Vecumnieku novadā rīkos iedzīvotāju sapulces 13

Vecumnieku novada iedzīvotājiem būs iespēja paust savu viedokli par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto administratīvi teritoriālās reformas projektu, kas paredz vērienīgu pašvaldību skaita samazināšanu un novada pievienošanu citai administratīvajai teritorijai. Attieksmi pret plānotajām pārmaiņām iecerēts izzināt, rīkojot publisko apspriešanu, taču, kad un kā tā tiks organizēta, skaidrības vēl nav.

Kā «Bauskas Dzīvei» sacīja Guntis Kalniņš, Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs, sabiedrības līdzdalības kārtība attīstības plānošanas procesā būs atkarīga no tā, kā 12. jūnijā Bauskā noritēs tikšanās ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci un kāds būs Latvijas Pašvaldību savienības redzējums aptaujas rīkošanā.

Sākotnēji jau maijā bija paredzēts veikt anketēšanu, taču VARAM apturēja dažu Latvijas pašvaldību lēmumu par sabiedrības viedokļa noskaidrošanu reformas jautājumā, tāpēc arī Vecumnieku novada iedzīvotāju vērtējuma izzināšana atlikta. Lai, dodoties uz tikšanos Bauskā, kur tiks diskutēts par teritoriālā iedalījuma modeli, pašvaldībai būtu vismaz kāda nojausma par sabiedrības attieksmi saistībā ar iecerētajām pārmaiņām, novada domes deputāti Vallē, Skaistkalnē un Vecumniekos rīkos iedzīvotāju sapulces. «Pašlaik mēs nezinām, ko par administratīvi teritoriālās reformas projektu domā iedzīvotāji – mūsu vēlētāji, tāpēc aicinām ļaudis uz tikšanos, lai to noskaidrotu. Ja atklāsies, ka cilvēki ir noskaņoti pārmaiņām, kādas paredz jaunais iedalījuma modelis, varēsim ministram uzdot jautājumus, kas saistīti ar reformas ieviešanu – kā tā tiks īstenota, kāda būs procedūra utt. Ja iedzīvotāju attieksme būs noraidoša, iestāsimies par to, lai Latvijas pašvaldību iedalījuma karte tiktu «pārzīmēta»,» pauda G. Kalniņš.

Uz argumentētu sarunu ar ministru J. Pūci 12. jūnijā aicināti Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada pašvaldību deputāti. Tikšanās laikā plānots apspriest ministrijas ierēdņu un ekspertu izstrādāto pašvaldības teritorijas modeli, informēt par tā izveides kritērijiem un plānotajiem valsts atbalsta veidiem; izteikties aicināti iesaistīto pašvaldību deputāti, no kuriem tiek gaidīti konstruktīvi priekšlikumi, «Bauskas Dzīve» uzzināja VARAM. Kad līdzīgas apspriedes būs noritējušas visos 35 administratīvi teritoriālās reformas projektā iezīmētajos attīstības centros, novados tiks rīkotas publiskās apspriešanas. VARAM un ministrs J. Pūce konsultācijas ar pašvaldībām sāka 27. maijā, pirmā tikšanās bija Preiļos.

Lai pirms sarunas ar J. Pūci izzinātu iedzīvotāju domas par plānotajām pārmaiņām, Vecumnieku novada domes deputāti aicina ikvienu interesentu apmeklēt sapulces.

Tikšanās ar deputātiem Vallē notiks 5. jūnijā plkst. 19 saieta namā, Skaistkalnē – 6. jūnijā plkst. 19 tautas namā, Vecumniekos – 11. jūnijā plkst. 19 tautas namā. Pārējo pagastu iedzīvotājiem tiks nodrošināts transports: ļaudis no Stelpes pagasta, Misas un Beibežiem tiks gaidīti Vecumniekos, no Bārbeles pagasta – Skaistkalnē, bet no Kurmenes pagasta – Vallē. Sīkāka informācija par izbraukšanas laiku uz sanāksmēm – pie pagastu pārvalžu vadītājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

sabiedrības līdzdalība

beidzot pienācis laiks, kad pār domnieku lūpām izskan vārds, sabiedrības līdzdalība. Vai jūs iepriekš kādam prasījāt, kas novadā būtu labāk, nē, paši gudri. Gadiem tika noraidīts likums par referendumiem pašvaldībās, bet te, kad svilst domnieku pakaļa atcerējušies par "sabiedrības līdzdalību", kas iepriekš vien bija vajadzīga reizi četros gados, pašvaldību vēlēšanās.

pirms gada, 2019.06.01 19:56

Nezinītis Saules novadā;)

Pašlaik mēs nezinām, ko par administratīvi teritoriālās reformas projektu domā iedzīvotāji – mūsu vēlētāji___kalniņa kungs - galīgs nezinītis, nu gan smieklīgi pateica!

pirms gada, 2019.06.02 09:40

RE

Ko ākstās,reforma vajadzīga,kaut vai tāpēc,lai samazinātu lielo un nevajadzīgo ierēdņu armiju !

pirms gada, 2019.06.01 22:39

Reforma

sākās rosība pagastmājā, intrigu vīšana un cīņa par siltajiem krēsliem! Laiks atcerēties vēlētājus un uzkurināt tautu...

pirms gada, 2019.06.02 09:44

Novadam jau nav ne vainas, tikai ar esošo vadību attīstība nav iespējama !

pirms gada, 2019.06.03 22:27

starp citu

Ļoti precīzi teikts.

pirms gada, 2019.06.03 22:46

Linda

Kāda starpība, ko domā vēlētāji? Es personīgi uzskatu, ka no pievienošanās Vecumnieki nabagāki nekļūs nekā jau ir. Tagad jau zināms, ka skola nebūs, remontiem naudas nav, bet iedzīvotāju domas par reformu izzinās. Priekš kam tāda ažiotāža? Labāk domājiet, kā strādāt efektīvāk. piesaistīt uzņēmumus, investīcijas novadam. Kā uztaisīt Vvsk.stadionu, kas ir zem katras kritikas,lai jaunie nebēg prom.

pirms gada, 2019.06.04 18:00

Atkapies

Kurš uzņemsies atbildību par jaunas skolas būvniecības ieceres norakšanu 15 gadu garumā? Priekšsedetājs, vietnieks, Izpilddirektors, skolas direktors, attīstības nodaļas vadītāja?

pirms gada, 2019.06.04 18:12

atbildība

Vai atbildība nebútu jâuzńemäs deputâtiem? Ne jay administräcijas darbinieki pieńem lëmums, kur ko celt un búvét. Skolas direktors var iet katru dienu uz domi un prasït naudu, no tâ jau nekas labâks nebús

pirms gada, 2019.06.05 08:51

kāp vien uz priekšu un augstāk

Kāda starpība, kurš uzņemsies atbildību? Protams, nekāda !!!!!!!!!
Atbildības nav un nebūs.
Vajadzēja savlaicīgi novadā nodibināt Skolu būvniecības galveno pārvaldi. Priekšniekam - 6 tūkstoši mēnesī, diviem vietniekiem - katram pa 5 tūkstoši mēnesī. Pārvaldes sastāvā vajadzēja nodibināt galvenā valdes locekļa amatu - arī tā ap 5 tūkstoši mēnesi. Sakarā ar jaunas galvenās pārvaldes ienākšanu dome - priekšsēdētājam algai varētu pielikt arī kādus pāris tūkstošus, jo lielāka slodze - jāraugās, lai pārvalde savlaicīgi saņem algas.

pirms gada, 2019.06.04 19:41

lēmums

Par nerealizētajiem projektiem skolām jāatbild Kovalam un Kalniņam, tieši viņi bija pret stadiona un sporta zāles būvniecību divi gadi atpakaļ,taču tagad šie vadoņi cīnās pret novadu reformu,lai saglabātu krēslus un vestu novadu uz nekurieni !

pirms gada, 2019.06.04 23:21

pārdoma

"ko par administratīvi teritoriālās reformas projektu domā iedzīvotāji – mūsu vēlētāji", cik skaisti skan - mūsu vēlētāji! Kur paliek "mūsu vēlētāji" visos citos gadījumos? Par mums kundziņi atceras tad, kad PAŠIEM tas ir būtiski. Novadi jāapvieno! Vecumnieku novads NAV PAŠPIETIEKAMS!

pirms gada, 2019.06.05 13:19

Vietējās ziņas