Vecumnieku novadā pašvaldības ielas un ceļus apstrādā ar mitruma absorbentu 8

Vecumnieku novadā divās dienās atputekļotas pašvaldības grantētās ielas un zemes ceļi, kur ir vislielākā satiksmes intensitāte.

28. un 29. maijā ar mitruma absorbentu apstrādātas brauktuves Valles, Skaistkalnes, Stelpes un Vecumnieku pagastā. Kurmenē un Bārbelē darbi nebija plānoti.

Astoņas tonnas materiāla – tehniskais kalcija hlorīds (CaCl2), ko iestrādāt grants un grunts ceļu un ielu virskārtā, lai to pasargātu no pārliekas izžūšanas un apturētu putekļu izplatīšanos, pašvaldības kapitālsabiedrībai SIA «Jaunolis» piegādāts 27. maijā, «Bauskas Dzīvi» informē Ingars Štelfs, uzņēmuma valdes loceklis. Ar šo daudzumu pietiek astoņu kilometru gara brauktuves posma apstrādei, jo nepieciešamā absorbenta deva ir vidēji tonna uz kilometru.

Šīs metodes pielietošana putekļu apslāpēšanai ir pietiekami dārga. Pērn kilometru gara ceļa posma apstrāde izmaksāja vidēji 598,40 eiro, šogad izdevumi būs līdzīgi, tāpēc rūpīgi tiek izvērtēts katrs metrs, un mitrumu absorbējušā viela tiek iestrādāta tajos posmos, kur šāds risinājums ir neatliekams, uzsver Guntars Veismanis, pašvaldības izpilddirektores vietnieks.

Pagājušajā gadā SIA «Jaunolis» iepirka septiņas tonnas materiāla, bet šoreiz vairāk, lai varētu atputekļot vēl kādu ceļu vai ielu, kā arī lai «apspiestu» putekļu mākoņus, kas veidojas uz valsts pārraudzībā esošajām brauktuvēm ciemu centru tiešā tuvumā. «Ir vairāki desmiti metru, ko nokaisām ar mitruma absorbentu, lai cilvēkiem nebūtu jāelpo putekļi, jo bieži vien va/s «Latvijas autoceļu uzturētājs» novēloti pievēršas šim darbam vai min dažādus iemeslus un nosacījumus, kāpēc tas nav iekļauts dienaskārtībā. Bet mēs nevaram pieļaut, ka putekļos slīgst, piemēram, Valles centrs, kur cilvēkiem jāsasniedz tirgus, veikali, baznīca,» skaidro G. Veismanis.

Pērn speciālā viela izmantota transportlīdzekļu sacelto putekļu mazināšanai valsts reģionālā autoceļa Aizkraukle–Bauska posmā pie mājām «Zemitāni» un zēnu skolas Bārbelē.

Šosezon apstrādāti tie paši ceļu un ielu posmi, kas 2019. gadā, un nākuši klāt jauni. Materiāls netika pielietots divu iepriekš plānā iekļautu brauktuvju atputekļošanā, jo Slimnīcas ielā Skaistkalnē un Pludmales ielā Vecumniekos šovasar paredzēts veikt būvdarbus – divkārtu virsmas apstrādi. Iepirkums jau ir noslēdzies un lēmums pieņemts. Līgumu plānots slēgt ar SIA «Strabag»; uzņēmuma piedāvātā līgumcena ir 32 512,36 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Ielu segums tiks uzlabots četru metru platumā: Slimnīcas ielā 225 metru, Pludmales ielā – 640 metru garumā.

UZZIŅAI
Lai uzlabotu dzīves kvalitāti, Vecumnieku novadā jau vairākus gadus, iestājoties siltam un sausam laikam, grants un grunts ceļu un ielu posmu virskārtā iestrādā tehnisko kalcija hlorīdu, kas absorbē mitrumu, tādējādi novēršot putekļu izplatīšanos.
Kalcija hlorīds nav kaitīgs ne augiem un videi, ne cilvēku un dzīvnieku veselībai.
Darbus veic pašvaldības kapitālsabiedrība SIA «Jaunolis». Uzņēmuma pārziņā ir novada ceļu un ielu ikdienas uzturēšana.
Avots: SIA «Jaunolis».

Pievieno komentāru

Komentāri 8

gribam zināt

Arī citos pagastos, vai tikai Vecumniekos?

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.30 15:34

Olis

Nemāki lasīt? Visos pagastos, izņemot Bārbeles un Kurmenes pag.

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.30 16:58

Par vēlu, velti izmesta nauda. Reaģents jāiestrādā, kad augsne vēl ir t.s miera stāvoklī, neizžuvusi dziļumā mitra!!! Tas ir uz pāris dienām. Reaģenta iestrāde jāveic vismaz martā (ja nokusis sniegs) vai aprīlī. Un iepirkumi jāveic laikus, nevis jāatrunājas, ka iepirkumu procedūra ieilgst. Ierēdnim, kas atbild par šo, jātinas prom no darba, jo līdzekļi nav jāiznieko, formāli reaģentu izberot uz "ar slotu" mitrinātas smilts. Tā ir acu aizmālēšana un absolūti neefektīva līdzekļu izšķērdēšana. Speciālistam jāzina iepirkuma procedūras ilgums, lai laikus visu paveiktu. Cik varam ciest muļļāšanos!!!!

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.30 17:38

puteklis

Kurmenes un Bārbeles pārvaldniekus atlaist no darba par pienākumu nepildīšanu ! Vai šajos pagastos cilvēki nedzīvo ?

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.30 18:56

no Valles

Ļoti slikta darba kvalitāte, īpaši Liepu iela !

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.31 06:17

trakais

Ceļa posms no pagasta ēkas uz Liepu ielu ir vnk fenomenāla...

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.01 11:19

xx

Gunčam galvenais lai Vecumniekos visa taciņas apstrādātas !

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.02 13:02

Vietējās ziņas