Vecumnieku novada centrā sāk autoostas atjaunošanu 2

Vecumnieku ciemā pagājušajā nedēļā sākās autobusu pieturvietas rekonstrukcija. Objektā strādā SIA «Šons» celtnieku brigāde.Finansējumu Vecumnieku novada dome saņēma, piedaloties Eiropas lauku attīstības programmas (ELFLA) projektu konkursā, informē domes izpilddirektors Guntis Kalniņš. Vairāki iedzīvotāji, kurus «Bauskas Dzīve» lūdza paust viedokli par jauno projektu, vienprātīgi atbildēja, ka autoostas rekonstrukcija ir svarīgs un ilgi gaidīts notikums. Satiksmes autobusi līdz šim apstājās ielas malā, bet pasažieri transportu gaidīja zem klajas debess. Lietū vai salā viņi meklēja patvērumu tuvākajās iestādēs - aptiekā, veikalā un tautas namā. Rekonstrukcijas projektā ir paredzēta divu tualešu celtniecība, jo Vecumniekos nav publisko labierīcību. To trūkumu īpaši izjuta sabiedriskā transporta lietotāji. Projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 60 tūkstoši latu. Summā ietilpst Vecumnieku novada domes līdzfinansējums 15 procentu apmērā. Objekta nodošanas termiņš ir šī gada 10. oktobris. Ar projekta saturu iepazīstina Guntis Kalniņš: «Tiks uzbūvēts stiklots autobusu pieturas paviljons ar nojumēm, gājēju celiņš, sabiedriskā tualete, kiosks. Paredzēta apgaismes sistēmas ierīkošana, laukuma bruģēšana, dekoratīvo stādījumu zonas izveide. Pašvaldība izskatīs pretendentu piedāvājumus un lems par kioska funkciju. Autoostas atjaunošana nozīmē gan ērtības pasažieriem, gan satiksmes drošības uzlabojumus.» Novada domes organizētajā cenu aptaujā uzvarēja Jelgavas novadā reģistrētais uzņēmums «Šons». Pašvaldībai ar firmu jau bija pozitīva sadarbības pieredze, jo 2010. gadā SIA «Šons» īstenoja Vecumnieku Vecā ezera pludmales labiekārtošanas projektu. Tā ir kļuvusi par vietējo iedzīvotāju un tūristu iecienītāko atpūtas vietu novadā. Uzņēmuma vadītājs Jānis Miķelsons ir Vecumnieku vidusskolas absolvents. Viņa bērnībā Vecumnieku autoosta bija koka būdiņa ielas malā, ko vēlāk nojauca, bet sausā tualete takas malā ir vismaz 50 gadus veca un jau sen nelietojama. Pagājušajā nedēļā celtnieki to demontēja un aizbēra bedri. Jānis Miķelsons ir gandarīts, ka firmai uzticēts realizēt jau otru projektu Vecumnieku novadā. Šovasar SIA «Šons» celtnieki uzbūvēja un 20. augustā nodeva lietošanā Pilsrundāles vidusskolas sporta kompleksu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ir jau labi

Bet ja projekta nosaukums ir "Vecumnieku pagasta autoostas rekonstrukcija", tad šis objekts tā arī tiek saukts - par autoostu. Būtu projekts par autobusu pieturvietas rekonstrukciju, tad sacītu, ka tiek atjaunota pieturvieta.

pirms 9 gadiem, 2011.08.30 18:31

visi vienkāršāk

Skaistāk gan skanētu- Vecumniekos sāk autobusu pieturas atjaunošanu, kāpēc visu sarežģīt- sak, kur gan tas novada centrs, un autoosta jau arī tā nav, biļetes tur netirgo, vienkārši nojume- sienas un jumts uz galvas.

pirms 9 gadiem, 2011.08.30 18:00

Vietējās ziņas