Vecumnieku novada dome aicina izvirzīt apbalvojumiem 6

Pretendentus Vecumnieku novada pašvaldības apbalvojumiem «Gada cilvēks», «Goda raksts» un «Atzinības raksts» var pieteikt novada domē vai pagastu pārvaldēs Bārbelē, Kurmenē, Skaistkalnē, Stelpē un Vallē līdz ceturtdienai, 10. oktobrim.

Ierosinājumus aicināti iesniegt domes deputāti, uzņēmumu, valsts un pašvaldības iestāžu, nevalstisko organizāciju vadītāji vai iedzīvotāju grupas, bet tos izvērtēs apbalvojumu piešķiršanas komisija. Jānis Kovals, domes priekšsēdētāja vietnieks, «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka līdzšinējā kārtība nav mainījusies, un tiklīdz komisija būs izskatījusi pieteikumus, par apbalvojumu piešķiršanu lems deputāti – vispirms finanšu komitejas, tad – domes sēdē. «Pirmie iesniegumi jau saņemti, ir zināms, ka tiek gatavoti arī citi. Aicinu nevilcināties un aktīvi izmantot iespēju novērtēt līdzcilvēku ieguldījumu Vecumnieku novada labā,» mudina J. Kovals.

Lai apliecinātu cieņu cilvēkiem, kuru devums sabiedrībai bijis nozīmīgs, domei jāadresē iesniegums. Tajā jānorāda, kuram no trim apbalvojuma veidiem persona tiek izvirzīta, var minēt arī vairākus. Vispirms tiek vērtēta augstākās ieteiktās nominācijas piešķiršana, taču gadījumā, ja tā netiek atbalstīta, – pēc nozīmīguma nākamā. Atzinību veidus, kā arī to piešķiršanas un pasniegšanas kārtību nosaka Vecumnieku novada domes apbalvojumu nolikums.

Apbalvojums «Vecumnieku novada Gada cilvēks» ir to apliecinošs dokuments – Goda diploms –, naudas balva un krūšu nozīme, apbalvojums «Vecumnieku novada domes Goda raksts» ir to apliecinošs dokuments – Goda raksts – un naudas balva, savukārt apbalvojums «Vecumnieku novada domes Atzinības raksts» ir to apliecinošs dokuments – Atzinības raksts – un simboliska piemiņas balva. Visas atzinības tiek ierakstītas apbalvojumu reģistrā.

Apbalvojumi privātpersonām, juridiskām personām vai kolektīviem par nozīmīgu ieguldījumu novada kultūras, izglītības, zinātnes, saimnieciskās, sabiedriskās vai citās darbības jomās tiks pasniegti Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītajā svinīgajā sarīkojumā 18. novembrī Vecumnieku tautas namā.

Pašvaldība krietnākos ļaudis godina kopš 2011. gada. Šajā laikā augstāko apbalvojumu «Gada cilvēks» ieguvušas deviņas Vecumnieku novadā zināmas personības: Aldona Alenčika, Jānis Vasarietis, Mārtiņš Mediņš, Liene Batņa, Ingūna Kļaviņa, Gina Viegliņa-Valliete, Ēriks Pīlādzis, Iveta Lavrinoviča, Jānis Kalniņš. Nolikums paredz, ka šī nominācija tiek piešķirta tikai vienu reizi, atkārtoti uz to pretendēt nevar. 2013., 2016. un 2017. gadā titulu «Gada cilvēks» neieguva neviens.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Būtu smuki

Jānis Lūsis - šķēpmetējs zinot, ka vēlāk pateikties var nesanākt.....

pirms gada, 2019.10.08 22:02

iedzīvotājs

Guntim ar Janci par labāko apkures tarifu Latvijā

pirms gada, 2019.10.08 23:13

Arvīds

Ko tur spriest, pirmām kārtām jādod sabiedrisko attiecību speciālistiem, dzimtsaraksta nodaļas darbiniekiem, sociālajiem un citiem nevajadzīgo amatu aizpildītājiem.

pirms gada, 2019.10.10 13:56

Vietējās ziņas