Vecumnieku novada dome pieņem darbā divus speciālistus 8

Vecumnieku novada domē no šīgada 3. janvāra strādā divi jauni speciālisti, informē pašvaldība. Agris Rāgs ir vecākais datortīklu administrators, bet Zanda Balcere - projektu koordinatore.Novada dome šogad sāka īstenot Eiropas Sociālā fonda (ESF) pro­grammu «Cilvēkresursi un nodarbinātība», kas paredz papildu speciālistu iesaistīšanu, lai paaugstinātu pašvaldības darbspēju. Pretendentu konkursā Agris un Zanda tika atzīti par vispiemērotākajiem. Projektu pilnā apmērā finansē ESF. Tas nozīmē, ka algas abiem jaunajiem darbiniekiem maksā no šī fonda, nevis no Vecumnieku pašvaldības budžeta. Projekts turpināsies 24 mēnešus. Pēc tam vēl sešus mēnešus Vecumnieku novada domei būs jāsaglabā speciālistu štata vietas. Agrim Rāgam ir divas pamatprofesijas - vidusskolas fizikas skolotājs un radioinženieris. Pašlaik vēl strādā Bārbeles pamatskolā un pedagoga darbu turpina Valles vidusskolā, mācot informātiku, mājturību un tehnoloģijas zēniem, kā arī tehnisko grafiku (rasēšanu). Vecumnieku pašvaldība datortīklu administratoram atļāvusi turpināt pedagoģisko darbību. Speciālistam jau ir sadarbības pieredze ar Vecumnieku, Bauskas un citu novadu pašvaldībām, jo SIA «Komerccentrs Dati grupa», kurā viņš diezgan ilgi strādāja, sniedza tām savus pakalpojumus. «Iepriekš ir nācies pārveidot un uzlabot datortīklus lielākajā daļā pašvaldību un mācību iestādēs. Kā SIA «Komerccentrs Dati grupa» sis­tēm­inženieris esmu piedalījies projekta «Trešais tēva dēls» īstenošanā bijušajā Bauskas rajonā, datoru piegādē, uzstādīšanā un piegādē skolu bibliotēkām un publiskajiem interneta piekļuves punktiem (PIPP ), konsultējis daudzu uzņēmumu un iestāžu speciālistus. Mani pazīst teju visu apkārtējo novadu pašvaldībās. Pieteikties ESF konkursā mani mudināja cilvēki, kuri bija izlasījuši publicēto paziņojumu. Viņi uzskatīja, ka manas zināšanas un lielā pieredze atbilst vecākā datortīklu administratora amatam. To secināja arī konkursa vērtētāji. Turpinu ierasto darbu, vienīgi tagad mans kabinets atrodas Vecumnieku novada domē,» sacīja Agris Rāgs. Zanda Balcere ir beigusi Latvijas Lauksaimniecības universitāti un ieguvusi finanšu un grāmatvedības specialitāti. Projektu koordinēšana būs jauna joma, ko viņa apgūs, strādājot Vecumnieku pašvaldībā. Novada domes projektu vadītāja Dace Šileika teic, ka Zanda ir palīdze projektu izstrādē, pārraudzīšanā un pārskatu sagatavošanā. «Vecumnieku novada domes interneta mājaslapā izlasīju informāciju par ESF konkursu un pieteicos. Pēc pārrunām mani apstiprināja amatā. Tagad iepazīstu darba specifiku un iedziļinos projektos, kas Vecumnieku novadā tiek īstenoti. Jau esmu iesaistījusies Bārbeles pagasta ūdenssaimniecības rekon­strukcijas jaunā projekta izstrādē,» pirmās darba nedēļas raksturo Daces Šileikas palīdze.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

valliete

nu taa tas notiek. Bijusais policists, miil alkoholu, miil azartspeeles, brauc ar auto dzeerumaa un tagad jau iecelts domee. vai jums tur domee visi taadi?

pirms 9 gadiem, 2012.04.10 23:46

darbs

Jā taisnība jau tagad rullē - vienam nav darba vispār, citam darbs priekš 24 stundām diennaktī. Gribētos zināt, ka visu var paspēt viens cilvēks un vai tiešām viņš strādā ne jau 8 stundas?

pirms 10 gadiem, 2011.01.25 12:59

Tufaks

Ļoti cītīgi izlasīju visu rakstu,bet nu nekādi nevarēju saprast ko tad šamie speciālisti tā koordinēs un attīstīs.Labi sapratu,algu viņiem maksās ES nevis no pagasta budžeta.Nekādi nevaru saprast kādā veidā šie jaunie speciālisti paaugstinās pašvaldības darba spēju.Vai tad pašvaldības darba spējas ir tik zemas ,ka bez šiem censoņiem viss sagrūs un izputēs.Nesapratu, cik tad radīsies jaunu darba vietu šo speciālistu darbības rezultātā.Cik pusbadā dzīvojošo dabūs normāli paēst,paskaidrojiet man lūdzu nezinītim[nesapratītim].

pirms 10 gadiem, 2011.01.24 11:35

agris baigais bizotājs...visu bauskas raj. jau aplēkšojis...

pirms 10 gadiem, 2011.01.23 13:19

njā

birokrātu lielais skaits-pagastu apvienošanas mērķis!

pirms 10 gadiem, 2011.01.23 08:56

idiote

par agri - ljoti zinoss savaa jomaa. paldies.

pirms 10 gadiem, 2011.01.22 12:36

Vietējās ziņas