Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku novadā meklē rosīgāko pagastu un darbīgākos ļaudis

Konkursa «Vecumnieku novada rosīgākais pagasts 2013» ekspertu grupa no 16. līdz 30. augustam apmeklēja novada sešus pagastus, lai meklētu rosīgumu un vērtētu apskatei pieteiktos objektus.

Gan labprātīgi, gan kaimiņu, draugu, paziņu un pārvaldes vadītāju «apvārdoti», šogad savas saimniecības, uzņēmumus un sētas bija ar mieru izrādīt 36 ļaudis.

Redzēto «pārvēršot» punktos, komisijas pārstāvjiem jānovērtē pieci lauksaimniecības, četri nelauksaimnieciskās jomas uzņēmumi, seši lauku tūrisma un aktīva dzīvesveida objekti, deviņas lauku sētas, septiņas mājas ciema teritorijā, pieci daudzdzīvokļu nami, kā arī jāatrod «Novada odziņa» un, protams, jāizraugās viens no sešiem pagastiem, kas būtu pelnījis rosīgākā godu.

Tiekoties ar ļaudīm, vērtēšanas komisijas vadītāja Eleonora Maisaka uzsvēra, ka sētās netiek pētīts, cik skaisti uzrušinātas puķu dobes vai cik gludi nopļauts zāliens.

«Mēs esam rosīguma meklētāju komanda, kas kāro sastapt darbīgus cilvēkus. Viņu pieredzes nešana tautās liek sakustēties arī citiem. Prieks, ka pie ēkām parādās māju vārdi, tiek ierādīta goda vieta karogam, patīkami, ka cilvēki lepojas ar sētu, saimniecību, uzņēmumu, proti, ar savu darbu, tādējādi daudzinot pagastu un novadu. Pašvaldībai ir jāprot to saredzēt un novērtēt.»

Novada domes organizētā sacensība norisinās jau trešo vasaru. Konkursa mērķis ir vairot iedzīvotāju pašapziņu un lepnumu par darbu savā sētā, pagastā, novadā un valstī, popularizēt rosīgumu un atbildību par savu veikumu, kā arī sekmēt labākās pieredzes pārņemšanu.
Tāpat kā iepriekšējos gadus, ekspertu grupas vadītāja ir Eleonora Maisaka.

Komisijā iekļauti pa vienam pārstāvim no katra pagasta: Anda Šimēna (Bārbele), Agris Sakne (Kurmene), Laima Indriķe (Skaistkalne), Aiga Saldābola (Stelpe), Diāna Ruģele (Valle) un Inese Strūberga (Vecumnieki).

Konkursa dalībnieku un laureātu godināšana paredzēta oktobrī. Sarīkojums norisināsies tajā pagastā, kas pēc žūrijas vērtējuma būs bijis visrosīgākais, taču titulu ieguvēji līdz pat svinīgajai ceremonijai netiks izpausti, lai gan ekspertu grupa rezultātus apkopojusi jau vakar, 3. septembrī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas