Vecumnieku novada domes sēdēs sniedz nepatiesu informāciju 11

Valles vidusskolas aktu zāles remontu sola pabeigt 15. septembrī. Zālē būs jauns skatuves aprīkojums, izbūvēti jauni logi, informē Valles vidusskolas direktores vietas izpildītāja Gunta Kupčiuna.

Valles vidusskolas aktu zālē – saieta namā – pirmais oficiālais notikums pēc remonta veikšanas paredzēts 18. septembrī, kad aizvadīs Dzejas dienu sarīkojumu «Rainis un Aspazija klauvē». G. Kupčiuna atzīst, ka uz to brīdi jābūt skatuvei iekārtotai.

Vienīgā problēma – 2015. gada 15. jūnijā Vecumnieku novada domes noslēgtajā līgumā ar SIA «Kvintets M» paredzēts, ka darbus jābeidz 10. augustā. SIA «Kvintets M» konkursā bija vienīgā pretendente, un noslēgtā līguma summa ir 16 822,64 eiro.

Vecumnieku novada domes sēdē jau 29. jūlijā izpilddirektors Guntis Kalniņš ziņoja, ka Valles vidusskolas zālē nomainīti logi un pasūtīti aizkari. Arī 26. augusta sēdē ziņoja, ka viss ir kārtībā. Par to liecina Vecumnieku novada domes sēžu protokols un mājaslapā publicētā domes sēžu atskaite, kā arī «Bauskas Dzīves» žurnālists piedalījās pēdējā sēdē un to fiksēja.

«26. augustā tur vēl nekādi darbi nebija sākušies. Logus sāka montēt tikai pēc augusta domes sēdes,» stāsta Vecumnieku novada domes deputāte no Valles pagasta Diāna Ruģele. Viņa atzīst, ka problēmu saprot – celtnieku ir maz, un remonta darbu daudz, tāpēc darbi kavējas. Tomēr neesot skaidrs, kāpēc novada domes divās sēdēs pausta melīga informācija. D. Ruģele cer, ka vismaz ar skatuves aprīkojumu un aizkariem problēmas neradīsies un darbus tuvākajā laikā pabeigs.

«Uz 1. septembri visur bija ļoti daudz darba. Daudzos gadījumos līgumu summa nav tik liela, lai būvniekiem būtu prioritāte tos laikus pabeigt. Zinu, ka Valles vidusskolas aktu zāles remonts nav termiņā paveikts, bet sankcijas pret uzņēmēju neplānojam,» teic Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis.

Arī izpilddirektors Guntis Kalniņš problēmas nesaskata. Uz «Bauskas Dzīves» norādi, ka logu montāža nebija pabeigta vēl 9. septembrī, jo viens no logiem montējot bija ieplīsis un jānomaina, G. Kalniņš atbildēja: «Pasūtīs jaunu un nomainīs. Garantija veiktajiem darbiem ir divi gadi.» Izpilddirektors sacīja, ka nekādas sankcijas pret uzņēmēju nevērsīs arī tādēļ, ka aktu zālē veicamie darbi netraucē izglītības iestādes darbībai.

«Strādā viens vai divi darbinieki. Darbus paveic lēni, bet, manuprāt, labā kvalitātē,» stāsta G. Kupčiuna. Nekādi putekļi vai smakas skolas darbiniekiem un skolēniem problēmas nerada. Savukārt aizķeršanās ar skatuves aizkariem radusies tāpēc, ka pasūtīts speciāls, nedegošs audums no Lielbritānijas, tajā uzņēmumā arī vasarā darbinieki masveidā ejot atvaļinājumos, tāpēc neesot paguvuši laikā atsūtīt.

G. Kupčiuna informēja, ka skolā vasarā veikts abu matemātikas kabinetu remonts un vēl aizvien turpinās vēstures kabineta remonts – to plānots pabeigt septembra vidū.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Mamma!

Tad nu gan ažiotāža! Darbi turpinās un viss ir kārtībā!

pirms 5 gadiem, 2015.09.11 09:53

zizu

Tiešām žurnālists mēģina saskatīt sensāciju, kur tās nav. Galvenais, ka būs rezultāts, kavētajiem termiņiem ir attaisnojums.

pirms 5 gadiem, 2015.09.11 10:08

mamma

bet kāpēc vajag melot, ka viss sen kārtībā ?

pirms 5 gadiem, 2015.09.11 11:30

zinu

neviens nemeloja... ja būtu GK pateicis, ka darbi ir pabeigti, papīri parakstīti un nauda samaksāta, bet firma ir prom - tad gan....

pirms 5 gadiem, 2015.09.11 11:39

suļiko

Nada Fedja, nada.

pirms 5 gadiem, 2015.09.15 13:22

valliete

Bet izpilddirektors jau 29. jūlijā pateica, ka logi ielikti, to pašu apgalvoja arī 26.augustā. Lai gan tur nekas nebija darīts. Vai tad tā nav melīga informācija, vai atbildīgām amatpersonām atļauts mānīties un sniegt nepatiesu ziņojumu?. Ja žurnālists nepārbaudītu un 30. jūlijā avīzē pēc direktora vārdiem ierakstītu, ka Valles skolas zālē nomainīti logi, jaunie spīd un laistās? Tad cilvēki apsūdzētu avīzi par nepatiesu informāciju. Tagad jautājums - kāpēc šie sīkie meli bija vajadzīgi? Tā nav ažiotāža, kā te kāds raksta, tā ir nopietna lieta.

pirms 5 gadiem, 2015.09.11 12:50

da nu

Beidziet vienreiz te "cepties"! Galvenais ir rezultāts un tas ir! ko var gausties reņģēdāji.

pirms 5 gadiem, 2015.09.11 13:16

Guntis

Atveriet www.vecumnieki.lv domes sēdes ierakstu un noklausieties kā es teicu vienā sēdē un kā otrā. 1-5. minūte.

pirms 5 gadiem, 2015.09.11 13:46

qwerks

Paklausījos - tik tiešām melīgs ir šis raksts BDz portālā, nevis domes sēdē paustais, jo 29.07. tika ziņots, ka "noslēgti līgumi", bet 26.08. tika ziņots, ka "pašlaik darbi vēl turpinās", par ko arī izvērtās diskusija domes sēdē.

pirms 5 gadiem, 2015.09.11 15:17

!

Vai tiešām Latvijā ir maz celtnieku? Katrs otrais Vecumnieku novadā strādā kādā celtniecības firmā. Es atvainojos, bet vai ir noteikti kaut kādi kvalitātes rādītāji, ja strādā tikai divi celtnieki? Kurš nesīs atbildību, ja kāds no logiem izkritīs? Arī papīriem ir jāatspoguļo reālo situāciju. Vecumnieku novadā jau tāda prakse, ka papīrs pacieš visu. Nez ko teiktu kontrolējošās iestādes?

pirms 5 gadiem, 2015.09.11 14:33

novadnieks

Bet kurā novadā ziņas sniedz patiesas.Pasakiet kaut vienu,arī būtu labi.

pirms 5 gadiem, 2015.09.16 06:44

Vietējās ziņas