Vecumnieku novadā Latviju godinās ar muzikāli gaismotu sveicienu 6

Vecumnieku novadā Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā šodien publiski pasākumi netiek rīkoti.

Svētku noskaņas radīšanai jau pirms Lāčplēša dienas pagastu centros galvenās ielas greznotas ar karodziņiem pie laternu stabiem, dažviet padomāts arī par cita veida noformējumu. 18. novembra vakarā muzikāli gaismots sveiciens būs baudāms Skaistkalnē un Vecumniekos, bet Vallē pie saieta nama audiovizuāla performance tika uzburta pirmdien, 16. novembrī.

Gaismas un mūzikas saspēle Skaistkalnē noslēgs Lāčplēša dienas vakarā Vecumniekos sarīkoto «starošanu»; ideja kaimiņiem iepatikusies un arī viņi raduši iespēju izgaismot novembra svētkus, «Bauskas Dzīvei» pauž Jana Goževica, Vecumnieku tautas nama vadītāja. Ja laikapstākļi ļaus un tehniski būs iespējams ieceri īstenot, tad arī Vecumniekos ļaudis 18. novembra vakarā no plkst. 18 līdz 20 priecēs latviskā stilā veidota performance pie tautas nama; lietus traucētu šo nodomu piepildīt.

«Šogad diemžēl svētku sarīkojumi nenotiek. Ļoti žēl, ka nācās visu atcelt. Visos pagastos kultūras darbinieki bija strādājuši, veidojot scenāriju un skaistas koncertprogrammas, taču situācija mainījās. Tik īsā laikā bija grūti pārformēties un vietā rast ko citu, apstākļiem piemērotu. Nekas, organizēsim nākamgad,» skumji teic J. Goževica. Viņa ir sarūgtināta, ka šoreiz novada pašvaldības augstākos apbalvojumus katram nācās pasniegt individuāli Latvijas 102. gadskārtas priekšvakarā, nevis 18. novembrī valsts svētku sarīkojumā apmeklētāju pilnā zālē, kad priekā un lepnumā iespējams dalīties ar citiem, saņemt ziedus, kā arī tuvinieku, draugu un kolēģu sirsnīgu rokasspiedienu.

Skaistkalnes ciema centrā pie dīķa 18. novembrī no plkst. 17 līdz 20 paredzēta gaismas un mūzikas performance Latvijas karoga krāsās, informē Līga Baļčūne, Skaistkalnes tautas nama vadītāja. «Ierobežojumu dēļ liegts valsts gadskārtu atzīmēt, dodoties lāpu gājienā vai tiekoties sarīkojumā tautas namā, taču katrs Latviju var godināt, izgreznojot savu mājvietu un pagalmu, lai Skaistkalnē un mūsu sirdīs virmo patriotisms, svētku un kopābūšanas sajūta!» viņa uzsver.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Tiešām

Bārbelē viss tumšs un pelēks, tāda dīvaina sajūta. Vai pagasta pārvalde ar tur sēdošajiem darbiniekiem ir bezvēsts prombūtnē ? Bet algas taču saņem !

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.18 18:57

Skolnieciņš no svētbirzs

Ir pienācis ilgi gaidītais 18.novembris. Šī svinīgā diena ir ļoti īpaša mūsu tautai. Tieši 1918. gada 18.novembrī mūsu tauta kļuva brīva, jo tika atgūtas mūsu senču zemes. Tika nodibināta Latvijas Republika. Latvija – tās ir mūsu tautas mājas. Latvija ir Latvju Dievu dāvana mums. Tieši 18.novembris ir īstais laiks, lai lūgtu Latvju Dievus. Aizlūgsim Latvju Dievus pār mūsu valsti, tautu un valdību. Uz klaja lauka ar izstieptām rokām lūgsim visvareno Pērkonu – Debesu Tēvu! Mežā pie svētakmeņa lūgsim visvareno Dabas Māti! Noliekot svecītes un ziedus uz tuvinieka kapa, lūgsim visvareno Veļu Māti! Savās mājās lūgsim visvareno Laimu! Lūgsim Latvju Dievus – mūsu zemītes un latvju tautas aizstāvjus! Ticēsim labajam. Ticēsim Latvju Dieviem. Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai Latvju Dievi mūs svētī!!!
Ar Tēvzemes mīlestību, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#Latvija #Tēvzeme #brīvība #18.novembris #18.11.1918. #neatkarība #drošība #patriotisms #pagāni #svētbirzs #LatvjuDievi #Pērkons #Māra #Laima

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.18 16:03

Valle

Šogad Vallē nemana nekādu Svētku noformējumu !

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.18 19:00

!!!

Labi, ka Bārbeles centrā kapi. Kapos no svecītēm gaišāks nekā centrā.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.18 20:16

Vietējās ziņas