Vecumnieku novada iedzīvotāji savāc vislielāko daudzumu izlietotā stikla

Atkritumu apsaimniekotāja «Latvijas Zaļais punkts» organizētajā Latvijas «Stikla šķiratlonā» no desmit pašvaldībām savāktas 60,75 tonnas izlietota stikla. Vislielāko daudzumu stikla savākuši Vecumnieku novada iedzīvotāji –11,3 tonnas stikla, savukārt rekords vienā mājsaimniecībā savāktā stikla apjoma ziņā pieder Siguldas novada iedzīvotājam, kurš nodevis 1,5 tonnas nevajadzīgu, vecu burku un pudeļu, portālu informēja «Latvijas Zaļā punkta» preses sekretāre Daiga Buča.
Viņa atzīmēja, ka «Stikla šķiratlons» līdz šim norisinājies 10 novados. Kopā projektā piedalījušās vairāk nekā 300 mājsaimniecības. Vecumnieku novadā tika saņemts 41 pieteikums un savāktas 11,3 tonnas stikla, kas ir pagaidām lielākais savāktais stikla apjoms. 
Bauskas novadā «Stikla šķiratlonam» pieteicās 27 dalībnieki, kuri sašķiroja un pārstrādei nodeva 4,9 tonnas stikla atkritumu – dažādas pašiem nevajadzīgās stikla pudeles un burkas.

Vienā mājsaimniecībā savāktā vecā stikla apjomi ir dažādi, taču vidēji viena mājsaimniecība nodod nedaudz vairāk nekā 200 kilogramus uzkrātās taras. Bauskas novadā «lielākais stikla taras krājējs» nodeva - 730 kg, bet Vecumnieku novadā - 710 kg.

Savu dalību Latvijas «Stikla šķiratlonā» līdz šim brīdim pieteikušas 24 Latvijas novadi: Tērvetes, Vecumnieku, Salaspils, Siguldas, Bauskas, Olaines, Babītes, Lielvārdes, Jēkabpils, Krustpils, Līvānu, Saldus, Brocēnu, Garkalnes, Ludzas, Durbes, Madonas, Riebiņu, Kuldīgas, Skrundas, Amatas, Rēzeknes, Auces un Ādažu.

«Stikla iepakojums ir smagākā frakcija sadzīves atkritumos, ko var veiksmīgi pārstrādāt, saudzējot dabas resursus jauna iepakojuma ražošanai. «Stikla šķiratlona» rezultāti skaidri rāda, ka ir jāturpina attīstīt iedzīvotājiem pieejama un ērta šķirošanas infrastruktūra, lai dabai draudzīgā un likumīgā veidā iepakojumu varētu šķirot uzreiz. Latvijas iedzīvotāju mentalitāte, visticamāk, neļauj uzreiz izmest stikla burciņas, jo liekas, ka tās noteikti vēl izmantosim, kas arī būtu pareizs solis, taču noteikti šie tukšie taras krājumi jākontrolē, lai tie nekļūst par atkritumiem, kas nogulst mūsu mājās. Vislatvijas “Stikla šķiratlons” ir vēl viens preventīvais darbs, lai saglabātu mūsu apkārtējo vidi tīru un lai dabā arvien retāk redzētu atkritumu un stikla burku kalnus,» norādīja «Latvijas Zaļā punkta» direktors Kaspars Zakulis.

Latvijas «Stikla šķiratlonu» organizē «Eco Baltia vide» sadarbībā ar vides apsaimniekotāju «Latvijas Zaļais punkts» un veikalu tīklu «Top!». Projektā visa gada garumā ir aicināta piedalīties ikviena Latvijas pašvaldība, lai tās iedzīvotāji varētu pieteikt bez maksas stikla taras savākšanu savā adresē, ko veiks «Eco Baltia vide».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas