Vecumnieku novada Bārbelē ļaudīm svarīgs miers un drošība

Vecumnieku novada Bārbeles pagastā Eiroparlamenta vēlēšanās iedzīvotāji visvairāk uzticējušies 11., 16. un 9. saraksta politiskajiem spēkiem. Par Nacionālo apvienību «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai/LNNK» nobalsojuši 33,68%, «Jauno Vienotību» – 29,53%, «Attīstību/Par!» – 12,95% vēlētāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas sniegtā informācija.

Bārbeles tautas namā iekārtotajā iecirknī šajās vēlēšanās par Latvijas pārstāvjiem Eiroparlamentā nobalsoja 31,9% iedzīvotāju (pirms pieciem gadiem – 27,9%), kas ir otrs augstākais aktivitātes rādītājs novadā. Viskuplāk apmeklēts bija iecirknis Vecumnieku tautas namā.
Bārbeles tautas namā 25. maija pusdienlaikā smaržoja pēc bērzu meijām un komisija laipni sagaidīja katru ienācēju. Cilvēki bija labā noskaņojumā, priecājās par satikšanos ar ilgāku laiku neredzētiem paziņām, aprunājās, «kā iet pa dzīvi». Ap pulksten desmitiem ļaužu bijis vairāk – atnākuši, nobalsojuši, lai dotos savās gaitās; pēcpusdienas parasti esot mierīgākas, atklāj pieredzējušās vēlēšanu komisijas locekles.

«Bauskas Dzīves» sastaptie vietējās lauku kapelas «Savējie» dalībnieki arī izpildīja savu pienākumu, lai postos ceļam uz Jaunjelgavas novada Staburaga pagastu. «Vīgantes parkā šodien ir Latvijas tautas mūzikas svētki, kur piedalīsies ansambļi, kapelas, folkloras kopas. Vienlaikus norisināsies arī skate. Visi esam novēlējuši un varam braukt!» sacīja kapelas pārstāve Ieva Mediņa.

Zālē aiz aizslietņiem varēja dzirdēt papīra čaboņu, jo citi ļoti rūpīgi pārskatīja visus 16 politisko spēku sarakstus. Mājās aizmirsto briļļu dēļ daži vēlētāji klusiņām sadarbojās, aizlienējot acenes no kaimiņa blakus «ložā». 

Gaida Stiene pauda, ka nav gribējusi nākt vēlēt, jo šī ir pirmā reize, kad Bārbelē cilvēki, tai skaitā arī viņas ģimene, nav saņēmuši uzaicinājumus. «Jaunajai Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājai bija pietiekams laiks, lai iestrādātos, nevis tagad vainotu Cimdaru (iepriekšējais Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs – aut.) neizdarībās,» viņa sacīja. Tomēr emocijas rimušas un pensionāre nolēmusi balsot, jo jau iepriekš izlēmusi, par ko vēlēt.

«Jāatdod balss par pieredzējušiem un gudriem cilvēkiem, kuri kaut ko var Latvijas labā darīt un kaut kādus lēmumus tomēr ietekmēt. Galvenais, lai uz Briseli netiek krievu partijas,» uzskata Gaida. Viņa cer, ka Latvijas deputātu darbošanās Eiroparlamentā palīdzēs iegūt piemaksas jaunajiem lauksaimniekiem, kā arī vidējiem, nevis tikai lielajiem zemniekiem, kuri jau materiāli attīstījušies, jo atbalstu vajagot diferencēt. «Paldies Dievam, ka valstī ir miers, ir tikai jāstrādā. Lai būtu vēl arī veselība, tad var dzīvot!» priecīgi noteica bārbeliete.
Viegli pieņemt lēmumu bijis Aigaram Dziļumam. Viņaprāt, Latvijas pārstāvniecībai Eiropā jābūt, «ja reiz tur esam, tad jāievēl tādi, kuri spēj izgaismot situāciju mūsu valstī».

Valdis Rusiņš savu balsi atdevis par tiem, kuri jau strādājuši Eiropas Parlamentā, «sevi apliecinājuši un zina, ko tur darīt».
Kāds kungs atzina, ka ilgi nav varējis izšķirties, kuram no diviem politiskajiem spēkiem uzticēties. No tiem, kuri tiks ievēlēti, viņš gribētu sagaidīt drošību. «Lai tik robežas stiprina un par drošību gādā. Lai slaistus paņem pie dziesmas, kas te pie veikala dirn, bet par to gan laikam vietējiem jādomā, ne jau Eiropas deputātiem,» viņš sacīja.

Iecirkņa vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Dace Starta atklāja, ka iepriekšējās dienās Bārbelē nobalsojuši 62 iedzīvotāji, no 605 balsstiesīgajiem tā ir desmitā daļa. «Cik man zināms, Bārbelē neviens neatnāca vēlēt ar paziņojumu, jo cilvēki vēstules nav saņēmuši. Vienīgi tie, kuri nāca mainīt iecirkni, bija paņēmuši līdzi paziņojumu, kas viņiem piegādāts citviet Latvijā deklarētajā dzīvesvietā.

Iespējams, datu apmaiņas sistēmas problēmu dēļ kādu balsi būsim zaudējuši, taču piektdien pirms plkst. 17, kad programma atsāka darboties, apzvanījām visus mums zināmos iedzīvotājus, kuri vēlējās mainīt iecirkni, un viņi cits pēc cita priecīgi ieradās un nobalsoja. Viss ritēja raiti, vēl īsi pirms plkst. 20 nāca pieprasījumi no citiem iecirkņiem, kur vēlmi balsot bija izteikuši pie mums reģistrētie. Mēs, laukos, arī šodien mierīgi varētu strādāt ar datu apmaiņu, bet vai Rīgas iecirkņos to spētu, nezinu,» sacīja D. Starta.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas