Vecumnieku novadā darbu klātienē pārtrauc Valles pamatskola un bērnudārzs «Cielaviņa»

Lai gan Vecumnieku novada pašvaldība ir starp tām, kas arī atkārtoti kvalificējās «drošas skolas» principam, divās izglītības iestādēs Vallē – pamatskolā un bērnudārzā «Cielaviņa» – mācību process no pirmdienas, 1. marta, tiek organizēts attālināti.

Pārmaiņas ierastajā dienaskārtībā saistītas ar pagājušās nedēļas nogalē iestāžu darbiniekiem veikto skrīningu – divām personām «Covid-19» siekalu tests uzrādījis pozitīvu reakciju, «Bauskas Dzīve» uzzināja pašvaldībā.

Domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš 28. februārī izdevis rīkojumu no 1. marta līdz turpmākajam norādījumam Valles pamatskolā un pirmsskolas izglītības iestādē «Cielaviņa», izņemot struktūrvienību «Kurmenes pirmsskola», mācību procesu organizēt attālināti. Par to informēta abu izglītības iestāžu vadība, personāls un audzēkņu vecāki.

Rita Zvirbule, pirmsskolas izglītības iestādes «Cielaviņa» vadītāja, «Bauskas Dzīvei» apstiprināja, ka bērnudārza darbība daļēji ir apturēta. Trīs grupu audzēkņiem Vallē jāpaliek mājās, taču Kurmenē pirmsskolas izglītības programmas apguve grupā «Rūķu skola», kur ir 12 bērnu, turpinās klātienē. Pirmsskolas grupas Vallē un Kurmenē apmeklē 65 bērni, t. sk. 18 piecgadnieki un 10 sešgadnieki.

Pašlaik viens darbinieks atrodas izolācijā, bet vairākiem, kuri piektdien bijuši saskarē, piemērots kontaktpersonas statuss un viņi ievēro karantīnu. Tas neskar «Cielaviņas» saimniecisko personālu: sētnieci, pavāres un kasieri-saimniecības daļas vadītāju. Svētdien bērnudārzā tika veikta dezinfekcija un telpu vēdināšana; arī darbdienās tā sākas katrs rīts.
«Pozitīvais šajā situācijā ir tas, ka bērni varēs būt kopā ar mammām un tētiem, kas viņiem ir ļoti svarīgi, savukārt mīnuss, ka vecāki nevarēs doties uz darbu, taču jāsaprot, ka neviens pie tā nav vainīgs,» teic R. Zvirbule.

Jau svētdien vadītāja kopā ar metodiķi un skolotājām sagatavoja plānu, kā tiks organizēts mācību darbs attālināti, ģimenēm izsūtītas norādes. «Mazākie bērni kopā ar vecākiem izzinās pavasara tēmu, ies dabā, mācīsies sadzirdēt putnu balsis. Pārējām grupām reizi nedēļā skolotājas sagatavos un e-klasē nosūtīs informatīvu vēstuli ar ieteicamiem materiāliem, uzdevumiem, darba lapām, interneta saitēm, lai nodrošinātu iespēju mācīties attālināti. Neko nepārspīlēsim, jo saprotam, ka bērniem mājās ir vecāki brāļi un māsas – skolēni, kuriem vajadzīga palīdzība. Nopietnāki uzdevumi būs piecgadīgajiem un sešgadīgajiem, bet ar to ļoti labi mums veicās jau pagājušā gada pavasarī. Lai piedod vecāki, bet rīkojamies un darām, kā labāk, sargājot gan bērnus, gan sevi, jo veselība ir vissvarīgākais,» uzsver «Cielaviņas» vadītāja.

Kovidlaikā bērnudārzs Vallē karantīnas dēļ slēgts pirmoreiz. Kad pērn pavasarī valstī izsludināja ārkārtējo situāciju, no 13. marta darbojās dežūrgrupas. «Tik labs apmeklējums, kā šogad, sen nav bijis. Bērni daudz mazāk slimoja un mēs priecājāmies, ka varējām strādāt,» atzīmē R. Zvirbule.

Kopš piektdienas, 26. februāra, attālināti mācās Misas pamatskolas vienas sākumklases audzēkņi, bet pārējās novada izglītības iestādēs – Skaistkalnes un Vecumnieku vidusskolā, kā arī Stelpes pamatskolā – 1. – 4. klašu skolēni turpina strādāt klātienē, jo analizētajos siekalu paraugos nevienam no darbiniekiem infekcijas klātbūtne nav konstatēta, informē Vija Beļūna, Vecumnieku novada domes izglītības nodaļas vadītāja.

«Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, ka 22. februārī Vecumnieku novadā mācības klātienē atsāka 1. – 4. klašu skolēni, jo pašvaldības administratīvajā teritorijā 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar «Covid-19» ir zemāka par 200 sasirgušajiem uz 100 000 iedzīvotāju, kas atbilst «drošas skolas» kritērijiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas