Vecumnieku novadā – daudzveidīgi svētku pasākumi

Garajās brīvdienās visi jāņotāji un līgotāji aicināti apmeklēt kādu no daudzajiem dažādu aktivitāšu piesātinātajiem svētku pasākumiem Vecumnieku novada pagastos.
 
Valles pagastā pēc senlatviešu tradīcijām tiks svinēta īstā Jāņu diena, kas ir 21. jūnijā. «Senlatvieši Jāņus jeb saulgriežus svinēja 21. datumā. Pēc krustnešu ierašanās mūsu zemē tika «uzpotēts» 23. datums. Mēs Vallē svētkus svinam īstajā dienā,» noteic Valles pagasta saieta nama vadītāja Aija Skosa. Viņa pastāstīja, ka Jāņu ielīgošanas koncerts sāksies plkst. 19 pie Valles pagasta sporta halles. Uzstāsies vietējās amatierkopas. Priecēs senioru deju grupa «Senvalle» un vidējās paaudzes deju kolektīvs «Valle». Uzstāsies arī Valles vokālais sieviešu ansamblis un Valles amatierteātris.

Aija Skosa atklāj, ka visu vakaru paredzētas dažādas izdarības, tiks atklāti interesanti fakti par svētkiem, notiks konkursi. Sanākušie varēs cienāties ar alu, kvasu un sieru.

Jāņu ugunskura iedegšana un balle pie Valles sporta halles dīķa paredzēta 23. jūnijā no plkst. 23. Visu nakti par dejotāju labsajūtu rūpēsies šlāgerdziedātāji no Rīgas «Tonija un draugi».

Misas un kaimiņu pagastu iedzīvotāji ciemata centrā pie tautas nama aicināti uz koncertu 21. jūnijā stundu pirms pusnakts. Tautas nama vadītāja Sandra Vāvere informē, ka jau otro gadu notiek pasākums «Misas baltā nakts»: «Pērn uzstājās Vecumnieku novada un Baldones jauniešu simfoniskais orķestris. Šogad ar romantiskām mīlas dziesmām priecēs soliste Madara Ivane un pianists Pāvels Račiks.»

Jautrākas un aktīvākas izdarības Misas ciemata centrā paredzētas 22. jūnijā. Iedzīvotāji aicināti piedalīties pieaugušo orientēšanās skrējienā. Uzvarētāji saņems Jāņu nakts starta komplektu – sieru, alu un desu. Par saulgriežu nakts nerātnībām parūpēsies Misas amatierteātris, izrādot citādākas skroderdienas.

Līgo tirdziņa pārdevēji Bārbeles pagastā apmeklētājus gaidīs 23. jūnijā no plkst. 9. Dace Klipa, Bārbeles tautas nama vadītāja, prognozē, ka piedāvājumā būs amatnieku, šuvēju un audēju darinājumi.

Koncertuzveduma «Līgojam Bārbelē» dalībnieki visus interesentus parka estrādē gaidīs no plkst. 19. Vietējās amatierkopas priecēs ar uzvedumiem, dziesmām un dančiem. Ballē spēles Gunārs no Iecavas.

Vecumnieku senioru koris «Atbalss» un Bārbeles folkloras kopa 23. jūnijā priecēs Stelpes pagasta iedzīvotājus. Pagasta kultūras darba organizatore Sandra Neliusa informē, ka koncertuzvedumā no plkst. 18 Stelpes estrādē uzstāsies tautas deju kopa «Stelpe» un sieviešu vokālais ansamblis «Nianse».

Zaļumballē no plkst. 23 spēlēs iecavnieks Mareks Pelsis.

Daudzveidīgas svētku aktivitātes paredzētas 23. jūnijā Skaistkalnes pagastā. No rīta pūtēju orķestra «Skaistkalne» pavadībā tiks sveikti visi pagasta Jāņi – seniori. Vasaras saulgriežu pasākums «Līgo Skaistkalnē» ar koncertu estrādē sāksies plkst. 19. Skaistkalnes pagasta tautas nama vadītāja Līga Baļčūne informē, ka pēc pagasta pašdarbnieku svētku koncerta sanākušos ar izrādi tautas namā priecēs amatierteātra «Gadījums» iestudējums «Sasistais spogulis».

Vecumnieku bibliotēkas vadītāja Mārīte Boša informē, ka parkā 22. jūnijā no plkst. 16 vietējo amatierteātru kolektīvu izpildītās dziesmas un dejas laiskā solī iekustinās jebkuru sanākušo. Uzstāsies pūtēju orķestris «Skaistkalne». Kārtīga izdejošanās zaļumballē garantēta.
Dažiem aktīvajiem līgotājiem svinēšana sāksies ar laivu braucienu pa Mēmeli Vecumnieku novada Kurmenes pagastā, ko rīko atpūtas vieta «Lutauši». Svinēt aicināti arī tie, kas braucienā nepiedalīsies. Svētku maratons «Līgosim «Lutaušos»» sāksies plkst. 14 ar laivu braucienu pa Mēmeli no «Saliņām». Plkst. 20 Jāņu ielīgošana kopā ar folkloras kopu «Vilcenes» un Dravu ģimeni. Par dziesmām un dejām līdz rīta gaismai rūpēsies Romāns no Rēzeknes.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas