Vecumnieku novada pašvaldība izsolīs mežus 8

Lai iegūtu papildu līdzekļus izglītības iestāžu remontam, Vecumnieku novada dome pārdos četras zemes vienības Skaistkalnes pagastā. Pašvaldības nekustamos īpašumus «Strēlnieku mežs», «Upeskrasti», «Ķīļu mežs» un «Lejmeži» atsavinās, pārdodot pirmreizējā mutiskā izsolē ar augšupejošu soli.

Īpašuma «Strēlnieku mežs» zemes gabala platība ir 14,31 ha, t. sk. mežs – 13,57 ha; apstiprinātā izsoles nosacītā (sākuma) cena – 40 000 eiro. «Upeskrastu» platība ir 2,59 ha meža; nosacītā vērtība – 5000 eiro. Īpašums «Ķīļu mežs» ir 2,18 ha liels, t. sk. mežs – 2,10 ha; starta cena – 2300 eiro. «Lejmežu» platība ir 6,46 ha meža; šī īpašuma izsoles nosacītā cena ir 5300 eiro.

Domes sēdē 24. jūlijā sagatavoto lēmumprojektu «Par pašvaldības nekustamo īpašumu «Strēlnieku mežs», «Upeskrasti», «Ķīļu mežs» un «Lejmeži» atsavināšanu» atbalstīja 13 deputātu, pret bija Mārtiņš Mediņš. Sēdē nepiedalījās Roberts Cešeiko.

Deputāts, attīstības komitejas priekšsēdētājs M. Mediņš gan finanšu komitejas, gan domes sēdē balsoja pret sagatavoto lēmuma projektu par pašvaldības mežu pārdošanu. «Bauskas Dzīvei» viņš pauda, ka pašlaik šāds darījums nav izdevīgs, un labs saimnieks tā nerīkojas. «Izsoles sākumcena ir noteikta zemāka par pašreizējām kokmateriālu un izstrādāta meža zemes tirgus cenām. Pašlaik tirgū ir iestājusies krīze, cenas ir zemas, mežizstrādātāji cirsmas neizstrādā. Ir nogaidīšanas periods. Uzskatu, ka pašvaldībai nav finanšu krīzes, ka pēc iespējas ātrāk par katru cenu būtu jāpārdod īpašumi. Arī izsole negarantē, ka tiks iegūta augstākā maksa,» savu viedokli pamatoja M. Mediņš. Viņš uzskata, ka īpašumi bija jāatsavina jau pagājušajā gadā, kad cenas bija par 30 procentiem augstākas, taču domei «pietrūka izlēmības un tagad viss ir nokavēts».

Nekustamos īpašumus novērtējusi pašvaldības izveidota komisija: saimniecības nodaļas vadītājs Aivars Petruševics (komisijas priekšsēdētājs), izpilddirektores vietnieks Guntars Veismanis un attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Dace Šileika.

Likums «Par pašvaldībām» paredz, ka «pašvaldības īpašums izmantojams attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju vajadzību apmierināšanai» un to īpašuma daļu, kas nav nepieciešama iepriekšminētajiem nolūkiem, vietvara var izmantot, lai saimnieciskā kārtā gūtu ienākumus savu ieceru īstenošanai vai arī lai likumā noteiktajā kārtībā to privatizētu vai atsavinātu. Šie meža īpašumi pašvaldībai nav nepieciešami noteikto funkciju nodrošināšanai, minēts domes lēmumā.

Tiklīdz būs izveidota izsoles komisija un apstiprināts nolikums, Vecumnieku novada dome izsludinās izsoli.


Pievieno komentāru

Komentāri 8

Jepp

Mediņa kungam šoreiz gan laikam būs taisnība! Šobrīd ļoti neizdevīgas cenas kokmateriāliem.

pirms gada, 2019.07.29 10:00

bēda

būtu mums tās sliedes, kā Rīgā ko ieķīlāt....

pirms gada, 2019.07.29 10:38

Saimnieks

Pašreiz kokamateriālu cenas zemas, nevajadzētu šos īpašumus laist uz izsoli. Mediņa nostāja atbalstāma

pirms gada, 2019.07.29 17:15

Leokādija

Nav ko vilkt garumā, jāsit augšā, kamēr vēl pie šprices. Pēc reformas vairs neko nevarēs ne dabūt par labu izsoles organizēšanu, ne oficiāli, ko algās sadalīt.

pirms gada, 2019.07.30 11:58

Vietējās ziņas