Vecumnieku novada pašvaldības dzīvokļu īrnieki SIA «Kūdrinieks» ir parādā teju 40 tūkstošus eiro 1

Vecumnieku novada pašvaldības kapitālsabiedrība SIA «Kūdrinieks» par sniegtajiem komunālajiem pakalpojumiem Vecumnieku pagasta Misas ciemā no iedzīvotājiem, kuri īrē vietvarai piederošos dzīvokļus, nav saņēmusi 39 424,98 eiro. Par šo situāciju deputātus sociālo jautājumu komitejas sēdē 14. oktobrī informēja uzņēmuma valdes loceklis Andris Beinārs.

No 114 pašvaldībai piederošo dzīvokļu īrniekiem pašlaik parādā ir 24, kuru iekrātā kopējā summa ir 19 201,71 eiro, savukārt 12 personas, kas mitekļus atbrīvojušas, nav samaksājušas 20 223,27 eiro (dati – 11.10.2019.). Tas nozīmē, ka gandrīz trešā daļa savas saistības nepilda. Uz jautājumu, kāpēc šādi apstākļi izveidojušies, A. Beinārs paskaidroja, ka pakalpojumu saņēmēji gluži vienkārši nemaksā, nekontaktējas, ignorē vai negrib šo problēmu risināt, lai gan uzņēmums pie iedzīvotājiem vērsies vairākkārt.

Ar vairākiem īrniekiem noslēgta rakstiska vienošanās par parāda atmaksu, taču apmēram puse saistības pilda neregulāri. Ar katru tiekot runāts un strādāts, taču daudziem vienošanās ir «labs laika novilcināšanas instruments, kas atkal kādu brīdi ļauj dzīvot zaļi, par saistībām neliekoties ne zinis».

SIA «Kūdrinieks» vadītājs minēja, ka lielākās summas, ko sakrājuši iedzīvotāji, ir 2334,03 eiro, 2227,45 eiro un 2061,44 eiro. Ar šiem īrniekiem noslēgta vienošanās, viņi norēķinās regulāri. Rekordliels parāds – 5939,92 eiro – ir kādai personai, kas Misā nedzīvo jau vairākus gadus, taču viņa katru mēnesi uzņēmumam pārskaita pa 50 eiro.

Deputātu ieteikumu vērsties pret parādniekiem tiesā A. Beinārs vērtē visai skeptiski, jo lielākajai daļai nemaksātāju nav legālu ienākumu, nav arī īpašumu. «Ko tiesa no plika un nabaga piedzīs? Uzņēmums investēs līdzekļus valsts un kancelejas nodevās, apmaksās ar lietas izskatīšanu saistītos izdevumus, un tas arī būs viss. Jūs mani tirpināt un liekat darboties, prasāt, kāpēc nav rezultāta, taču likumdošana man «sasien rokas», un es neko nevaru izdarīt,» absurdo situāciju raksturo SIA «Kūdrinieks» valdes loceklis.

Dagmāra Venclova, sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja, minēja pašvaldības kapitālsabiedrības SIA «Mūsu saimnieks» pieredzi. Uzņēmums ar parādniekiem cīnās, aicinot viņus attīstības komitejas sēdē atskaitīties, kāpēc netiek veikti maksājumi par saņemtajiem komunālajiem pakalpojumiem, kā arī uzsākot tiesvedību par parāda piedziņu. A. Beinārs uzsvēra, ka Misas iedzīvotāji ir aicināti uz sēdi, no desmit labi ja divi ieradušies; «arī šis instruments nedarbojas». Izmantota iespēja ar Zemgales rajona tiesas Zemesgrāmatu nodaļas starpniecību sagatavot pieteikumu par saistību piespiedu izpildīšanu brīdinājuma kārtībā, taču parādnieki pēc ierakstītā sūtījuma uz pasta nodaļu nedodas, un SIA «Kūdrinieks» dokumentus saņem atpakaļ.

SIA «Kūdrinieks» sniedz komunālos pakalpojumus gan Misas, gan Beibežu ciemā. Misā uzņēmums veic māju apsaimniekošanu, nodrošina centrālo apkuri, aukstā un karstā ūdens piegādi, kanalizācijas ūdeņu novadīšanu, cieto sadzīves atkritumu izvešanu, savukārt Beibežos – aukstā ūdens piegādi, kanalizācijas ūdeņu novadīšanu un cieto sadzīves atkritumu izvešanu.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

čuča

Nav ko brīnīties, jo mēs visi esam parādā tāpēc, ka esam piedzimuši. Jāatrod tikai tie, kuriem šos parādus vajag atdot, t.i., tie, kuriem ir šīs liellopa tiesības mūsu parādus saņemt sev par labu.

pirms gada, 2019.10.18 08:52

Vietējās ziņas