Vecumnieku novadā bērni draugus un piedzīvojumus rod vasaras nometnēs

Vecumnieku novadā šovasar notikušas un vēl būs vairākas nometnes bērniem. Saturīgi pavadīt brīvlaiku dažāda vecuma zēniem un meitenēm piedāvā Bārbeles zēnu pamatskola «Saknes un spārni». Aizraujošās, izzinošās, jautrās un aktīvās nodarbībās dienas piepildījuši pirmās piedzīvojumu nometnes dalībnieki, taču priekšā vēl trīs iespējas baudīt sagatavoto programmu nedēļas garumā.

Nometne «Saknes un spārni» norisināsies no 12. līdz 18. jūlijam un tā paredzēta septiņu – 13 gadu veciem bērniem, savukārt «Upē naktī pīle kliedz» – no 26. jūlija līdz 1. augustam (12 – 15 gadu veciem bērniem). 13 – 18 gadu veci puiši aicināti izbaudīt nometnē «Vīri un vīri» piedāvātās aktivitātes, kas plānotas no 2. līdz 8. augustam. Ilona Blūma, skolas direktore, «Bauskas Dzīvi» informē, ka maksas nometnēs vēl ir brīvas vietas un pieteikties var, rakstot e-pastā: skola@barbele.lv. Papildu informācija – zvanot pa tālruni 29264639.

Programmā iekļautie notikumi ir daudzveidīgi: varēs iet pārgājienā un dabas ekspedīcijā, iejusties pilota lomā, doties uz mežu kopā ar zinošu ornitologu, šaut ar loku, rast asas izjūtas «izdzīvošanas skolā», apgūt deju soļus, darboties radošajās darbnīcās; būs omulīgs filmu vakars, velobrauciens uz Bruknas muižu, pirts, picas cepšana u. c. Papildus tam dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar dažādiem dzīvniekiem, pavadīt laiku skaistā vietā Bārbeles pagastā, kā arī iegūt jaunus draugus un neaizmirstamas atmiņas.

Jūlijā un augustā bērni aicināti pavadīt laiku sporta un atpūtas nometnē «Piedzīvojumu sala Vecumniekos». Dienas nodarbības nedēļas garumā paredzētas septiņus – 12 gadu veciem bērniem; tās notiks no 20. līdz 24. jūlijam un no 10. līdz 14. augustam gan Sporta skolas telpās, gan brīvā dabā. Interese ir liela, pašlaik pieteikti jau 14 dalībnieku, «Bauskas Dzīvei» atklāj Gunita Pačkajeva, nometņu vadītāja un sporta pedagoģe. Sīkāka informācija, zvanot pa tālruni 25640644.

«Programmas mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un sportu, kā arī ļaut bērniem iepazīt novada vēsturi, tūrisma objektus. Nodarbībās paredzēta radoša, aktīva un sportiska darbošanās; būs pārgājieni, orientēšanās, kustību rotaļas, zēni un meitenes varēs sacensties gan individuāli, gan pāros, grupās un komandās,» plānotās aktivitātes raksturo nometņu vadītāja. Arī pagājušā gada vasarā bērniem bija iespēja saturīgi pavadīt brīvo laiku, gūt pozitīvas emocijas un satikt jaunus draugus G. Pačkajevas rīkotajās maksas nodarbībās, kas guva labas atsauksmes.

«Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, ka Vallē no 16. līdz 21. jūlijam norisināsies volejbola nometne novada domes Sporta skolas audzēkņiem, savukārt Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas bērni, kā ierasts, tiksies divās nometnēs jūlija beigās un augusta sākumā Kolkā, kur muzicēšana mīsies ar atpūtu.

Nometņu rīkotājiem ir saistoši vairāki normatīvie dokumenti, jaunākie – šī gada 9. jūnijā pieņemtie Ministru kabineta noteikumi nr. 366 «Grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 1. septembra noteikumos nr. 981 «Bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtība»» un nr. 360 «Epidemioloģiskās drošības pasākumi «Covid-19» infekcijas izplatības ierobežošanai».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas