Vecumnieku novadā dzēsts plašs meža ugunsgrēks

Pirmdien, 29. aprīlī, plkst. 16.09 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma informāciju, ka Vecumnieku novada Valles pagastā deg mežs. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji-glābēji konstatēja, ka mežu jau dzēš Valsts meža dienesta darbinieki ar vienu autocisternu un uguns stiprā vēja ietekmē strauji izplatās.

Ņemot vērā to, ka tuvākā ūdens ņemšanas vieta atradās divu kilometru attālumā, ugunsgrēka dzēšanas darbos iesaistījās 13 Vecumnieku, Bauskas un Jaunjelgavas ugunsdzēsēji-glābēji ar četrām autocisternām. Ugunsgrēkā dega mežs divu hektāru un jaunaudze 1,5 hektāru platībā. Iestājoties tumsai un pēc tam, kad uguns izplatīšanās tika ierobežota, VUGD beidza dzēšanas darbus notikuma vietā.
Naktī degšanas vietas uzraudzību turpināja «Latvijas Valsts mežu» darbinieki. Šodien dzēšanas darbi turpināsies, un, ja būs nepieciešams, tajos tiks iesaistīti arī VUGD ugunsdzēsēji-glābēji, portālu informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 29. aprīļa plkst. 6.30 līdz 30. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus, 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem, un vēl divi izsaukumi bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas