Vecumnieku novada mērs: VARAM uzklausa, bet nedzird 22

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) uzklausa pašvaldību priekšlikumus par novadu reformu, bet nesadzird tos, pēc tikšanās ar ministru saistībā ar plānoto administratīvi teritoriālo reformu aģentūrai LETA izteicās Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš (LRA).

Kalniņam esot skaidra ministra doma par to, kas tiks darīts, taču neesot izprotams, ko ar reformu vēlas sasniegt un ar kādiem līdzekļiem tas tiks darīts.

"Sola, ka novadi būs lielāki, finanšu resursi lielāki, un pašvaldības pakalpojumu sniegšanai varēs piesaistīt speciālistus, ekspertus. Vai eksperta algošana būs lētāka? Un ja šis eksperts strādās Bauskā, uz kurieni nav laba ceļa, pakalpojums nebūs pieejams," skeptisks bija Kalniņš.

Sarunā ar ministru Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novadu deputāti rosinājuši pabeigt iepriekšējo administratīvi teritoriālo reformu, izveidojot otrā līmeņa pašvaldības, taču "radās sajūta, ka ministrs klausa, bet nedzird", stāstīja domes priekšsēdētājs.

Pēc viņa teiktā, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novadu deputāti neatbalsta pašvaldību apvienošanu, Bauskas kolēģu vidū viedokļi dalās.

"Rundāles, kas faktiski ir Bauskas piepilsēta, iedzīvotāji nestrādā uz vietas, brauc strādāt uz Rīgu un Bausku - divas trešdaļas uz galvaspilsētu, viena trešdaļa uz Bausku. Ja jau tagad Bauska sevi nav pierādījusi kā reģionālās attīstības centrs, uz kuru virzās iedzīvotāji, kāpēc lai tas notiktu pēc jaunās reformas un plūsma no Rīgas mainītos pretējā virzienā?" pauda Vecumnieku domes vadītājs.

Bažīgs viņš ir arī par novada pārstāvniecību jaunajā domē, kas nozīmēšot Bauskai izdevīgāku lēmumu pieņemšanu, par nomali aizmirstot. Neesot skaidrs arī, vai valsts gatavojas piešķirt līdzekļu ceļu atjaunošanai uz reģionālajiem centriem.

Vecumnieku novadā jau notikušas iedzīvotāju sapulces par administratīvi teritoriālo reformu, kurās izskanējis, ka iedzīvotājiem ir maz informācijas par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) plāniem. Apkopojot un publiskojot pieejamo informāciju, pašvaldība šovasar plāno arī rīkot iedzīvotāju aptauju par reformu.

Kā ziņots, VARAM ir sākusi vērienīgu sabiedrisko apspriešanu par jaunu administratīvi teritoriālās reformas modeli. Saskaņā ar VARAM ieceri līdz 2021.gadam Latvijā pašvaldību skaitu plānots samazināt līdz 35 pašvaldībām un tās iecerēts veidot ap reģionālās nozīmes attīstības centriem.

Pirms reformas īstenošanas ministrija tiekas ar pašvaldību deputātiem, bet vēlāk notiks arī tikšanās ar novadu iedzīvotājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

bitīt matos

TAS nav nekas jauns sadarbībā ar valsts amatpersonām. princips kā pusaudzim, kuru rāj, Eh, noklausīšos jau gan, kā man lasa morāli, bet darīšu kā gribēšu tik un tā!!! Jautājums par Vecumniekiem ir visai kutelīgs. Uz darbu brauc uz Rīgu. Vai ir pētījumi par iedzīvotāju paradumiem utt. Gandrīz jau pie Baldones, velk!

pirms gada, 2019.06.14 09:32

rudis

Tieši tāpat kā G.Kalniņš pats- viņš arī nedzird citus sava novada cilvēkus. Novads pēc R.Melgaiļa aiziešanas ir stipri mainījies, un ne jau uz labāku, bet komunikācijā ar cilvēkiem uz sliktāku pusi.

pirms gada, 2019.06.14 09:52

cilvēks

Cilvēcīgi jau var saprast tos novadu vadītājus- amati tad ir četriem, bet pēc reformas paliks tikai viens, arī pārējie novadu štati tad dalīsies ar četri,tas jau šiem cilvēkiem ir ļoi sāpīgi.

pirms gada, 2019.06.14 09:52

braucējs

No Bauskas arī ļoti daudz brauc uz Rīgu, ļoti, gandrīz tik pat , kā no Vecumniekiem. Jo Bauskā vienkārši nav ne ražotāju, ne darbavietu, tikai uzblīdušas pašvaldību iestādes. Un nekas jauns neradīsies, ja Vecumniekus pievienos pie Bauskas, tāpat brauks uz Rīgu.Un Vecumnieku iedzīvotāju nodokļi aizies Bauskas peldbaseina uzturēšanai, uberkruto un mega dārgo sporta zāļu celtniecībai. un uzturēšanai.Un vēl vidusskolēnus no Vecumniekiem par bedraino ceļu uz Bausku mēģinās vest, jo skolēnu ta trūkst.

pirms gada, 2019.06.14 10:52

-> braucēj

Vecumniekiem netrūkst arī savu dārgo būvju un projektu :)

pirms gada, 2019.06.14 11:05

braucējs

Piemēram? bet jebkurā gadījumā Bausku dārdzības un procesa haotiskās administrēšanas jomā nepārspēt

pirms gada, 2019.06.14 11:28

būtu labi uzzināt

kādus pakalpojumus iedzīvotājiem sniedz Kalniņš, un kuriem?

pirms gada, 2019.06.14 11:42

vaitad?

Pūce nepateica, ka apvienojot novadus atcels ieņēmumu nodokļa piemērošanu pensijām un nekustamā īpašuma nodokli vienīgajam mājoklim, kam tagad kategoriski iebilst pašvaldību savienība. Jo bez šiem nodokļiem nevarētu uzturēt pāri par simt pašvaldībām ar milzonīgo "speciālistu" skaitu. Tādu pašu kā Bauskas novadā, kuri skaitīdamies inženieri nespēj izvērtēt projektā uzzīmēto

pirms gada, 2019.06.14 11:48

Nu nez

Nu nez, vai Pūce ir tas , kurš "atcels ieņēmumu nodokļa piemērošanu pensijām un nekustamā īpašuma nodokli vienīgajam mājoklim", Pūce pat vairs nesola uzlabot ceļus, tas jādara citiem ( tikai kuriem ? ) . Kārtējie meli un daiļ***ana, jo runāt un melot viņš māk.

pirms gada, 2019.06.14 12:15

nu nezam

Pūce ir tikai izpildvara, par likumiem lemj Saeima, pagaidām Saeima ir Pūcem devusi "zaļo gaismu" reformas izstrādāšanai, lai reformu realizētu, jāredz, kam tiks šie daudzie miljoni, kas tiek izdoti daudzo novadu pārvalžu uzturēšanai, un jāsaka- ne sliktai uzturēšanai

pirms gada, 2019.06.14 15:20

braucējam

Vecumnieku dārgā būve, kas būs uz iedzīvotāju pleciem ir vidusskolas dārgā piebūve. Par to maksās vēl mūsu bērnu bērni.

pirms gada, 2019.06.14 12:24

students

necels taču..

pirms gada, 2019.06.14 13:24

Hm

Vai tad ceļ? Naudas nav un nebūs. Tā rodas baumas,kam visi tic- kā jau notikušam faktam

pirms gada, 2019.06.14 15:20

Bārbelliete

Nekāds lielais palīgs novads nav, ja neskaita sniega škūrēšanu trešajā dienā pēc puteņa,kad tas ir izdarīts pašu spēkiem.Kādreiz arī ceļu nošķūrē.Tam nav vajadzīgs šis milzīgais administratīvais aparāts.Esmu par lielāku novadu un mazāku pārvaldi,asfaltētu ceļu no Valles līdz Ozolainei.Par pārējo pati parūpēšos.

pirms gada, 2019.06.14 14:26

būtu jau labi

uzzināt, kam tiks novirzīti, teiksim, palielie iedzīvotāju ieņēmumu nodokļi un nekustamā īpašuma nodokļi, no kuriem pašlaik tīri brangi barojas daudzās pašvaldības

pirms gada, 2019.06.14 15:25

Kristīne

Cerams, ka apvienojot teritoriju par deputātiem vairs netiks apkopējas, pavāres, traktoristi un slaucējas.

pirms gada, 2019.06.14 17:42

Dainis

Cerams, ka pēc novadu reformas no domes izpirdīs tādus parazītus kā: MP un BM.

pirms gada, 2019.06.14 17:50

Daini

Kas ir MP un BM?

pirms gada, 2019.06.27 06:14

B

Vajag Vecumniekus apvienot ar Iecavu, būs ideāla viduvējību pašvaldība, ne Bauskas nomale. Visi varēs turpināt braukt strādāt uz Rīgu un pakalpojumus saņemt Rīgā un visi dzīvos laimīgi, jo nebūs Bauskas nomale un nevarēs savās neizdarībās vainot Bausku.

pirms gada, 2019.06.15 21:16

priekš cilvēks

Ak tu cilvēciņ! četri un paliks viens..... Pirmkārt - ir nevis 4, bet veseli 14. Cik tad bija ciemā vai ciematā, kad bija rajoni? Tādi novadi vispār nav vajadzīgi,- ne ar 4, ne ar 1, ne ar 14. Lai ir pagasts, kura priekšgalā būtu pagasta vecis, kāds no stabilākajiem pagasta saimniekiem, kuram kādus pāris simtus EUR mēnesī varētu noteikt un iedot dienesta autiņu ar normētu degvielas daudzumu. Pagasta kantorī varētu sēdēt rakstvedis vai lietvedis ar minimālo algu par sēdēšanu, kas uzklausītu cilvēkus un nodotu ziņas pa līniju, pagasta vecim vai uz rajonu.

pirms gada, 2019.06.17 10:01

Vietējās ziņas