Vecumnieku novadā sašķiro 3,5 tonnas nolietotu elektroierīču 1

Vecumnieku novadā nolietotās sadzīves tehnikas šķirošanas akcijā savāktas 3,5 tonnas savu laiku nokalpojušo elektroierīču.
Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA «Eco Baltia vide» no 16. līdz 23. martam organizētajā kampaņā aicināja iedzīvotājus bez maksas atbrīvoties no elektroiekārtām, kas nelietojušās un vairs netiek izmantotas. Speciālie konteineri šoreiz bija novietoti Bārbelē pie pagasta pārvaldes ēkas un Vecumniekos pie katlumājas Ceriņu ielā 17; tie bija brīvi pieejami visu diennakti, «Bauskas Dzīvi» informē Daiga Buča, «Eco Baltia grupas» sabiedrisko attiecību vadītāja.

Akcijas laikā Vecumnieku novadā sašķirotas 3,5 tonnas videi bīstamo atkritumu, t. sk. Vecumniekos nodotas 1,78 tonnas, bet Bārbelē – 1,72 tonnas elektroierīču: mājsaimniecībā vairs neizmantoti ledusskapji, veļas mašīnas, plītis, televizori, datori, mikroviļņu krāsnis, tosteri, fēni un cita tehnika. Nodotajām elektroierīcēm ir jābūt pilnā komplektācijā, taču «Bauskas Dzīve» pagājušajā nedēļā Vecumniekos novēroja, ka konteiners ar savāktajām mantām tomēr piesaista nepiederošu personu uzmanību.

«Paldies iedzīvotājiem par atsaucību. Šādas akcijas Vecumnieku novadā tiks rīkotas arī turpmāk, sniedzot iespēju ikvienam videi draudzīgā un ērtā veidā atbrīvoties no elektroiekārtām, ko nedrīkst izmest sadzīves atkritumos vai novietot blakus konteineriem. Nonākot apkārtējā vidē, šīs lietas agri vai vēlu sāk izdalīt cilvēkam un dabai kaitīgas vielas. Savāktās elektroierīces tiks nodotas tālākai pārstrādei,» informē Daiga Buča.

«Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, ka nolietoto elektroierīču šķirošanas akcija Vecumnieku novadā norisinājās arī pērn aprīlī, kad katrā pagastā bez maksas varēja nodot nolietotās un nederīgās sadzīves elektroiekārtas. Toreiz SIA «Eco Baltia vide» darbinieki pārstrādei nogādāja 14 tonnu bojātu vai savu mūžu nokalpojušu ierīču. Savukārt septembrī Vecumniekos sašķirotas 2,9 tonnas nolietoto elektroiekārtu.

«SIA «Eco Baltia vide» mērķis ir veicināt vides ilgtspēju un pareizu atkritumu šķirošanas paradumu veidošanos gan novados, kur uzņēmums izvērsis savu darbību, gan valstī kopumā,» uzsver Daiga Buča.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ome

Labdien, rakstu par citu tēmu.pagājušajās brīvdienās bija jābrauc uz Skaistkalnes pusi,kur varēja vērot kā pagasta ceļi tiek greiderēti pavirši,bedres kā bija, tā arī palika pēc greidera braukšanas.Tāda sajūta rodas,ka atbildīgas personas neskatās līdz veiktā darba kvalitātei.skumji,jo tā nav pirmā reize. Saprotu ka ir ierobežoti līdzekļi,bet no pieredzes zinu,ka šo darbu ir iespēja veikt kvalitatīvi

pirms gada, 2020.03.30 11:02

Vietējās ziņas