Vecumnieku novadā atcelti visi pasākumi 12

Reaģējot uz Ministru kabineta 12. martā izdoto rīkojumu par ārkārtējas situācijas izsludināšanu visā valsts teritorijā līdz šī gada 14. aprīlim, piektdien, 13. martā, Vecumnieku novada domē notikusi vadības un speciālistu tikšanās.

Pēc sanāksmes izdots un novada pašvaldības mājaslapā publicēts domes priekšsēdētāja Gunta Kalniņa rīkojums «Par iestāžu rīcību, lai ierobežotu koronavīrusa izraisītās slimības «Covid-19» izplatību». Tajā noteikts, ka tiek atcelti visi kultūras, sporta un citi publiski pasākumi, mācību un citas ekskursijas, konkursi, konferences, sanāksmes; arī darbinieku komandējumi dalībai semināros, konferencēs, sapulcēs, kā arī citu juridisku un fizisku personu organizētie pasākumi pašvaldības iestāžu telpās, «Bauskas Dzīvi» informē Agnese Čikule, sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.

Pārējās pašvaldības iestādes pašlaik darbojas ierastajā režīmā, maksimāli pakļaujoties Ministru kabineta norādījumiem. Par iestāžu tālāku darbību, iespējamo pašvaldības palīdzību un atbalstu izglītības iestādēm, iedzīvotāju riska grupām, vietējiem uzņēmumiem vēl tiks lemts, tāpēc Agnese Čikule aicina sekot līdzi informācijai. Pašlaik iestāžu, struktūrvienību un nodaļu vadītājiem uzdots iesniegt savu redzējumu par pakalpojumu sniegšanu klientiem atbilstīgi ārkārtas situācijai. Lēmums par turpmāku rīcību tiks pieņemts pēc informācijas analīzes.

Vecumnieku novada bāriņtiesa līdz 14. aprīlim noteikusi ierobežojumus saskarsmē ar iedzīvotājiem, «Bauskas Dzīvi» informē Evita Caune, bāriņtiesas priekšsēdētāja. Pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu, tiek atcelta apmeklētāju pieņemšana un kopš šodienas, 13. marta, netiek veiktas notariālās funkcijas. «Iedzīvotājus aicinām sazināties ar bāriņtiesas darbiniekiem telefoniski un vienoties par nepieciešamo pakalpojumu vai konsultāciju saņemšanu klātienē. Katru gadījumu izvērtēsim individuāli. Ģimeņu apsekošana tiks plānota atkarībā no steidzamības, pamatojoties uz saņemto informāciju un izsverot katru situāciju,» viņa skaidro. Uz nenoteiktu laiku atcelts 21. martā plānotais pateicības sarīkojums aizbildņu un audžuģimenēm.

Saistībā ar skolu darbību pašlaik pilnībā tiek īstenotas Ministru kabineta rīkojumā noteiktās prasības. Pakļaujoties tām, no šodienas, 13. marta, nedarbojas arī izglītības iestādes Vecumnieku novadā. Skolu direktori un audzēkņi par to tika informēti operatīvi; izglītības iestāžu vadītāji vecākiem darījuši zināmu to, ka mācības tiek organizētas attālināti, izmantojot e-klases un vietnes uzdevumi.lv sniegtās iespējas. Apzinot situāciju, pašvaldība secinājusi, ka informēšana noritējusi sekmīgi, jo skolēni izglītības iestādēs nav ieradušies.

Šodien, 13. martā, Latvijas Pašvaldību savienībā no plkst. 13 līdz 15 notiks videokonference, kurā izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska ar skolu direktoriem un pašvaldību pārstāvjiem pārrunās labākos risinājumus koronavīrusa «Covid-19» izplatības ierobežošanai, tai skaitā iespējamo divu nedēļu attālināto mācību procesu pēc skolēnu brīvlaika vīrusa izplatības ierobežošanai atbilstīgi krīzes vadības padomes pieņemtajiem lēmumiem.

«Par mācību procesa nodrošināšanu Vecumnieku novada izglītības iestādēs pēc brīvlaika vēl tiks lemts, kad būs lielāka skaidrība par tehniskajām iespējām un valsts iestāžu prasībām,» uzsver Agnese Čikule.

Pamatojoties uz domes priekšsēdētāja rīkojumu «Par iestāžu rīcību, lai ierobežotu koronavīrusa izraisītās slimības «Covid-19» izplatību», 20. martā paredzētais konkursa «Vecumnieku novada uzņēmēju gada balva 2019» noslēguma sarīkojums, tāpat kā citi pasākumi, tiek atcelts, «Bauskas Dzīvi» informē Alīna Žukauska, attīstības plānošanas nodaļas projektu koordinatore. Par iespējamo norises datumu viņa sola informēt, tiklīdz būs atcelti drošības pasākumi.

Saistībā ar izmaiņām un rīcību ārkārtas situācijā novada iedzīvotāji tiek informēti, izmantojot Vecumnieku novada pašvaldības oficiālos saziņas kanālus – mājaslapu un sociālos medijus, kur ikviens var iegūt informāciju par Vecumnieku novada domes lēmumiem, uzsver Agnese Čikule.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

G

Varētu padomāt, ka citur neatceļ neko, būtu labāk portālā rakstījuši visaptverošus rakstus, par situāciju visā laikraksa teritorijā

pirms gada, 2020.03.14 11:11

jautājums

Cik tad liela skaitās laikraksta teritorija, laukums , kādu ar laikrakstu var apklāt,vai vēl kā citādāk?

pirms gada, 2020.03.15 16:46

Ko?

Vai rīkojums par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu tautas namu pulciņu un amatierkolektīvu vadītājiem jau uzrakstīts? Ietaupīsim budžetu, ja jau nestrādās mēnesi.

pirms gada, 2020.03.14 11:34

:)

Pirms skaud un mētā asprātības, izlasi Darba likuma 74.pantu.

pirms gada, 2020.03.15 13:11

Priekulis

Tā jau daudz dzer, tagad pavisam nodzersies.

pirms gada, 2020.03.14 13:52

Xxx

Tu pēc sevis spried?

pirms gada, 2020.03.14 17:22

Kleksis

Vai varētu būt taisnība, ka Vecumnieku dzimtsarakstu kundze pēc atgriešanās no Itālijas bez karantīnas turpina iet uz darbu? Un, ka atsevišķiem domes darbiniekiem visa ģimene slima, bet pārbaudījies neviens nav???

pirms gada, 2020.03.16 08:12

vai ne

svarīgi, ka domes darbiniekiem. Galvenais pamanīties uzkakāt viņiem. To, ka visa pamale izslimo pavasara vīrusus, par to štrunts

pirms gada, 2020.03.16 12:12

gulags

vispār tā kundze nebija nekur izbraukusi.

pirms gada, 2020.03.17 18:59

kas notiek

Haoss Vecumnieku novada domē ! Čikule varētu pakontrolēt ziņu patiesumu Vecumnieku mājaslapā !

pirms gada, 2020.03.17 04:44

Onka

Kas nav patiess?? Gribu zināt!

pirms gada, 2020.03.17 08:53

Vietējās ziņas