Vecumnieku novadā atputekļo ielas un ceļus 4

Vecumnieku novadā ar mitruma absorbentu apstrādātas apbūvētās grantētās ielas un zemes ceļi, kur ir vislielākā satiksmes intensitāte.

Lai novērstu brauktuvju putēšanu un uzlabotu dzīves kvalitāti iedzīvotājiem, pašvaldība jau vairākus gadus, iestājoties siltam un sausam laikam, grants un grunts ceļu un ielu posmu virskārtā iestrādā tehnisko kalcija hlorīdu (CaCl2), kas pasargā virsmu no pārliekas izžūšanas un putēšanas, «Bauskas Dzīvei» skaidro izpilddirektores vietnieks Guntars Veismanis. Šīs metodes pielietošana ir pietiekami dārga – kilometru gara ceļa posma apstrādes aptuvenās izmaksas ir 900 eiro –, tāpēc rūpīgi tiek izvērtēts katrs metrs, lai izsvērtu, kur šāda veida virsmas apstrāde patiešām ir neatliekama.

Pērn atputekļošana veikta jūnija sākumā, taču šogad pavasaris iestājās agrāk nekā citkārt, turklāt izpalika šim gadalaikam raksturīgās lietavas un zeme bija ļoti sausa. Jau aprīļa vidū iedzīvotāji pauduši neapmierinātību ar putekļiem, ko saceļ pa ielām un ceļiem braucošās automašīnas. Ņemot vērā šos apstākļus, tika nolemts iespējami drīzāk uzirdināt ceļu segas virskārtu un iestrādāt absorbentu.

Darbus veica pašvaldības kapitālsabiedrība SIA «Jaunolis»; uzņēmuma pārziņā ir novada ceļu un ielu ikdienas uzturēšana.

«Trijās dienās – 30. aprīlī, 2. un 3. maijā – viss, kas bija ieplānots, izdarīts. Process nav pateicīgs, tāpēc likām lietā visas pūles, lai darbus paveiktu iespējami īsākā termiņā,» teic Vasilijs Ņikiforovs, SIA «Jaunolis» valdes loceklis.

30. aprīlī brauktuvju virskārta apstrādāta Vecumniekos: vairākos posmos Pludmales, Bērzu, Jaunajā, Kļavu, Pļavas ielā, kur veikta arī mitrināšana. 2. maijā brauktuves atputekļotas pagastos: Stelpē – Steņģu ceļš un pirmoreiz Upes un Bērzu iela; Skaistkalnē – Dzirnavu un Slimnīcas ielas posmi; Bārbelē – valsts autoceļa Aizkraukle–Bauska posms pie skolas un mājām «Zemitāni» 400 m garumā; Vallē – Liepu iela divos posmos. 3. maijā darbi tika pabeigti Vecumniekos, kur absorbents iestrādāts Baložu, Kastaņu, Lazdu, Taļķes, kā arī Ezera ielas posmā līdz estrādei. Beibežos apstrādāts zemes ceļa atzars, kas ved uz šķūnīšiem.

2. un 3. maijā pēc materiāla izkaisīšanas brauktuves nebija jāmitrina, jo iepriekš bija pamatīgi lijis. «Bauskas Dzīve» 3. maijā vēroja, kā SIA «Jaunolis» traktorists Mārtiņš Skurstenis uzirdināja brauktuvju virskārtu, bet viņa kolēģis Aivars Madlinskis tajā iestrādāja mitruma absorbentu. Vecumniekos, Baložu ielā, pamanījusi uz ielas izkaisīto krusas graudiem līdzīgo vielu, kāda sieviete interesējās, vai tā ir droša cilvēkiem un nekaitē videi. G. Veismanis skaidro: «Ceļu uzturēšanā šo materiālu izmanto tāpēc, ka tas «uzsūc» gaisā esošo mitrumu un piesaista to brauktuves virskārtai, tādējādi novēršot grants un zemes ceļu putēšanu. Bažām par kalcija hlorīda kaitīgumu nav pamata; tas neatstāj negatīvu ietekmi ne uz veselību, ne apkārtējo vidi.»

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Kā parasti

Kad ceļi putēja un cilvēki smaka putekļos, tad neko nedarīja, ka līst lietus, tad mīcās pa dubļiem !

pirms 2 gadiem, 2019.05.07 13:12

Sveta

Malači! Vai šogad tiks veikta dubultā virsmas apstrade kadam grants cela posmam lidzīgi kā Upes ielā?

pirms 2 gadiem, 2019.05.07 14:51

Juris

Vajadzētu arī lielākus ceļa posmus apstrādāt, kā, piemēram Vecumnieki-Misa-Iecava, jo asfaltu tur mūžam neredzēt, tad vismaz kādu labumu dotu arī šis. Sausā bezvēja dienā tur putekļi kā sahāras tuksnesī smilšu vētras laikā.

pirms 2 gadiem, 2019.05.08 23:46

Anna

Toties bagātajā Bauskas novadā ceļu inženiere "esot jau pasūtījusi" reaģentus, tā raksta viņas aizbildnis Volemārs Čačs, ar ko man ir sarakste vairāk nekā mēnesi. Droši vien reaģents nāk no Arābu Emirātiem, jo vēl šobrīd nav ne smakas no atputekļošanas darbiem. Pasarg, Dievs, no šiem ierēdņiem, kas naudu māk saņemt, bet darbus neprot darīt! Manuprāt, Jātnieka kungam šo "ceļu inženieri"Agitu Eglinsku vajadzētu patriekt ar steigu!!! Tas dara negodu visam novadam.

pirms 2 gadiem, 2019.05.09 17:12

Vietējās ziņas