Vecumnieku novada atklātā florbola čempionātā triumfē baušķenieki

Par Vecumnieku novada atklātā florbola čempionāta pirmo uzvarētāju kronēta komanda «Bauska 7», kas finālā 30. aprīlī pārspēja Bauskas novada Codes pagasta vienību «Vectēvs».

Turnīrā piedalījās astoņas komandas no trim novadiem. «Bārbele», «VR», «Jaunieši», «Kurmene» un «Road Runners» pārstāvēja Vecumnieku novadu, «Bauska 7» un «Vectēvs» – Bauskas novadu, «Mazzalve» – Neretas novadu.

Vienības izspēlēja viena apļa turnīru, cita ar citu tiekoties vienu reizi. Sešas labākās komandas sacentās izslēgšanas spēlēs, bet pēdējām divām turnīrs bija beidzies. 3x15 minūšu ilgās spēles notika uz samazināta laukuma, kurā vienlaikus atradās komandas četri spēlētāji un vārtsargs.

Pēc regulārā čempionāta maksimālo punktu skaitu – 21 – ieguva komanda «Vectēvs» no Bauskas novada Codes pagasta. Sīvāka cīņa šiem vīriem izvērtās ar komandas «Bauska 7» florbolistiem, ko viņi uzveica ar 13:10, pret pārējām vienībām izcīnītas pārliecinošas uzvaras. Līdzīgi spēlēja arī baušķenieki. Neskaitot zaudēto maču pret codiešiem, gūtas tikai uzvaras, un iekrātie 18 punkti deva otro vietu.

Trešie ar 15 punktiem palika Mazzalves pārstāvji. Viņiem zaudējumi pret abām līderēm, taču sīvā cīņā ar 8:7 pārspēta «Kurmene» un «Road Runners» no Vecumniekiem – 9:7. «Road Runners» finišēja ceturtie ar 12 punktiem, piedzīvojot trīs zaudējumus pret tabulā augstāk esošajām komandām. Sīvākā cīņa izvērtusies ar «VR» vīriem, kas pārspēti ar 7:6.

Piektajā pozīcijā ar deviņiem punktiem ir «VR», kas uzveica «Kurmeni», «Bārbeli» un «Jauniešus». Kurmenieši ar izcīnītiem diviem panākumiem kā pēdējie iekļuva izslēgšanas spēlēs. Viņi sīvā cīņā pārspēja bārbeliešus – 11:10, kā arī sagrāva «Jauniešus» – 16:4.
Pirmspēdējie palika Bārbeles spēlētāji, kuriem vienīgais panākums pret «Jauniešiem» ar 15:7, bet paši jaunieši ierindojās astotajā vietā, palikdami bez punktiem.

Pēc regulārā čempionāta visvairāk gūto vārtu bija baušķenieku kontā. Viņi pretiniekus pārspēja 123 reizes, otrie ar 103 vārtiem – «Vectēvs», trešie ar 87 precīziem raidījumiem – Mazzalves florbolisti. Pārliecinoši labākā aizsardzība bija «Vectēvam» – ielaistas tikai 34 bumbiņas, «Road Runners» – 42, «Bauskai 7» – 50 ielaisti vārti.

Par regulārā čempionāta rezultatīvāko spēlētāju kļuva Artūrs Dulbe, kura kontā 23 vārti un 14 rezultatīvas piespēles (23+14). Otrais – viņa komandas biedrs Edgars Cimermanis ar 20+13, trešais – Mazzalves spēlētājs Jānis Zvirbulis ar 23+9 punktiem.

Pirmajā izslēgšanas jeb ceturtdaļfināla spēļu pārī tikās komandas «Mazzalve» un «Kurmene», kas čempionātā ierindojās trešajā un sestajā vietā. Aizraujošā, sīvā cīņā pusfinālā iekļuva kurmenieši, kas ar 9:8 pārspēja savus pretiniekus, revanšējoties par pamatturnīrā piedzīvoto zaudējumu ar 7:8.

Otrajā pārī sacentās piektās un sestās vietas īpašnieki jeb «Road Runners» un «VR». Šajā duelī pārliecinošu uzvaru guva pirmie – 10:6.
Pirmajā pusfināla mačā komandas «Bauska 7» florbolisti pārliecinoši ar 15:5 sasita «Road Runners», bet dienas otrajā pusfinālā tikpat pārliecinošu panākumu guva «Vectēvs» florbolisti, kuri ar 15:8 neatstāja nekādas cerības Kurmenes vienībai.

Spēlē par trešo vietu sacentās «Road Runners» un «Kurmene». Komandas cīnījās ļoti līdzvērtīgi. Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām rezultāts bija 7:7, taču kurmenieši lauza spēli un izrāva uzvaru ar 10:7.

Finālā tikās «Bauska 7» un «Vectēvs».Vienubrīd codieši atradās vadībā ar divu vārtu pārsvaru, taču baušķenieki atspēlējās un guva virsroku, uzvarot ar 10:7 un kļūstot par pirmā Vecumnieku novada atklātā florbola čempionāta uzvarētājiem.

Sacensību galvenais tiesnesis un organizators Ivars Sproģis ar paveikto ir apmierināts: «Komandu skaits bija pietiekams, bija laiks visiem izspēlēties. Iezīmējās divi izteikti favorīti, kas tikās finālā, un pastarīši «Jaunieši», pārējās vienības spēlēja līdzvērtīgi. Turpmāk vairāk jādomā par tiesnešu brigādi, bet kopumā ir prieks par paveikto.»

Trešās vietas ieguvējs Agris Sakne uzteic komandas biedrus par lieliski nospēlēto izšķirošo maču un turnīru kopumā: «Trešās trešdaļas beigās ātri gūstot divus vārtus, izrāvām uzvaru. Ar rezultātu esam apmierināti.» Viņš piebilda, ka turnīrs organizēts ļoti labi, ir pietiekami daudz komandu, vienīgi jāuzlabo tiesnešu darba kvalitāte.

«Vectēva» spēlētājs Kristaps Kalniņš uzskata, ka komandu iegāzusi spēle aizsardzībā: «Finālā pārāk daudz kļūdījāmies, aizsardzībā labi nenospēlējām. Arī uzbrukām ļoti vāji, īpaši otrajā periodā, kurā izdevās veikt tikai divus metienus pa vārtiem.» Komandas Bauska 7» spēlētājs Edgars Ķibilds uzskata, ka pārmetumi tiesnešiem ir lieki: «Laukums ir ļoti mazs, viss notiek krietni ātrāk nekā uz standarta laukuma. Tiesneši savu darbu paveica labi, čempionāts ritēja veiksmīgi.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas