Vecumnieku novada dome lēmumus pieņems slēgtās sēdēs 14

Vecumnieku novada pašvaldībā vismaz līdz 14. aprīlim pastāvīgo komiteju un domes sēdes būs apmeklētājiem slēgtas. Tajās piedalīsies tikai deputāti un daži pašvaldības darbinieki, «Bauskas Dzīvi» informē domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš.

Valstī noteiktās ārkārtējās situācijas periodā, lai ierobežotu koronavīrusa izraisītās slimības «Covid-19» izplatību, Guntis Kalniņš izsludinājis jautājumu izskatīšanu organizēt slēgtās sēdēs. Pirmdien, 16. martā, kad notika gan sociālo, gan attīstības komitejas sēde, šī kārtība vēl nebija ieviesta, taču jau trešdien, 18. martā, sēžu zālē tiks ielaisti tikai deputāti un pašvaldības speciālisti, kuru klātbūtne dienaskārtībā iekļauto jautājumu izskatīšanā ir nepieciešama. Turklāt, kā uzsvēra domes priekšsēdētājs, persona, kurai par konkrēto tematu jāziņo, telpā ienāks brīdī, kad pienākusi kārta apspriest viņa kompetencē esošo jautājumu. «Organizēsim biežākus pārtraukumus, lai zālē apgrozās pēc iespējas mazāk cilvēku. Vairs netiks pieļauta situācija, kad jau sēdes sākumā uz to pulcējas visi speciālisti, kuriem apspriedē jāpiedalās. Persona, kurai jāziņo par nākamo sagatavoto jautājumu, telefoniski tiks informēta, tiklīdz diskusija par iepriekšējo tematu tuvosies izskaņai,» plānoto rīcību skaidro Guntis Kalniņš.

18. martā paredzēta gan izglītības, kultūras un jaunatnes lietu, gan finanšu komitejas sēde. Pašlaik, kā liecina pašvaldības mājaslapā pieejamā informācija, dienaskārtībā iekļauto apspriežamo lēmumprojektu nav daudz – attiecīgi četri un astoņi, taču, iespējams, līdz sēdei situācija mainīsies un komiteju deputātiem būs jādod atzinums vēl par citiem tematiem. Finanšu komitejā plānots izskatīt jautājumus par pašvaldības nekustamo īpašumu atsavināšanu, SIA «Mūsu saimnieks» ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu, grozījumiem Misas vidusskolas amatu un mēnešalgu sarakstā, finansējumu Bārbeles zēnu pamatskolai pirmsskolas audzēkņu ēdināšanai, finansējumu festivālam «Āboļdārzs» u. c.

Kārtējā domes sēde paredzēta nākamajā trešdienā, 25. martā, un arī tā interesentiem būs slēgta. Kā to paredz likums «Par pašvaldībām», domes lēmumi un domes sēžu protokoli ir publiski pieejami. Lēmumi pašvaldības mājaslapā internetā jāpublicē ne vēlāk kā trešajā darbdienā pēc to parakstīšanas. Uz jautājumu, vai saistībā ar jauno kārtību iedzīvotājiem domes sēdes ieraksts audioformātā būs pieejams ātrāk nekā ierasts, Guntis Kalniņš solīja ņemt vērā īpašos apstākļus un nodrošināt, lai informācijas tehnoloģiju nodaļas speciālisti iespējami drīzākā laikā ierakstu sagatavotu publicēšanai mājaslapā.

Pašvaldības vadītājs uzsvēra, ka «līdz domes sēdei vēl daudz kas var mainīties», jo situācija valstī pašlaik nav paredzama, tāpēc grūti prognozēt, kas būs pēc nedēļas.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

no malas

Nevajag pašvaldības darboņiem braukāt pa pasauli epidēmijas laikā, tad nevajadzēs slēgtās sēdes !

pirms gada, 2020.03.18 11:45

Kārlis

Nu varēja straumēt šīs sēdes internetā. Vai tad grūti to nodrošināt? Man liekas ka Bauskā notiek šī translācija.

pirms gada, 2020.03.18 15:01

zinaaju

MK noteikumi neuzliek par pienākumu straumēt/translēt internetā vietējo pašvaldību komiteju un domes sēdes. Jāpublicē sēdes protokoli un audioieraksti, bet... ne uzreiz. Palasi noteikumus. Par videotiešraidēm ir forši, bet... tas prasa atkal finansionālos un citus ieguldījumus, speciālistu atalgojumu, palielinātu datu pārraides ( internets ) pieslēgumu ātrumus un kapacitātes, programmatūru un citas lietas. Par brīvu tas nav. Bet... BDz dīvānā pūtējiem būs kārtējais šausmu seriāls par to, kā par nodokļu NEmaksātāju naudu tiek ieviestas papildu fīčas un bezjēgā tērēta nauda....

pirms gada, 2020.03.18 22:00

zinaaju

Ja jau esi tāds specs... Iesaki legālu un lētu risinājumu, kas Tev līdzīgiem zinātājiem tādiem, kā "no malas" un "Kārlis" to var realizēt Cik zinu, tad Bauska ieguldīja arī $, lai to realizētu... A Tev nauda ir? Negribi ziedot? Pats no kuras puses esi?

pirms gada, 2020.03.18 22:05

zinaaju

arī risinājumam, ko Tu noteikti iesūtīsi officiāli Vecumnieku novada domei būs iekļautas atsauces uz visiem ISO sertifikātiem, autortiesībām un MK noteikumiem Nr.442 par IT drošību, kā arī ūz Personu datu aizsardzibas regulas noteikumiem.

pirms gada, 2020.03.18 22:08

fakts 2

spriediet spriediet , nav jau parak llgi jagaida,un B auska lems jusu vieta,kaut drizak ta notiktu

pirms gada, 2020.03.18 19:30

Izlasīju

Tas ir reāli PRET Likumu "Par pašvaldībām". Šis likums noteic, ka komiteju un domes sēdes ir atklātas (skat. 26. un 56.pantus).
Neviens nav devis tiesības pašvaldībai tiesības neievērot likumu un ārkārtējās situācijas gadījumā šādi rīkoties!!! Ministru kabineta lēmumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu pašvaldībām šādas tiesības nav piešķirtas!!!!

pirms gada, 2020.03.18 19:37

Feku specs

Tas, ka tevi izmeta no sēdes, jo nemāki lasīt, kas rakstīts uz durvīm paša vaina. Labs aplauziens sanāca !!!!!! Tu neesi te gaidits.

pirms gada, 2020.03.18 21:12

Jutas gars

Kad vadību beidzot sodīs par regulāru likumu pārkāpšanu?

pirms gada, 2020.03.18 20:16

Es

Ja valstī ir aizliegums rīkot jebkādus saietus vai šis nav sodāms pārkšpums . Un pašu ģimenēs arī ir karsntīnas.

pirms gada, 2020.03.19 08:27

Vietējās ziņas