Vecumnieku novadā savāktas vairāk nekā 11 tonnas stikla iepakojuma 2

Vecumnieku novada iedzīvotāji, iesaistoties stikla šķirošanas akcijā, pārstrādei nodevuši ievērojamu izlietotās taras daudzumu – 11,31 tonnu dažāda tilpuma burku un pudeļu.

Starp pašvaldībām, kur jau norisinājies «Stikla šķiratlons», Vecumniekos pašlaik sašķirots lielākais nevajadzīgā stikla iepakojuma apjoms, un novads pretendē uz «Latvijas Zaļā punkta» šķiratlona nodarbību kopā ar treneri Viktoriju, «Bauskas Dzīvi» informē Daiga Buča, SIA «Eco Baltia grupa» sabiedrisko attiecību projektu vadītāja. Viņa atklāj, ka iniciatīvā iesaistījās 41 dalībnieks, ko dzīvesvietā apmeklēja atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma darbinieki, savācot gadu gaitā krājušos stikla taru.

«Izziņotā akcija beidzot pamudināja likvidēt bardaku šķūnī, kur tagad aizvesto stikla pudeļu vietā varu glabāt ko noderīgāku. Prāts arī mierīgāks, ka stikls nonāks pārstrādē, nevis tiks kaut kur izmests, piegandējot jau tā piesārņoto zemīti,» pauda viens no apzinīgajiem iepakojuma krājējiem.

«Katrā pašvaldībā, kas piedalās akcijā, starp dalībniekiem tiek izlozētas veikalu tīkla «top!» dāvanu kartes 20 eiro vērtībā, ko Vecumnieku novadā ieguvuši Andrejs, Silvija un Reinis. Pie dāvanu kartes 30 eiro vērtībā, kā to paredz noteikumi, tiek aktīvists, kurš sašķirojis un nodevis visvairāk kilogramu stikla pudeļu un burku. Vecumnieku novadā ap 710 kg nevajadzīgās taras izvešanai bija sagatavojis Andris. Uzņēmums ar dāvanu karšu saņēmējiem sazināsies individuāli,» pauž D. Buča.

Projekta vadītāja pateicas visiem Vecumnieku novada iedzīvotājiem par aktīvo iesaistīšanos projektā un atgādina, ka stikla iepakojuma izvešanai bez maksas līdz šim pieteikušās jau 20 pašvaldības visā Latvijā, t. sk. arī Bauskas novads.

«Stikla šķiratlonu» organizē vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA «Eco Baltia vide» sadarbībā ar a/s «Latvijas Zaļais punkts» un veikalu tīklu «top!».


Pievieno komentāru

Komentāri 2

P

Ar atkritumu šķirošamu patreiz viss ir kārtībā;konteineri stiklam,plastmasai.Jāpakustina pakaļa un jāaiznes,jo konteineri ir katrā apdz. v.

pirms gada, 2019.05.22 10:13

Vietējās ziņas