Vecumnieku novadā nākamos pirmklasniekus atļauts skolai sagatavot klātienē 7

Vecumnieku novada domes dibinātajās izglītības iestādēs, kas realizē obligāto pirmsskolas izglītības programmu, bērni, kuri šoruden sāks skolas gaitas, divas nedēļas, sākot no pirmdienas, 18. maija, nodarbības varēs apmeklēt klātienē.

Vecumnieku novada domes ārkārtas sēdē trešdien, 13. maijā, viens no trim dienaskārtībā iekļautajiem jautājumiem bija par obligātajā izglītības vecumā esošo bērnu sagatavošanu pamatizglītības ieguves uzsākšanai. Deputāti lēma, ka pašvaldības izglītības iestādēm, kas nodrošina obligāto pirmsskolas izglītības apguvi, proti, piecgadīgo un sešgadīgo apmācību, no 18. līdz 29. maijam jānodrošina klātienes nodarbību iespēja. Tas attiecas uz izglītības iestādē reģistrētajiem bērniem, kuri 2020./2021. mācību gadā sāks skolas gaitas vispārizglītojošās mācību iestādes 1. klasē. Paredzēta arī situācija, kad izglītības iestādi neapmeklē, bet mācās attālināti.

Ārkārtējās situācijas apstākļos izglītības iestāžu audzēkņi Vecumnieku novadā, tai skaitā bērni, kuri apgūst obligāto pirmsskolas izglītības programmu, kopš 13. marta nodarbības klātienē neapmeklē, bet turpina mācības attālināti. Zināšanas un iemaņas viņi apgūst pedagogu vadībā, sadarbojoties ar vecākiem. Ņemot vērā izglītības iestāžu vadītāju, pirmsskolas pedagogu, kā arī vecāku aptaujā pausto viedokli, pašreizējā situācijā pirmsskolas grupu audzēkņi, kuri šoruden neuzsāks mācības 1. klasē, var turpināt izglītības programmu apgūt attālināti, taču vienlaikus tiek nodrošinātas arī dežūrgrupas.

Izskanējis uzskats, ka topošajiem pirmklasniekiem tomēr nepieciešamas nodarbības klātienē, lai sagatavotu viņus pamatizglītības ieguves uzsākšanai un objektīvi novērtētu zināšanas un prasmes, tāpēc domes sēdē lemts nodrošināt šādu iespēju.

7. maijā veikti grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumā nr. 103 «Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu». Tie paredz, ka obligātajā izglītības vecumā esošo bērnu sagatavošana klātienē pamatizglītības ieguvei tiek atļauta atbilstīgi izglītības iestādes dibinātāja lēmumam.

Katrā novada vispārizglītojošajā skolā tiek īstenota piecgadīgo un sešgadīgo bērnu apmācība, savukārt Vallē atrodas vienīgā pirmsskolas izglītības iestāde «Cielaviņa». Visās bērnudārza grupās kopā reģistrēts 60 bērnu. Iestādes vadītāja Rita Zvirbule sarunā ar «Bauskas Dzīvi» atklāj, ka mācības 1. klasē rudenī sāks pavisam seši audzēkņi – pieci obligāto pirmsskolas izglītības programmu apgūst Vallē, viens grupā «Rūķu skola» Kurmenē. Kopš valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas, audzēkņi nodarbības klātienē neapmeklē, tiek nodrošināts tikai dežūrgrupas darbs.

Saņemot domes sagatavoto lēmumprojektu, R. Zvirbule veikusi vecāku aptauju, un nodarbībām pašlaik pieteikti divi sešgadnieki – pa vienam Vallē un Kurmenē; pārējie turpinās mācīties attālināti. «Šie apstākļi nekādus sarežģījumus mūsu ikdienā neradīs, vien nedaudz būs jāpamaina darba grafiks. Sešgadnieki, kuri nāks uz nodarbībām, varēs izvēlēties, vai pēc mācībām palikt pieskatīšanas grupā vai doties mājās. Tas ar vecākiem vēl tiks pārrunāts,» teic R. Zvirbule.

Vērtējot vecāku izvēli turpināt bērnu skolai sagatavot attālināti, «Cielaviņas» vadītāja atbalsta arī šādu lēmumu, jo vairākas ģimenes savu nostāju pamato ar rūpēm par mazuļu veselību. Pārsvarā bērni ar visu tiekot galā labi un arī mājas apstākļos apgūst nepieciešamās zināšanas un iemaņas. «Šogad pirmoreiz ir noteikts minimāls prasmju kopums, kas vajadzīgs, sākot mācības 1. klasē, prasības vairs nav tik striktas. Piemēram, bērns lasīt varēs mācīties arī pirmajā skolas gadā. Pirms kārtējās vielas apguves skolotāja pienākums būs noskaidrot, cik daudz un ko katrs prot. Jaunās vadlīnijas paredz katram skolēnam individuālu pieeju,» uzsver R. Zvirbule.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

io

Lēmums preizs. Tomēr katram vecākam būtu stratēģiski savam bērnam jāiemāca rīkoties ar programmām datorā, kas nepieciešamas mācībām: rakstīt uz klaviatūras un citas vienkāršas lietas wordā, jo pienāks atkal ziema, un būs attālinātās mācības. Skolotāji sūtīs digitālas darba lapas, būs jāprot strādāt arī ar datoru. Kompetenču izglītība paredz vecāku iesaisti. Un tas nenozīmē, ka vecāks pildīs bērna vietā. Tas nozīmē, ka vecāks paredzēs laiku, kad ies kopā ar bērnu uz mežu, filmēs vai fotografēs, smilšu kastē raks savu upi vai gatavos sviestmaizes savā virtuvē un filmēs, lai vēlāk parādītu to kā mājas darbu. BET RAKSTĪT attālināti iemācīt droši vien būs grūtāk.Rudens un nākošais mācību gads visiem būs pilnīgi citāds. Tas nu ir skaidrs.

pirms 6 mēnešiem, 2020.05.14 10:06

to IO

Atvainojos, bet vau Jūs - IO sapratāt, ka iet runa par 5-6 gadīgajiem? Jeb gribējāt ar GUDRĀM FLĪZĒM pazīmēties?

pirms 6 mēnešiem, 2020.05.14 16:02

Zane

Es nelaidīšu uz b/d.
Nekas netiks nokavēts.Drošība un veselība 1.vietā!

pirms 6 mēnešiem, 2020.05.14 16:19

io

hm. IO IR 30 gadus strādājusi izglītības nozarē un man nekas nav "jāflīzē". ....es ar bažām gaidu rudeni un visu to, kas būs. Jo viegli nebūs nevienam. Jā, runa ir par pirmklasnieku.

pirms 6 mēnešiem, 2020.05.14 22:58

eS

nu pa 2 nedēļām gan sagatavos.ākstīšanās vairāk nekas

pirms 6 mēnešiem, 2020.05.17 15:29

Vietējās ziņas