Vecumnieku novadā satiksmes ministrs tūlītējus uzlabojumus brauktuvēm nesola 9

Vecumnieku novadu apmeklēja satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Reģionālās vizītes laikā piektdien, 14. jūnijā, viņš tikās ar pašvaldības amatpersonām, apskatīja kritiskākos ceļu posmus un iepazinās ar situāciju satiksmes drošībā Vecumnieku centrā.

Pirms diskusijas par brauktuvju uzlabošanas iespējām, prioritātēm, kas saistītas ar administratīvi teritoriālo reformu, iecerēto valsts vietējās nozīmes autoceļu nodošanu pašvaldību pārziņā un citiem tematiem ministrs kopā ar domes pārstāvjiem «izkratījās» pa brauktuvēm, kas būtiski ietekmē dzīves kvalitāti pietiekami lielam skaitam iedzīvotāju un traucē gan dzīvot un strādāt, gan veikt uzņēmējdarbību. Par to, ka apstākļi nudien ir neapskaužami, varēja pārliecināties maršrutā «Vecumnieki–Misa–Dugānes skola (V1011 Pārslas–Misa–Šarlotes)–Kāravi–Stelpe (P92 Iecava–Stelpe)–Vecumnieki». T. Linkaits izbrauca arī pa Upes un Liepu ielu, apskatīja autoceļa Bauska–Linde (P88) grantēto posmu no Vecumnieku centra Ķeguma virzienā.

Tiekoties pie sarunu galda Mūzikas un mākslas skolas zālē, domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš atgādināja, ka solījumi pirms administratīvi teritoriālās reformas 2009. gadā nav īstenojušies un «pa katru ceļu uz novada centru nevar aizbraukt». Vienīgais ieguvums ir divi sakārtoti valsts reģionālo autoceļu posmi: Neretas ceļš Valles pagasta robežās (P73 Vecumnieki–Nereta–Subate) un ceļš no Bārbeles līdz Skaistkalnei (P89 Ķekava–Skaistkalne).

Ministrs uzsvēra, ka viņš ar solīšanu nenodarbojas, bet cenšas apbraukāt Latviju, lai apjaustu situāciju un saprastu, kas būtu darāms. «Nekādu ilūziju jau nav, jo naudas ir tik, cik ir. Prioritāte ir galvenie un reģionālie autoceļi; vietējo ceļu posmus remontē tur, kur ir liela aktualitāte vai avārijas situācija,» pauda T. Linkaits. Kā daļēju risinājumu viņš redz piedāvājumu pašvaldībām pārņemt mazāk noslogotos valsts autoceļus savā saimniecībā; tas ļautu novadam rīkoties, izvērtējot neatliekamākās vajadzības. Valsts turpināšot piešķirt mērķdotācijas un papildus arī, ministraprāt, dāsnu līdzfinansējumu ceļu uzturēšanai – 1560 eiro par kilometru.

T. Linkaits informēja, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vietējo pašvaldību iecerētā dalījuma kartē iezīmēsies arī aktuālākie ceļu posmi, kam tiks meklēts papildu finansējums. Prioritāte, ko saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu Vecumnieku novadā saskata VARAM, būtu Misas ceļa posma (V1011 Pārslas–Misa–Šarlotes) un autoceļa P88 Bauska–Linde posma no Šarlotēm līdz Vecumniekiem (3,1 km) uzlabošana.

Plašāk par šo tematu «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā otrdien, 18. jūnijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

naivais

Kā var nesolīt - uzmini, kurš to teica?

pirms gada, 2019.06.15 14:43

Pavēle

Ne vienam ne kur nav jābrauc, jāaudzē kartupeļi, lai man to netrūktu !

pirms gada, 2019.06.15 14:52

kārtējai O

apaļos vaidziņus ģeldētu pabraucināt pa tām ceļa grambām

pirms gada, 2019.06.15 15:31

Pesimists

Nepaies ilgs laiks jau ministrs būs cits un atkal brauks pīrādziņus uzēst, cik liela jēga bija no iepriekšējā ministra vizītes - apēda pīrādziņus padzēra kafiju un aizbrauca - tā pat būs arī šoreiz..

pirms gada, 2019.06.15 22:31

patriots

Ilgi gan tā turpināties vairs nevar, jo esam nodzīvojušies līdz līmenis kad šis uz meliem un zagšanu balstītais režīms ir kļuvis tik trausls, ka to sagāzīs pat neliela vēja plūsma. Varam pat uzskatīt to par Dieva sodu, jo cik tad ilgi var ņirgāties pat tautu.

pirms gada, 2019.06.16 09:01

P

>naivajam.Ja nezini kas to teica,tu neesi tikai naivs,bet ari stulbs.To taica solitajs,kas bara prieksgala ar augsti paceltu karogu vazajas pa baznicu.lai tev vieglak butu sagremot,pateiksu prieksa. Vins ministru algu 600 latu uzrava tirskartigi.

pirms gada, 2019.06.16 10:11

Jūlijs

Nu, ko ieguvāt no ministra vizītes? Sausais atlikums - 0.

pirms gada, 2019.06.22 18:03

Vietējās ziņas