Vecumnieku novada domē brīvi divi krēsli 10

Vecumnieku novada pašvaldībā pašlaik vakanti ir divi vadītāju krēsli. Līdz rītdienai, 4. jūnijam, tiek gaidīti kandidātu pieteikumi uz Sporta skolas direktora amatu, bet 8. jūnijs ir pēdējā diena, kad var iesniegt dokumentus uz Veselības centra vadītāja vietu.

Līdz 3. jūnijam interesi par Sporta skolas direktora amatu izrādījis viens pretendents, «Bauskas Dzīvi» informē Guntis Kalniņš, domes priekšsēdētājs, bet kļūt par Veselības centra vadītāju pagaidām nekāro neviens.

Jau iepriekš vēstīts, ka šopavasar pēc ilgstošas slimības mūžībā aizgāja Vecumnieku sporta skolas direktors un volejbola treneris Jānis Plūme. Viņš profesionālās ievirzes izglītības iestādi vadīja kopš 2019. gada 28. augusta. Pašlaik par pienākumu izpildītāju strādā Gita Briņķe. Savukārt Vecumnieku veselības centra vadītāja amata vieta atbrīvojās pēc tam, kad darbu pašvaldības iestādē uzteica Danute Mazure. Viņas pēdējā darba diena ir 7. jūnijs.
Novada domes mājaslapā internetā publicētajos sludinājumos izklāstīti abu iestāžu vadītāju galvenie amata pienākumi, prasības un piedāvātā atlīdzība.

Vecumnieku novada domes Sporta skolas direktora darbību un rīcību nosaka profesionālās ievirzes izglītības iestādes nolikums. Amatpersonai jānodrošina gan jomai atbilstīgo likumu ievērošana un normatīvo dokumentu izpilde, gan skolas darbību reglamentējošo tiesību aktu izstrāde. Tāpat arī jāplāno un jāorganizē saimnieciskā un finansiālā darbība, jāpārstāv skolas intereses valsts, pašvaldību, sabiedriskajās iestādēs un organizācijās, jānodrošina izglītības iestāde ar amatam atbilstīgas kvalifikācijas darbiniekiem, jānosaka viņu pienākumi un tiesības, jākontrolē uzdevumu izpilde u. c.

Direktora amata konkursa nolikumā pretendentiem izvirzītas vairākas prasības. Izglītībai jāatbilst Izglītības likumā un Ministru kabineta noteikumos nr. 569 (11.09.2018.) par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību izvirzītajām prasībām. Tāpat arī nepieciešamas valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī, vismaz triju gadu pedagoģiskā darba pieredze izglītības jomā vai izglītības vadības darbā, teicamas vadības prasmes, spēja motivēt un strādāt komandā, zināšanas jautājumos par skolas darbību, arī budžeta plānošanu un efektīvu izlietošanu, jāpārzina sporta izglītības iestādes darbību reglamentējoši normatīvie dokumenti u. c.
Konkurss norisināsies divās kārtās. Vispirms komisija izvērtēs kandidātu atbilstību izvirzītajām prasībām, pēc tam piemērotākos aicinās uz darba interviju. Kā to paredz nolikums, par labākā kandidāta ieteikšanu iecelšanai direktora amatā izvirzīs to pretendentu, kurš būs saņēmis visaugstāko punktu skaitu.

Sporta skolas direktoram piedāvātais atalgojums ir 1109 eiro pirms nodokļu nomaksas. Kandidātiem kopā ar nepieciešamajiem dokumentiem jāiesniedz arī vīzija par izglītības iestādes attīstību un darba kvalitātes nodrošināšanu un, vēlams, rekomendācijas un ieteikuma vēstules.

Sporta skola īsteno bērnu un jauniešu profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas vieglatlētikā un volejbolā, kā arī interešu izglītības programmas basketbolā un «Sporta virpuli», kas veido pozitīvu attieksmi pret fiziskām aktivitātēm un rada interesi par sportu pirmsskolas vecuma bērniem. «Licencētas ir programmas vieglatlētikā un volejbolā, basketbols ir interešu izglītība, jo – lai programmu varētu akreditēt, jānodrošina pēctecība, taču šāda iespēja nebija,» skaidro Ieva Pankrate, Sporta skolas metodiķe.

Vecumnieku veselības centra vadītāja galvenie amata pienākumi ir vadīt un organizēt iestādes darbu saskaņā ar Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras līgumu par sekundāras ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu un apmaksu, regulāri sagādāt darbam nepieciešamos materiālus (rentgenfilmas, fiksāžas, medikamentus, dezinfekcijas un higiēnas līdzekļus), atbildēt par Veselības centra ieņēmumiem un izdevumiem atbilstīgi apstiprinātajiem pakalpojumu tarifiem, rūpēties par iestādes prestižu un klientu apmierinātību ar pakalpojumiem u. c. Noteikts, ka amata veikšanai nepieciešama augstākā izglītība, izcilas komunikācijas prasmes, labas iemaņas darbā ar datoru, spēja organizēt darbu patstāvīgi. Piedāvātā mēnešalga ir 700 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Francis Kuļšs

Kāpēc tik maz brīvu krēslu? Mūsdienīgi rīkojoties, vajadzētu vairāk brīvu vietu, jo tad, kad likvidēs šo nevajadzīgo novadu, nebūs jālauza galvas, kur izgrūst naudu, jo to varēs izmaksāt kompensācijās par amatu aizpildīšanas izbeigšanu.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.03 17:17

Lielvīrs

Es nevaru beigt brīnīties.
"Noteikts, ka amata veikšanai nepieciešama augstākā izglītība, izcilas komunikācijas prasmes, labas iemaņas darbā ar datoru, spēja organizēt darbu patstāvīgi. Piedāvātā mēnešalga ir 700 eiro pirms nodokļu nomaksas." - Sorry, es pirmajā kursā (ok, Rīgā gan), bez augstākās un visa pārējā pelnīju tik pat un pēc 1,5-2 gadiem pelnīju tik cik sporta skolas direktoram piedāvātais atalgojums (kam prasības ir vēl graujošākas).
Kāpēc lai kāds saprātīgs cilvēks vispār pieteiktos uz šādām vakancēm...

