Vecumnieku novadā mainījies administratīvās komisijas sastāvs 3

Vecumnieku novada administratīvajā komisijā ievēlēti divi jauni locekļi. Dace Dukāte amata pienākumus veic kopš 24. septembra, savukārt Simona Muceniece darbu sāks 9. novembrī.

Augustā lūgumu atbrīvot no darba administratīvajā komisijā personisku iemeslu dēļ bija izteikusi Anda Sprūde, bet septembrī saņemts iesniegums no vēl vienas locekles – Jevgenijas Gruzļakas-Mednes. Deputāti nolēma abas personas no darba komisijā atbrīvot. A. Sprūde amatu atstāja 28. augustā, J. Gruzļaka-Medne komisijas locekles pienākumus pildīs līdz 8. novembrim.

Izsludinot pieteikšanos uz vakanci, Vecumnieku novada dome noteiktajā termiņā saņēma dokumentus no četriem kandidātiem. Vēlāk viena persona pieteikumu atsauca, tāpēc deputātiem divi komisijas locekļi bija jāizraugās no trim pretendentiem. Domes sēdē trešdien, 23. septembrī, nepiedalījās Simona Muceniece, taču bija ieradušies Dace Dukāte un Edgars Polis. Deputātiem iepriekš bija iespēja iepazīties ar kandidātu iesniegtajiem dokumentiem, tāpēc klātesošie tikai īsi pamatoja savu vēlmi iesaistīties komisijas darbā.

D. Dukātei vakance bijusi saistoša tāpēc, ka viņa atbilst amata kandidāta prasībām un grib ieguldīt savu darbu novadā. Ar administratīvās komisijas darbu saskārusies, strādājot sociālajā dienestā. Deputāte Anna Balgalve atzīmēja, ka viņai «nācies ar Daci strādāt vienotā komandā, kad amata kandidāte veikusi sociālās pedagoģes pienākumus, un sadarbība bijusi auglīga», tāpēc esot pārliecināta, ka D. Dukāte ar komisijas locekles darbu varētu tikt galā labi.

Edgars Polis pieteikumu iesniedzis tāpēc, ka «praktiski jau mazliet komisijas darbā piedalās», veicot pašvaldības sabiedriskās kārtības nodaļas vadītāja pienākumus. Deputāts Dainis Rijkuris kandidātam uzdeva jautājumu, vai nebūšot «mazliet interesanti, ka pats pārkāpējus ķers un pats tiesās», taču E. Polis uzsvēra, ka šajā apstāklī pretrunu neesot. Iepriekš viņš strādājis robežsardzē un arī tur pārkāpējus gan aizturējis, gan sodījis. «Tad jau neviens policists nevarētu uz ceļa strādāt un pieņemt lēmumu, ne arī valsts vides inspektori, Pārtikas un veterinārā dienesta darbinieki un citi,» rodot līdzības ar situāciju, piemērus minēja amata pretendents.

Deputāts Mārtiņš Mediņš atzīmēja, ka skaistkalnieti S. Mucenieci personiski nepazīstot, tomēr vairāk sliecoties par labu viņas kandidatūrai, lai plašāk aptvertu novadu un komisijā būtu pārstāvji arī no citiem pagastiem. «Man nav iebildumu pret Edgaru Poli, taču uzskatu – cilvēks no malas labāk spētu izvērtēt pārkāpuma būtību un iedziļināties dokumentos. Edgars komisijas darbā tāpat piedalās, ja ir kādi jautājumi, un var izteikt savu viedokli, vērtējumu,» pauda deputāts.

Balsojot par amata kandidātiem, lielāku atbalstu guva D. Dukāte un S. Muceniece. Vecumnieku novada administratīvās komisijas priekšsēdētāja ir Līga Vaira Šķiliņa, sekretāre – Inita Sproģe, locekļi: Jevgenija Gruzļaka-Medne (līdz 8. novembrim), Simona Muceniece (no 9. novembra), Dace Dukāte, Dāvis Balodis.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

No interneta dzīlēm

Dukāte tak viena no lielākajām pagasta klačām un bļaurēm, kur tādai var uzticēt tadas lietas?

pirms 28 dienām, 2020.09.25 14:34

Vietējās ziņas