Vecumnieku novada bibliotēkas vāc makulatūru 10

Vairākas Vecumnieku novada bibliotēkas piedalās makulatūras vākšanas konkursā, ko organizē SIA «Līgatnes papīrs», un aicina iesaistīties arī iedzīvotājus.

«Bibliotēkām tā ir iespēja bez maksas nodot pārstrādei no aprites izņemtās grāmatas, periodikas izdevumus, izlietoto biroja papīru un cita veida makulatūru, savukārt iedzīvotāji šīs akcijas laikā var atbrīvoties no gadu gaitā krātajām nevajadzīgajām grāmatām, žurnāliem un avīzēm,» uzsver Ingūna Kļaviņa, Valles pagasta bibliotēkas vadītāja. Viņa atzīmē, ka iestāde konkursā piedalās jau piekto gadu un pirmajā reizē pat izdevies iegūt balvu, jo savāktās makulatūras daudzums starp visiem dalībniekiem ļāvis ierindoties trešajā vietā. Arī šoreiz akcijas organizatori čaklākajiem sola gan naudas balvas, gan biroja papīru – 5 kg par katru tonnu nodotās makulatūras.

Tiklīdz publiski izskanēja aicinājums nodot nederīgo papīru, Vallē, nojumē pie veikala «Lats», sāka krāties avīžu un žurnālu ķīpas, saiņi ar vecām skolas burtnīcām, kladēm un grāmatām.


«Interese ir ļoti liela. Arī pērn bija atsaucība – cilvēki jūtas atviegloti, ka var iztīrīt pažobeles un bēniņus, atbrīvoties no nevajadzīgā papīra krājumiem. Makulatūru šurp veda pat no Kurmenes un Stelpes. Kad akcija beidzās, daudzi arī ziemā zvanīja un vaicāja, vai vēl ir iespēja nodot vecās grāmatas un preses izdevumus; teicu, lai paciešas līdz vasarai, jo nav telpu, kur makulatūru uzglabāt,» stāsta I. Kļaviņa. Viņa mudina ļaudis sarosīties, jo Vallē makulatūru pieņems līdz 30. septembrim.

«Līgatnes papīra» aktivitāti atbalsta arī bibliotēkas Bārbelē un Skaistkalnē, jo vietējiem iedzīvotājiem ir svarīgi, lai nevajadzīgais papīrs atdzimtu jaunā kvalitātē. Nododot veco literatūru un periodiskos izdevumus, tiek saudzēta apkārtējā vide, jo grāmatu papīrs tiek ražots no makulatūras.

Daiga Jakuška, Skaistkalnes pagasta bibliotēkas vadītāja, teic, ka pašlaik ir savākti jau vairāki simti kilogramu nederīgā papīra. «Cilvēki zina, ka pie mums var nest un nodot, lai gan īpaši to neafišējam; nav telpu, kur makulatūru glabāt. Šogad kooperējamies ar Bārbeles bibliotēku un savākto nogādājam tur,» atklāj D. Jakuška.

«Akcijā piedalāmies jau daudzus gadus. Sākumā makulatūras bija ļoti daudz, pārstrādei nodevām pat ap piecām tonnām nederīgā papīra. Iedzīvotāji izmanto iespēju patīrīt savas mājas – pārskata literatūras plauktus, pašķiro sakrāto preses izdevumu kaudzītes, lai gan ik gadu makulatūras apjoms sarūk,» stāsta Brigita Krauze, Bārbeles pagasta bibliotēkas vadītāja. Savāktais nederīgā papīra krājums tiek glabāts privātā šķūnī. B. Krauze jau sazinājusies ar SIA «Līgatnes papīrs» un pieteikusi transportu makulatūras promvešanai; tas varētu notikt septembra beigās vai oktobra sākumā. Līdz tam iedzīvotāji vēl var pagūt papildināt savāktā nevajadzīgā papīra krāvumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Novadniece

Paldies, Žanna! Vismaz ar Jūsu starpniecību uzzinājām, ka makulatūru pieņem ne tikai Vallē, bet arī Bārbelē un Skaistkalnē. Vecumnieku mājaslapai arī vajadzētu vairāk cilvēkus informēt par vietējiem notikumiem.

pirms gada, 2019.07.17 19:53

rekords

Tur primārais ir sports!

pirms gada, 2019.07.18 15:31

Info Novadniecei

Starp citu - Vecumnieku novadā mājas lapā šī ziņa publicēta jau 4.jūlijā -Iedzīvotājus aicina iesaistīties makulatūras vākšanas akcijā - kādu laiku bija pirmajā lapā, kamēr nepienāca citas jaunākās ziņas

pirms gada, 2019.07.18 16:51

Novadniece

Jā, Vecumnieku mājaslapā lasīju, ka makulatūru pieņem Valles bibliotēkā. Bet nebija ziņu, ka akcijā iesaistās arī Bārbele un Skaistkalne.

pirms gada, 2019.07.18 19:04

hmm

Un pašos Vecumniekos? Vai diženā novada centrs arī piedāvā šādu iespēju?

pirms gada, 2019.07.17 20:31

Es

Man Bauskā tik daudz papīra krājas, būs jāatrod vēl kāds iemesls aizbraukt uz Valli un aizvest tos kilogramus, žēl mest ārā tāpat vien. Te vismaz jēga būtu.

pirms gada, 2019.07.17 21:43

makulatūrists

Absolūti visus novada domes lēmumus ? Bauskas domes "veikumu" ir iespējams pievienot ?

pirms gada, 2019.07.18 11:43

Lasītājs

Cik diženajā novadā ir bibliotēku kopā?

pirms gada, 2019.07.18 13:02

Info tev

Nu tad vari izsecināt, kapēc izcilā ziņa palika bez ievērības.....

pirms gada, 2019.07.18 18:06

:)

Ziņa domes portāla sākumlapā turējās gandrīz nedēļu

pirms gada, 2019.07.18 18:52

Vietējās ziņas