Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku novada domē ievēl vadību 4

Vecumniekos 12. jūnijā notika jaunā sastāva Vecumnieku novada domes pirmā sēde, kuras laikā tika ievēlēts domes priekšsēdētājs un priekšsēdētāja vietnieks. Priekšsēdētāja vēlēšanas organizēja Vecumnieku novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Māris Plēsnieks. Viņš informēja par īpašo procedūru, kāda izstrādāta šī gada vēlēšanām, - katram deputātam tiks iedota vēlēšanu zīme, uz kuras būs deputāta vārds, un uz šīs zīmes vēlamais kandidāts būs jāatzīmē ar krustiņu, bet pārējie - jāizsvītro. Uz sēdi bija ieradušies visi deputāti, kā arī apmeklētāji no novada iedzīvotāju vidus, novada domes administrācijas pārstāvji un visi pagastu pārvaldnieki.  Uz M. Plēsnieka aicinājumu izvirzīt kandidātus atsaucās Anita Smilškalne, kura novada domes priekšsēdētāja amatam izvirzīja Rihardu Melgaili. Atbalstu izteica arī Mārtiņš Mediņš, pamatojot to arī ar iedzīvotāju uzticību, kas R. Melgailim vēlēšanu zīmēs ielikuši visvairāk plusiņu. Atbalstīja arī Valdis Rusiņš. Citu kandidātu nebija.  Vēlēšanu zīmes sagatavoja un gūtās balsis saskaitīja vēlēšanu komisija - Dace Šileika, Vija Beļūna un Gita Eriņa. Ar 14 balsīm par un vienu pret Rihards Melgailis tika apstiprināts novada domes priekšsēdētāja amatā. Pret ievēlēšanu balsoja tikai Andris Lisovskis. Tūlīt pēc tam sēdes darba kārtībā tika iekļauti trīs papildjautājumi. Viens no tiem - priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanas. Domes kancelejas vadītājs Arvīds Zvirbulis uzsvēra, ka jaunie noteikumi, kas attiecas uz amatpersonu ievēlēšanu, nenosaka precīzu balsošanas kārtību. Tomēr tika izvēlēta tāda pati balsošanas sistēma kā priekšsēdētāja vēlēšanās.  Guntis Kalniņš vietnieka amatam izvirzīja Jānis Kovalu, bet Aiga Saldābola - Mārtiņu Mediņu. Jānis Kalniņš sevi izvirzīja pats: «588 vēlētāju vārdā izvirzu sevi. Vēlētāji aicināja mani izvirzīt savu kandidatūru, lai kāds skats būtu vērsts arī uz Skaistkalni, Kurmeni, Stelpi, Valli.» Vēlēšanās ar iegūtām astoņām balsīm uzvarēja Jānis Kovals. Mārtiņam Mediņam bija sešas balsis, Jānim Kalniņam - viena. Vecumnieku novada domē ir četri jauni deputāti - Rinalds Zandavs, Diāna Ruģele, Iveta Lavrinoviča un Vēsma Petruševica.  V. Petruševica atzina, ka nebija cerējusi un gaidījusi, ka tiks ievēlēta domē. Tomēr atbalsts Vecumniekos bijis pietiekami liels. «Gribētos, lai Vecumnieku novadā, tāpat kā daudzos citos novados un Vecumnieku novada domes darbiniekiem, izdotos panākt arī skolotājiem vienreizēju piemaksu pie atvaļinājuma 50 procentu apmērā no mēneša algas. Otra joma, kur gribētos vairāk sasniegt, lai atbalsts politiski represētajiem būtu lielāks nekā līdz šim,» tā jaunā deputāte. Sēdes laikā notika vienošanās par komiteju sastāviem, kuru sēdes notiks jau nākamnedēļ. Savukārt nākamā novada domes sēde paredzēta 26. jūnijā. R. Melgailis uzsvēra, ka pirms tam jāmēģina no visām partiju programmām izveidot vienotu, lai jaunā dome varētu īstenot iedzīvotāju vēlēšanās.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Lai veicas tik pat lieliski kā līdz šim un vēl labāk...

pirms 7 gadiem, 2013.06.13 14:45

sveiciens

Vecunieku Domei un Rihardam. lai veicas darbs kā līdz šim!

pirms 7 gadiem, 2013.06.13 13:43

atbalstu

Vēsma malacis,ja sāk tādi domāt.Tikai vai gūs atbalstu.Kā zināms,ja runa par naudas pielikšanu,tad pretinieku vienmēr ir vairāk.To naudu jau gan pedagogiem varēja izmaksā, tā kā visiem novada darbiniekiem,bet šie kā bešā ,tā bešā.
Par represētajiem arī ir aizmirsts,cik tad viņu vēl palicis? Pagodināsim viņus.

pirms 7 gadiem, 2013.06.14 17:32

novadnieks

viņiem jau tā veicās,bet ,ko darīs pārējie pagasti?Tā jau viss krējums Vecumniekiem.

pirms 7 gadiem, 2013.06.14 13:33

Vietējās ziņas