arī izmantot āra trenažierus.

Guntars Veismanis, pašvaldības izpilddirektores vietnieks, «Bauskas Dzīvi» informē, ka lēmums atvērt aktīvās atpūtas vietas pieņemts, ņemot vērā valstī noteikto ierobežojumu atvieglojumus.

«Norobežojošās lentes vairs neliedz piekļūt ierīcēm aktīvās atpūtas laukumos, taču jāturpina ievērot valdības un atbildīgo institūciju rekomendācijas un ierobežojumi infekcijas slimības «Covid-19» izplatības apturēšanai. Noteikumi ir mīkstināti, taču joprojām jāsaglabā divu metru distance, jādezinficē rokas un jāatceras, ka aktīvās atpūtas vietās nedrīkst pulcēties vairāk par 25 cilvēkiem. Rotaļu un sporta laukumu apmeklējums ir katra personiskā atbildība. Aicinu arī vecākus sekot līdzi tam, kā bērni pavada brīvo laiku. No katra attieksmes un uzvedības, ievērojot fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus, atkarīgs tas, lai ierobežojumus iespējami drīzāk varētu atcelt,» viņš sacīja. Par pamanītajiem pārkāpumiem iedzīvotāji aicināti ziņot pašvaldības sabiedriskās kārtības nodaļas darbiniekiem, kuri regulāri apseko atpūtas zonas. «Pagaidām pārkāpumi nav konstatēti, šodien (1. jūnijā – red.), patrulējot Vecumniekos, nevienu bērnu rotaļu laukumā Kalna ielā tobrīd nemanīju,» teic kārtībnieks Raitis Vidovskis.

«Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, ka Vecumnieku novadā 3. aprīlī visi publiskie rotaļu un sporta laukumi tika slēgti, bija liegts izmantot arī āra trenažierus. Nu bērni un jaunieši atkal var laiku pavadīt aktīvās nodarbēs – kāpelējot, rāpjoties, lecot, šļūcot, šūpojoties un vingrinoties gan Vecumniekos, gan citviet novadā.

Kalna ielas laukumā Vecumniekos, kur ir gan rotaļu ierīces, gan skeitotājiem piemērots aprīkojums, satiktā trīs gadus vecā Klāva vecmāmiņa atzina, ka ciemā ir iespēja izvēlēties vietu, kur pavadīt laiku kopā ar mazbērnu. Jau piektdien, 29. maijā, kad drīkstēja atsākt izmantot rotaļu ierīces, abi nākuši izkustēties svaigā gaisā. Kāda cita omīte pauda prieku, ka atpūtas zona, kas ilgu laiku bijusi slēgta, atkal ir pieejama, jo «bērni aiz bezdarbības nezin, ko iesākt», turklāt pirmdien, 1. jūnijā, sācies vasaras brīvlaiks un iepriekš mācībām atvēlētais laiks kaut kā ir jāpiepilda.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

✌︎

Visi kāpelēs, šļuks, rāpsies, leks un šūposies un lejā lūkosies.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.02 09:34

Vecmāmiņa

Aicina aktīvai atpūtai. Taču ar bērniem doties braucienā ar riteņiem ir visai riskanti, jo nevar zināt kad un no kurām mājām skries ārā suņi. Arī ciemā staigājot, no daudzām sētām garāmgājējus aprej suņi. Varbūt par drošību gādāsim citādā veidā.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.02 10:14

vectētiņš

Suņiem ļoti nepatīk riteņbraucēji tā ka vai nu kājiņām vai sēžat mājiņās.Vai arī iegādājaties savu suni,lielāku nekā ciematniekiem.Daudz lielāku.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.02 19:38

Vietējās ziņas