Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku novada pašvaldība aicina iedzīvotājus iesaistīties vides labiekārtošanā 4

Vecumnieku novada pašvaldībā no trešdienas, 1. aprīļa, līdz pat mēneša beigām tiek gaidīti pieteikumi projektu konkursam «Iedzīvotāji veido savu vidi 2020». Tas tiek organizēts jau astoto gadu.

«Konkurss paredzēts novada iedzīvotājiem un biedrībām, lai īstenotu dažādus publiski pieejamās teritorijas labiekārtošanas projektus, uzlabotu brīvā laika pavadīšanas iespējas un veicinātu sporta aktivitātes,» «Bauskas Dzīvi» informē Alīna Žukauska, attīstības plānošanas nodaļas projektu koordinatore.

Entuziasti var, piemēram, ierīkot rotaļlaukumus, automašīnu stāvlaukumus, sakārtot vai apzaļumot daudzdzīvokļu namu iekšpagalmus, izveidot peldvietas, dabas, atpūtas, tūrisma vai sporta takas, kā arī organizēt nometnes. Ja iepriekš minētie projekti netiks iesniegti vai finansēti pilnā apmērā, atbalstu gūs ne vairāk kā trīs aktivitātes, kas paredz koplietošanas telpu remontu.

«Šogad kopējais pieejamais finansējums, tāpat kā iepriekš, ir 9600 eiro, plānots atbalstīt 12 projektu, katram atvēlot līdz 800 eiro. Priekšroka būs tām iecerēm, kas paredz labiekārtot vai attīstīt plašākai sabiedrībai pieejamus objektus un vietas, rīkot publiskus pasākumus,» teic A. Žukauska. Pašlaik gan vēl nav skaidrs, kā šis konkurss tiks organizēts, jo nolikums paredz, ka maijā komisijai jāveic projektu apsekošana, taču, ja valstī noteiktās ārkārtējās situācijas periods ieilgs bīstamā koronavīrusa izplatības dēļ, kā prognozē, iespējams, apstākļi mainīsies un kārtība būs jāpārskata.

Pagājušajā gadā tika iesniegti 19 projektu pieteikumi no Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes, Valles un Vecumnieku pagasta; vienīgie, kas neiesaistījās, bija Bārbeles ļaudis, savukārt 2018. gadā izvērtētas 17 idejas. Pērn ar pašvaldības līdzekļiem un entuziastu darbu pie daudzdzīvokļu mājām labiekārtoti automašīnu stāvlaukumi un piebraucamie ceļi, ierīkots bērnu rotaļu laukums pie baznīcas, izveidota atpūtas vieta pie ezera, vairāku dzīvokļu namā veikts skursteņu remonts, kāpņu telpā nomainīti logi, kapsētās atjaunoti vārti un īstenoti citi uzlabojumi, atgādina A. Žukauska.

Domubiedru grupa «Aktīvisti» pagājušā gada vasarā ieguva finansējumu ceļa labiekārtošanai un apgaismojuma ierīkošanai pagalma teritorijā pie daudzdzīvokļu mājas Rīgas ielā 27a Vecumniekos. Dace Dukāte, viena no ieceres iniciatorēm, «Bauskas Dzīvei» pauž, ka šogad būtu neprātīgi ieguldīt līdzekļus uzlabojumu veikšanai, jo ēku plānots renovēt, taču pēc vērienīgajiem būvdarbiem noteikti nelaidīšot garām iespēju iegūt pašvaldības finansējumu mājas apkārtnes sakārtošanā. Pašlaik viņa lolo citu ieceri.

«Ja vien izdotos sameklēt domubiedrus, varētu vienoties idejā un kopīgiem spēkiem atjaunot vārtiņus Bēku kapos Vecumniekos, sakopt kokus, apgriezt krūmus un uzpost to senās kapsētas daļu, kur apbedījumi veikti pirms vairāk nekā simt gadiem un kopiņas ieaugušas, jo nav vairs piederīgo, kas tās uzrauga. Zinu, ka ikdienā cilvēki šai vietai nepievērš uzmanību; tā svarīga kļūst brīdī, ja saista pašu. Pagājušajā gadā šajā kapsētā apglabāts mans tētis, tāpēc vēlos, lai šī vieta būtu godam sakārtota,» teic D. Dukāte. Viņa prāto, ka daudz līdzekļu nemaz nav nepieciešami; lielākais ieguldījums būtu entuziastu darbs.

«Aicinu cilvēkus domāt un darīt, un nebaidīties piedalīties konkursā, jo šis ir viens no visvieglākajiem projektu pieteikumiem, ko katrs var uzrakstīt. Ir vajadzīga tikai vēlme un vismaz pieci domubiedri, kuri ir gatavi strādāt, un, protams, līderis – idejas patriots, kas velk citus sev līdzi,» uzsver D. Dukāte. Viņa nav vienisprātis ar tiem, kuri prot kritizēt un žēlojas, ka «mums nekā nav», jo rūpes par savu vidi – tā ir gan pašvaldības, gan iedzīvotāju atbildība. Ne velti nolikumā definēts, ka konkursa mērķis ir uzlabot dzīves kvalitāti Vecumnieku novadā, veicināt iedzīvotāju atbildību un atbalstīt privātu iniciatīvu. Šī aktivitāte saliedē vietējo sabiedrību, sekmē iesaistīšanos ideju radīšanā un attīsta vietējās kopienas sadarbību ar pašvaldību un uzņēmējiem.

«Galvenais ir ideja. Ja tā ir skaidra, nav grūti aplēst, kādi materiāli nepieciešami un cik tie maksā, kāds darbs jāiegulda un kas to veiks. Ja tas zināms, tā lieta aizies!» iedrošina A. Žukauska.

Projekta pieteikumi, kā paredz nolikums, jāiesniedz no 1. līdz 30. aprīlim Vecumnieku novada domē, nosūtot pa pastu, e-pastā vai ievietojot pasta kastītē pie pašvaldības ēkas ārdurvīm. Konsultācijas var saņemt katru darbdienu, sazinoties pa tālruni 63920596 ar projektu vadītāju Daci Šileiku vai projektu koordinatori Alīnu Žukausku, kā arī rakstot e-pastā: dace.sileika@vecumnieki.lv, alina.zukauska@vecumnieki.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

nezinitis

vai šie aicinātāji ir pie pilna prāta

pirms mēneša, 2020.04.01 10:06

Zinītis

Kas tad ir? Dzīve apstājusies? Strādāt ārā un labiekārtot taču drīkst ja viens otram nekāp uz galvas un ievērojot 2m distanci un divu personu skaitu. Tad jau neviens tagad ne sēs, ne ars, ne ecēs, tā pēc tavām domām iznāk tagad.

pirms mēneša, 2020.04.01 10:13

...

Ko tad tagad sedesim un gaidīsim,kad manna no debesim kritīs!Tieši ta sesim ,stadisim un tirīsim paši savas mājas apkārtni un beidzot saksim saprast īstās dzīves vērtības!

pirms mēneša, 2020.04.01 10:46

Būs arī 3.

Plānprātības 2. saslimšanas fāze «viktimitāte».

pirms mēneša, 2020.04.01 11:25

Vietējās ziņas