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.04 08:27

!

Nu, tak, malacītis. Vieni rej, ka nauda tiek tērēta bezjēgā, citi- ka algas par mazu. Vienojieties reiz

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.04 08:55

Lielvīrs

Algas pašvaldību iestādēs viennozīmīgi ir par mazu un nav konkurētspējīgas. Tāpēc arī tas rezultāts vienmēr ir ne šāds ne tāds un personāla mainība ir salīdzinoši augsta, tieši "top" amatos.
Cita lieta ir tas, ka varbūt ir kādi lieki amati "uzzīmēti" šur un tur, kuros tā nauda tiek tērēta lieki.
Redzēsim vai kas pēc reformas mainīsies (diez vai :)) ).

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.04 09:19

!

Pilnīgi piekrītu atbildē rakstītajam, bet vienkārši piegriezusies ši attieksme pret domē strādājošajiem. Visādi franči kuļi un tamlīdzīgie neidentificējušies var atļauties viņus nogānīt, apgāzt ar samazgām, Bet lielākā daļa domes darbinieku godprātīgi dara savu darbu. Kad tiek izsludināta kāda aktivitāte, cik piesakās? Bet viss pasākums jau tiek nokritizēts, nesācies. ..labi, saprotu, ka nav jēgas..

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.04 14:22

!!! ???

Es nekādi nevaru saprast, kad domes darbinieku algas salīdzina ar privātsektoru un pļurkst par konkurētspējīgām algām šajā sakarā. Pirmkārt - traktoristu, šoferu, pārdevēju, kokgāzēju, gatera strādnieku, krāvēju, apkopēju un citu privātsektorā strādājošo algas parasti ir tā ap minimālajām valstī noteiktajām. Vairāk saņem mūrnieki, metinātāji, virpotāji, bet kurš tad no tiem domes klerkiem ir spējīgs kvalitatīvi pildīt šos darbus ? Otrkārt - privātsektorā nav šo nevajadzīgo locekļu, sabiedrisko attiecību speciālistu un līdzīgu amatu. Ar ko tad te salīdzināt?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.05 08:32

Lielvīrs

Nu tu te salīdzini citronus ar burkāniem. Skaidrs, ka arī pats esi fiziskā darba darītājs.
Visi tevis nosauktie amati neprasa augstāko izglītību, maksimums kaut kādu profesionālo vidējo. Turklāt liela daļa no nosauktajiem vispār ir veicami ar pamatskolas izglītību. Jebšu to sauc par mazkvalificētu darba spēku. Un tagad skaties loģiku - jo mazāka kvalifikācija, jo mazāka samaksa. Ir skaidrs?
Un kā tu tagad vari salīdzināt mazkvalificētu darba spēku privātajā sektorā ar jebkādu amatu, kam vajadzīga tā pati augstākā izglītība valsts sektorā? Turklāt pats rekur saki, ka mazkvalificētie saņem minimālo, bet paskaties cik piedāvā veselības centra vadītājam - 700 uz papīra. Prasību saraksts salīdzinot ar tiem, kas saņem minimālo ir nenormāls.
Otrkārt, sen laikam neesi strādājis privātajā sektorā. SA speciālistu ir pilns un visur, jo mūsdienās tas ir ļoti svarīgs uzņēmējdarbības elements. Par nevajazdīgiem locekļiem var diskutēt.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.05 08:57

Tam, kurš rakstās Lielvīrs

Debila, atkall esi no psihenes ārā? Kādi trīs mēneši tavi atklājumi par algu sistēmu nebija parādījušies. Savā prātiņā tu nespēj aptvert, kur tad privātajā sektorā obligāti ir vajadzīgi kadri ar augstāko izglītību? Jā, ja ir kāda eletronikas privātfirma, tad tur inženieri ir vajadzīgi, tehnologi ir vajadzīgi un līdzīgi tiem. et cik tad ir to privāto elektroniķu un viņiem līdzīgu Latvijā?
Pirms kādiem 5 -6 gadiem Aizkraukles STABURAGĀ viens daudz par algām un ekonomiku rakstija zem vārda - Ekonomists. Nu pilnīgi taviem vārdiem, izteicieniem un spriedelējumiem. Tur arī konstatēja, ka viņš ir no psihenes vai vismaz Bormaņu universitāti pabeidzis, vai vismaz tur "studē".

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.05 20:06

Lielvīrs

Ja būtu papūlējies pabeigt kaut 12. klases, tad varbūt arī apgrozītos darba tirgū sektorā, kur augstākā izglītība ir nepieciešamība.
Spriežot pēc komentāra neko vairāk par fizisku darbu un ar to saistītiem amatiem, tu vispār dzīvē neesi redzējis, tāpēc arī šī saruna nevar būt saturīga, jo tu gluži vienkārši neapzinies pilno situāciju, tu redzi tikai no sava skata punkta, un tava pierīte ir par šauru, lai saprastu, ka ir arī kas vairāk.

Veiksmi tev turpmākajās gaitās.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.08 08:48

io

grūti būs. nviens negrib, kamēr nav skaidrs ,kas gaida Bauskā. pēc reformas. Manuprāt.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.07 15:58

Vietējās ziņas