Vecumnieku novadā rīko orientēšanās treniņus

Sākot ar 13. maiju, katru pirmdienas vakaru Vecumnieku novadā notiks orientēšanās treniņi neatkarīgi no vecuma un pieredzes orientēšanās sportā, portālu informēja mācību vadītājs Mārtiņš Šteinalts.

Ar Vecumnieku novada pašvaldības un biedrības «Jaunatne smaidam» atbalstu treniņus organizē tūrisma un orientēšanās sporta klubs «EKO O» sadarbībā ar Misas vidusskolas tūrisma sporta pulciņu.

Pirmā tikšanās 13. maija vakarā paredzēta Vecumnieku vidusskolas sporta stadionā, bet turpmākie treniņi no 20. maija norisināsies Zvirgzdes mežā, netālu no Aklā ezera un Gediņu karjerām.
Interesenti ar pieredzi varēs izskriet divas distances. Īsākā  būs divus līdz četrus kilometrus gara, ar 6 – 12 kontrolpunktiem, otra būs trīs līdz piecus kilometrus gara, tajā būs 10 – 17 kontrolpunkti. Sākumā tiks piedāvāti tikai treniņi, bet nākotnē iecerēta arī dalībnieku apbalvošana kopvērtējumā.

Savukārt iesācēji varēs iemācīties orientēšanās sporta pamatus – pazīt orientēšanās kartē apzīmējumus un tos saskatīt dabā.

Mārtiņš Šteinalts uzsver – kad pamati būs apgūti, pirmdienās varēs aktīvi orientēties vietējā vidē, bet trešdienās vai ceturtdienās doties uz tuvākajiem orientēšanās seriāliem, kas notiek Jelgavas, Pierīgas vai Ogres mežos. Nedēļas nogalēs vairākās Latvijas vietās rit cīņa par Latvijas kausu un tiek rīkotas dažādas orientēšanās sacīkstes – stafetes mežā, sprinta orientēšanās distances apdzīvotās vietās, rogainingi, taku un veloorientēšanās. Ziemā var skriet Pierīgas orientēšanās seriālā, federācijas rīkotājos telpu orientēšanās nodarbībās vai nodarboties ar ziemas orientēšanos, slēpojot.

Orientēšanos var uztvert gan kā sporta, gan kā atpūtas veidu, jo var izvēlēties – doties pastaigā vai sportiski sacensties, meklējot apvidū izvietotus kontrolpunktus. Orientēšanās šarms ir spēja kartē sekot līdzi tam, kā pārvietojies apvidū, plānot, kā precīzāk sasniegt kontrolpunktu. Tās ir iemaņas, kuru apgūšana prasa laiku.
M. Šteinalts aicina jaunumiem un tikšanās vietām sekot līdz sociālā tīkla «Facebook» kluba lapā: https://www.facebook.com/toskekoo/. />

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas