Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku novadā bruģakmens segums klāj celiņus un autostāvvietu

Vecumnieku novadā jau pabeigti vai noslēgumam tuvojas šovasar ieplānotie bruģēšanas darbi. Jūlija vidū ekspluatācijā nodots vairāk nekā 130 metru garš bruģēts gājēju celiņš Skaistkalnē, Skolas ielā.

Jaunais segums nomainījis savu laiku nokalpojušo asfaltbetona virskārtu un tagad ar kājām vai velosipēdu mērojamais posms no vidusskolas līdz pagasta pārvaldes ēkai ir gluds un ērti izmantojams. To par nolīgto cenu – 8270,28 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), – ierīkoja Engures novadā reģistrēts būvuzņēmums SIA «Legāts», kam no 13 pretendentiem publiskajā iepirkumā bija saimnieciski izdevīgākais piedāvājums. Būvnieki trotuāra malā ierīkojuši atkritumu urnu, bet pagasta pārvalde – soliņu, «Bauskas Dzīvi» informē Aiga Saldābola, Vecumnieku novada pašvaldības izpilddirektore.

Sakārtots arī laukumiņš pie ieejas tā dēvētajā doktorāta ēkā Slimnīcas ielā Skaistkalnē, kur ir ģimenes ārsta prakses vieta.
Augusta sākumā pabeigta bruģēta un apgaismota gājēju celiņa izveide Vecumniekos. Teju 90 metru garā taciņa sākas Sporta ielā un turpinās līdz Vecumnieku mūzikas un mākslas skolai. Arī šos darbus veica SIA «Legāts». Kopējās izmaksas – 7717,75 eiro, neieskaitot PVN. Par veiktajiem uzlabojumiem priecājas daudzdzīvokļu un privātmāju iedzīvotāji Ceriņu, Skolas un Sporta ielas apkaimē, jo taciņa ir tuvākais ceļš uz veikaliem, autobusu pieturvietu, tautas namu. «Nebūs vairs jābrien pa dubļiem un tumsu un jābaiļojas, ka nepakrīt vai kādam virsū neuzskrien,» sacīja enerģiska pensionāre, kurai rudens tumšajos vakaros vienmēr bijis neomulīgi, minot šo taciņu.

Nākamās nedēļas sākumā plānots pabeigt darbus objektā pie Vecumnieku vidusskolas pirmsskolas un sākumskolas ēkas Kalna ielā 13a, kur top bruģēta ietve un autostāvvieta. Iepirkumā piedalījās 16 pretendentu, pašvaldība līgumu par 26 707,46 eiro, neieskaitot PVN, noslēdza ar Babītes novada Skārduciemā reģistrēto uzņēmumu SIA «Gartens», kam bija saimnieciski izdevīgākais piedāvājums.

1,2 metrus platās ietves kopgarums ir 82 metri; tā ieskauj 560 m2 plašo stāvlaukumu no trim pusēm. Guntars Veismanis, Vecumnieku novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks, sarunā ar «Bauskas Dzīvi» atzina, ka esošā laukuma paplašināšana atrisinās drūzmēšanās problēmu sastrēgumstundās no plkst. 7 līdz 8.30, kad vecāki uz izglītības iestādi atved bērnus, un pēcpusdienās, kad atbrauc viņiem pakaļ. Laukumā būs vieta vienlaikus 25 automašīnām.

Ceturtdien, 6. augustā, vīri blietēja uzklāto segumu un tajā iestrādāja atšķirīgas krāsas bruģakmeni, kas transportlīdzekļu īpašniekiem «pateiks priekšā», kā novietojami spēkrati. Dekoratīva līnija visapkārt laukumam atdalīs arī ietvi no transportlīdzekļu novietošanai paredzētās teritorijas. Autostāvvietas vidū būs «saliņa», ko klās laukakmeņi un greznos krāšņumaugi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas