Vecumnieku novadā pošas kapusvētkiem 5

Vecumnieku evaņģēliski luteriskās draudzes rīkotie brīvdabas dievkalpojumi aizgājēju atdusas vietās arī šogad izskanēs 13 Vecumnieku un Stelpes pagasta kapsētās. Savukārt Valles luterāņu draudze gatavojas svētku brīdim pagasta četrās kapsētās.
Ar mācītāja Roberta Otomera sprediķi, Svēto rakstu lasījumu, lūgšanu, dziesmām un mūziku sestdien, 29. jūnijā, aizgājēji tiks pieminēti Kāravu, Ķēkutu, Steņģu, Ānītes un Ķeiru kapos. Nākamsestdien, 6. jūlijā, ļaudis kopā tiks pulcināti brīvdabas dievkalpojumos Siliņu, Priedeskroga, Lejzemnieku, Griķu un Rešnenieku kapos, bet 7. jūlijā – Vecumnieku baznīcas, Katrīnas un Klīvu kapos.
Ierasts, ka pirms šī notikuma tuvinieki poš un grezno piederīgo kapavietas, taču tikai nedaudzi ir klāt brīdī, lai vienotos kopīgās dziesmās un lūgšanās, rastu mieru un gūtu stiprinājumu. Vecumnieku luterāņu draudzes priekšniece Dita Starta aicina cilvēkus būt atsaucīgākiem un kuplākā pulkā sanākt kopā svētku reizēs.
Kapusvētki Valles pagasta Impu, Pētermuižas, Vasku un Valles kapos notiks 20. jūlijā. Arī tur kalpos mācītājs R. Otomers.
Šogad novada pašvaldības rīkotajā projektu konkursā «Iedzīvotāji veido savu vidi 2019» atbalstītas vairākas ieceres un piešķirts finansējums arī kapsētu labiekārtošanai. Valles pagastā plānots saremontēt Valles un Vasku kapu vārtus, bet Vecumnieku pagasta Griķu kapos – atjaunot galvenos vārtus un zvanu torni, kā arī izgatavot ziņojumu dēli. Iniciatīvas grupas «Griķi» pārstāvis Zigmunds Alekšūns teic, ka līdz kapusvētkiem iecerēto vēl neizdosies īstenot, jo aktīvisti darbos var iesaistīties tikai brīvdienās, taču teritoriju gan ieplānots sakopt, tāpēc ikviens aicināts uz talku šosestdien, 29. jūnijā.


Pievieno komentāru

Komentāri 5

Pestitajs

Vai neko sakarīgāku nevar publicēt par vecumniekiem?

pirms gada, 2019.06.27 17:37

Zālamans

Nē - tur viss uz izmiršanu - nekādas attīstības:(

pirms gada, 2019.06.27 18:54

Jānis

Mani interesē par kapu svētkiem, jo ir jābūt cieņai pret aizgājušajiem un jāizrāda šāds gods.

pirms gada, 2019.06.28 07:30

Kapu tante

A citur kapusvētku nebus? Kāpēc tikai par Vecumniekiem raksta

pirms gada, 2019.06.27 21:08

tādēļ

Tie taču nav visi Vecumnieku novada kapi. Kad būs kapusvētki katoļu kapos?

pirms gada, 2019.06.28 10:05

Vietējās ziņas