Vecumnieku novada pašvaldība sniegs atbalstu visiem novadā deklarētajiem bērniem 9

Vecumnieku novada dome paplašinājusi personu loku, kam pašvaldība sniedz atbalstu ēdināšanas nodrošinājumā valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā, un šonedēļ sāks izsniegt talonus pārtikas produktu vai ēdināšanas pakalpojuma saņemšanai.

Palīdzība tiks sniegta visiem novada administratīvajā teritorijā deklarētajiem bērniem no pusotra gada vecuma, kuri neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādi klātienē, un skolēniem no 1. līdz 12. klasei (līdz 19 gadu vecumam) neatkarīgi no izglītības ieguves formas vai vietas. Viņu ēdināšanai nolemts piešķirt pārtikas produktu iegādes talonus, mācību dienā paredzot vienu eiro. Tam tiks tērēti budžeta līdzekļi brīvpusdienu nodrošināšanai pašvaldības izglītības iestādēs. Par to deputāti vienojās ārkārtas sēdē 15. aprīlī.

Lēmums neattiecas uz pirmsskolas audzēkņiem un skolēniem līdz 9. klasei, kuri nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm, jo viņiem jau izsniegtas un arī turpmāk tiks nodrošinātas pārtikas pakas. Pusdienu kompensācija šīm atbalsta saņēmēju grupām ir divi eiro mācību dienā katram audzēknim. Palīdzību regulē novada domē 6. aprīlī pieņemtais lēmums «Par izglītojamo ēdināšanas atbalsta nodrošināšanu ārkārtējās situācijas laikā».

Sēdē 15. aprīlī diskusijas izpalika, jo deputāti «pārtikas talonu jautājumu» jau bija izsprieduši pirms Lieldienām, 9. aprīlī pulcējoties kopīgajā komiteju ārkārtas sēdē, un lēmumprojekts sagatavots pēc vairākuma izteiktā viedokļa. Tika uzklausīta domes priekšsēdētāja Gunta Kalniņa informācija par tālāko rīcību, lai pieņemto lēmumu īstenotu.

Uzreiz pēc sēdes izsūtītas vēstules ar pārtikas tirdzniecību un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu saistītiem uzņēmējiem. Ar tiem, kuri atsauksies un būs ar mieru sadarboties, pašvaldība slēgs līgumu par talonu izmantošanu pārtikas produktu vai maltītes saņemšanai. Laika posmā no 15. aprīļa līdz 12. maijam ir 18 mācību dienas, tātad talonu kopējā vērtība – 18 eiro. Ja valstī noteiktā ārkārtējā situācija tiks pagarināta, paildzināsies arī atbalsta saņemšanas periods, taču brīvpusdienu kompensācija tiks nodrošināta ne ilgāk kā līdz mācību gada beigām, 31. maijam.

«Sākotnēji bija plānots talonus iespiest tipogrāfijā, taču sabiedrisko attiecību nodaļa, veicot izpēti, noskaidrojusi, ka tas procesu paildzinās, tāpēc nolēmām paši izstrādāt maketu, izdrukāt uz printera un vajadzīgo daudzumu sakopēt. Viena talona vērtība būs seši eiro, un katrs bērns saņems trīs šādus talonus. Pavisam plānots izgatavot 3000 talonu. Uz tiem būs īpaša uzlīme, ko nevarēs viltot, turklāt katrs talons būs numurēts,» atklāja G. Kalniņš. Viņš piebilda, ka, slēdzot līgumu ar uzņēmējiem, tiks atrunāts, kādas preču grupas talona iesniedzējam nebūs pieejamas, un uzsvēra, ka šis kontroles dokuments paredzēts, «lai nodrošinātu bērniem atbalstu ēdināšanā; tas nav maksāšanas līdzeklis par pirkumiem».

Jānis Kovals, domes priekšsēdētāja vietnieks, atzīmēja, ka noteikti jāparedz termiņš, līdz kuram apmaiņā pret talonu varēs saņemt pārtikas produktus veikalos vai ēdināšanas pakalpojumus kafejnīcās. Nolemts, ka tie būs izmantojami no saņemšanas brīža līdz 15. maijam. Viņš arī ieteica datumu uzdrukāt uz talona, lai nerastos pārpratumi saistībā ar derīguma laiku.

Deputāts Mārtiņš Mediņš rosināja izmantošanas termiņu noteikt līdz 12. jūnijam, taču priekšlikums neguva atbalstu. G. Kalniņš apšaubīja, vai tas nepieciešams, jo «summa nav tik liela, lai četru nedēļu laikā nevarētu iztērēt trīs talonus katru sešu eiro vērtībā».
Lai saņemtu talonus, bērnu vecākiem vai likumīgajiem pārstāvjiem jāraksta iesniegums Vecumnieku novada domes sociālajam dienestam. Līdz pirmdienas, 20. aprīļa, darbdienas beigām Vecumnieku pagastā vien bija saņemti ap 150 ģimeņu pieteikumu, bet visā novadā – ap 200, «Bauskas Dzīvi» informēja Ina Jankeviča, sociālā dienesta vadītāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

līnis

Ja kaut kas notiek, tad tas notiek Vecumniekos. Malači !

pirms gada, 2020.04.21 10:22

"laimes lāča" vadāšana

"likvidējamajos novados" pie varas vēl esošie deputāti izrāda bezgalīgas rūpes par saviem iedzīvotājiem, it sevišķi jau tā niecīgo pabalstu dalīšanā, neskatoties vai tava rocība ir kā Cibiņam, vai Bluķim, visi pēkšņi kļuvuši par nabadzīgiem "atraitnes dēliem". Vai tas nav sava veida populisms, jeb visiem izdalīt ir daudz vieglāk, nevis kaut nedaudz vairāk, bet tieši tiem, kam pašlaik tiešām trūkst...

pirms gada, 2020.04.21 10:34

?

Citēju: "deputāti «pārtikas talonu jautājumu» jau bija izsprieduši pirms Lieldienām, 9. aprīlī pulcējoties kopīgajā komiteju ārkārtas sēdē." Jautājums: kā tas var būt, ja valstī ir izsludināts pulcēšanās aizliegums?

pirms gada, 2020.04.21 10:47

!

Pulcēties var arī attālināti, katrs pie sava datora, kā tas šajā laikā notiek. Ja neesi pamanījis, tad šāds formāts ir jau vairākām sēdēm.

pirms gada, 2020.04.21 10:52

varbūt?

ne tikai "pulcēties" var attālināti, bet lielu daļu naudas, kas aiziet muldētāju rīcībā no iedzīvotāju algām nodokļu veidā, atstāt to iedzīvotāju rīcībā, lai viņi paši bez grūtībām varētu pabarot savus bērnus. I jums, dalītājiem būtu vieglāk, i iedzīvotājiem pietiktu savu bērnu uzturēšanai...

pirms gada, 2020.04.21 13:32

Saimnieks

Kad beidzot Bauskas bērni dabūs atbalstu ,saucamās pārtikas pakas deputāti?

pirms gada, 2020.04.21 20:48

atbilde saimniekam

pēc komentāru pārraugu (-) uzdotais jautājums nav tīkams Bauskas pašvaldības administrācijas "spicei", kas šeit nosaka kas ko un kad saņems un kad izrādīt dzīvības pazīmes! bet deputātiem šeit ir tikai statisko rokas cēlāju loma, kuri procesus neietekmē!

pirms gada, 2020.04.22 08:33

Saimniekam

Ne***..tu tos sprunguļus visur bāz un netelo,par tevi neviens nebalsos

pirms gada, 2020.04.23 20:31

Vietējās ziņas