Vecumnieku novadā divas dienas norisināsies amatierteātru skate 5

Uz Misas tautas nama skatuves 18. un 19. maijā septiņi radoši kolektīvi izrādīs savu šīs sezonas veikumu – Vecumnieku novadā norisināsies amatierteātru skate. Trupu sniegumu vērtēs žūrija – režisori Zigrīda Ezeriņa un Ģirts Sils.

Sestdien, 18. maijā, varēs noskatīties četras izrādes. Skati atklās Valles amatierteātris ar A. Niedzviedža komēdiju «Meklēju omi opim» (režisore Aija Skosa). Stelpes pagasta amatierteātris «Re, mēs te!» izrādīs A. Ūdra viencēlienu «Psihotropais nams» (režisore Māra Lagzdiņa). Vecumnieku tautas nama amatierteātris «Vecmuiža» aicina noskatīties A. Niedzviedža lugu «Es tevi negribēju» (režisore Vēsma Petruševica). Šajā dienā izrāžu maratonu noslēgs Bārbeles tautas nama amatierteātris «Bārbelīši» ar Ā. Alunāna joku vienā cēlienā «Mūsu pokāls» (režisors Ingus Pavinkšnis).

Svētdien, 19. maijā, pirmais skatuvi «iesildīs» Skaistkalnes tautas nama amatierteātris «Gadījums». Trupa iestudējusi A. Bankas lugu «Kredīts» (režisore Aija Skosa). Kurmenes tautas nama amatierteātris «Kurmene» izrādīs O. Preislera «Mazo raganiņu» (režisors Ingus Pavinkšnis). Skati noslēgs mājinieki, Misas tautas nama amatierteātris «MIStērijA», ar R. Missūnes komēdiju «Rekets sieviešu gaumē» (režisore Sandra Vēvere).

Vairākas trupas jau ir iespēlējušās un ļāvušas paveikto novērtēt skatītājiem, piemēram, «Kurmene», «MIStērijA», «Vecmuiža», taču Valles amatierteātrim dalība skatē būs arī uzveduma pirmizrāde. Stelpes amatierteātris «Re, mēs te!» sezonas veikumu savās mājās publikai ļāva novērtēt 10. maijā, savukārt «Bārbelīši» komēdiju «Mūsu pokāls» uz Bārbeles tautas nama skatuves izrādīja 12. maijā.

«Dalība skatē – tas būs īpašs notikums manā dzīvē, kad durvis veras uz nezināmo. Ir bail pievilt citu cerības un sapņus, bet es sāku ar saviem sapņiem un cerībām. Bērnībā Ziepniekkalna ielā Rīgā iestudēju operu «Karmena»; dziedājums un aktiermāksla bija dzirdami pat pie tramvaja sliedēm! Šīs bērnu dienu atmiņas liek pasmieties un būt pārgalvīgai, metoties nezināmajā,» «Bauskas Dzīvei» teic Māra Lagzdiņa, Stelpes amatierteātra režisore. Viņa ar trupu strādā pirmo sezonu, kopš pērnā rudens. Māra uzsver – lai īstenotu sapņus, vajag drosmi un viņai to sniedz «fantastiskā aktieru komanda jeb drosmīgie skolotāji, kas stiprina, māca, liek domāt un dzīvot». Tuvojoties skatei, uztraukums, protams, ir, jo «galvai un emocijām nevar ieskaidrot, ka vērtējums – tas ir tikai subjektīvs viedoklis». «Ļausimies brīvībai, kas mums dota, un spēlēsim teātri kā patiesībā, kā teātrī, kā dzīvē!» smej Māra.

Amatierteātru skate Vecumnieku novadā tiek rīkota katru gadu. Tās mērķis: nodrošināt teātra spēles tradīcijas saglabāšanu un attīstību novadā, veicināt trupu māksliniecisko izaugsmi, izvērtēt iestudējumu kvalitāti, noteikt dalībniekus, kas pārstāvēs novadu reģionā.


Foto

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Cik žēl,

ka pasākums nenotiek Vecumnieku TN! Jauks notikums. Aktieriem vajadzētu saņemt skatītāju aplausus- vai uz Misas TN daudzi dosies?

pirms gada, 2019.05.14 15:03

Protams,

ka visu gribētu tikai novada centrā! Tā nedrīkst! Lai katru gadu skate notiek citā pagastā! Vecumnieki nav vienīgie, kur ir zāle un skatuve!

pirms gada, 2019.05.14 18:38

Serde

Vienu gadu jau bija Misā. Aizbraucu, nonīku strarplaikos, pat kafiju nebija kur nopirkt. Ceļš uz Misu arī tas "izcilākais". Žēl, ka nav Vecumniekos, kur daudz labakas ērtības no jebkuras vietas atbraukušajiem. Un kā ar autobusu lai aizbrauc uz Misu no Kurmenes piemēram? Vai tad tiks padots autobuss uz skati?

pirms gada, 2019.05.15 09:09

Jā,

es arī par to pašu- ja Vecumnieku TN, izrāžu starpbrīžos ir vismaz +-kur palikt , kaut gan -ja svētdien, tad arī vienīgā ēstuve Vecumniekos nu ir slēgta. Starplaiki starp izrādēm gari, kaut uz mājām var braukt- kam ir ar ko, protams;).

pirms gada, 2019.05.15 11:02

Vietējās ziņas