Vecumnieku novadā sestdien kops, atjaunos un labiekārtos 7

Vecumnieku novadā visu pagastu iedzīvotāji sestdien, 27. aprīlī, Lielās talkas dienā, iesaistīsies apkārtnes sakopšanā un labiekārtošanā.

«Šogad aktīvāk nekā pērn tiek reģistrētas talkas vietas, ko plānots sakopt,» «Bauskas Dzīvi» informē Ieva Pankrate, novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja, Lielās talkas koordinatore. «Diemžēl arī šoreiz vienlaikus ar Lielo talku norisināsies deju kolektīvu skate, kas daudziem aktīvistiem liegs iespēju piedalīties sakopšanas darbos.» Viņa uzsver, ka pirmo reizi Lielās talkas pastāvēšanas laikā iedzīvotāji tiek aicināti šķirot atkritumus un zilajos maisos vākt visu veidu plastmasu, savukārt baltajos – pārējo drazu. Šogad novadā ir vairākas jaunas vietas, ko iecerēts sakārtot, organizējot darbaspēku un koordinējot plānotās aktivitātes.

Bārbeles pagastā jau nedēļu pirms Lielās talkas iedzīvotāji atbrīvoja tuvējos mežus no atkritumiem. 27. aprīlī māju iedzīvotāji uzposīs pagalmus un apkaimi.

Kurmenes pagastā tiks sakopta un labiekārtota plašā parka un baznīcas apkārtne. «Talkas dienā iecerēts sakārtot teritoriju pie bijušā kolhoza darbnīcām, kā arī Mēmeles krastu zem skatu laukuma. Pēc talkošanas visi aicināti pabūt kopā pie ugunskura un nobaudīt desiņas un maizītes,» «Bauskas Dzīvi» informē Jānis Sils, Kurmenes pagasta pārvaldes vadītājs. Valdis Putniņš ieplānojis atjaunot un sakopt īpašumu, kur iecerēts rīkot nometnes. Talkas pieteicējs aicina: «Lai izdodas sakopt un uzturēt tīras gan mūsu mazās mājas, gan lielo – Latviju!»

Skaistkalnes pagastā pēc iedzīvotāju ierosinājuma tiks sakopta Ramiķēnu kapsēta – iecerēts izzāģēt zarus un savākt pērnās lapas. Ik gadu lauku sieviešu klubs «Mēmelīte» organizē Mēmeles ciema parka sakopšanu, šogad iecerēts veidot dekoratīvus stādījumus.

Stelpes pagastā plānots atjaunot laika zoba skartā rotaļu laukuma koka konstrukcijas Kalna ielā, kā arī papildināt smilts klājumu vietās, kur tas nepieciešams. Brīvdabas estrādes apkārtnes un Brāļu kapu sakopšanā aktīvi līdzdarbosies skolēni un seniori, kuri šo objektu ir kopuši jau gadu gadiem. Arī Beitiņos un Nīzerē iedzīvotāji nolēmuši iesaistīties apkārtnes sakopšanā. Stelpes pamatskolas audzēkņi uzposīs Pliekšānu dzimtas kapus un teritoriju. Karjera peldvietas un tās apkārtnes sakārtošanas darbus organizē Ruta Garklāva.

Valles pagastā Liepu ielas daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji jau saposuši apkārtni, tāpēc Lielās talkas dienā plāno darboties citviet. Valles pašvaldības aģentūra sakops katlumājas teritoriju, savukārt pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Radziņa kopā ar aktīvistiem rosīsies Taurkalnes bibliotēkas teritorijā. 25. aprīlī Valles vidusskolas kolektīvs sakops izglītības iestādes apkārtni.

Vecumnieku pagastā iecerēts sakopt Sarkanās skolas teritoriju, kur tiks izgriezti vecie zari, iztīrīti krūmāji. Plānots sakārtot Tūrisma informācijas punkta apkārtni Rīgas ielā, lai jau pavisam drīz tas varētu vērt durvis apmeklētājiem. Vecumnieku vidusskolas sākumskolas klašu audzēkņi jau pirms talkas rosīsies Čigānkalnā, savukārt vecāko klašu jaunieši uzposīs Jaunā ezera malu. 27. aprīlī aktīvisti sakops ceļmalu posmā Piebalgas–Vecumnieki. Umpārtes bibliotēkas vadītāja Inese Dātava ik gadu organizē Klīvu kapsētas sakopšanas talku, tāda iecerēta arī šosestdien. Pagasta pensionāru un invalīdu biedrības «Virši» ļaudis strādāja jau trešdien, 24. aprīlī, uzpošot Brāļu kapus. Darbam noskaņoti arī Misas un Piebalgu ciema iedzīvotāji, kuri spodrinās teritoriju ap daudzdzīvokļu mājām. Apkārtnes sakopšanā aicināti iesaistīties Vecumnieku ciema Kalna ielas 16. nama iemītnieki. Par teritorijas pievilcību gādās arī Rīgas ielas 31.b mājas iedzīvotāji, kuri iecerējuši izzāģēt nolīkušos zarus un veikt citus uzlabojumus. Talkā plāno piedalīties arī Vecumnieku posteņa ugunsdzēsēji-glābēji, kuri sakops teritoriju pie depo.

I. Pankrate atklāj, ka pašvaldība talkotājiem būs sarūpējusi nelielu cienastu, lai pateiktos par iesaistīšanos vides sakopšanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Novērotājs

Kad Valles pagasta pārvaldniecei būs laiks parūpēsies par Valles pagasta centra sakopšanu, piemēram, noorganizēt nozāģēt nokaltušās egles ceļa malā, sakopt grāvjus ap lokveida krustojumu un padomāt par dzirnavu kalna sakārtošanu ?

pirms gada, 2019.04.25 09:05

tādēļ;

Varbūt piedalies , ne tikai novēro un dod norādes.

pirms gada, 2019.04.25 11:09

vērotājs

Labprāt piedalītos, bet pie katlu mājas visiem nav ko darīt un uz Taurkalni nav ar ko aizbraukt.....

pirms gada, 2019.04.26 08:19

linn

nav jagaida sesstdien, var visas dienas kopt un labiekartot. un ari kartibu vaig kopt un uztureet, ta nebuus vienaa dienaa kalnus jaagaazj.

pirms gada, 2019.04.25 14:22

RE

Kad Bārbelē sakops nozāģētās ābeles un celmus ceļa malā pie Tautas nama ?

pirms gada, 2019.04.25 18:34

Mārrutks

Kapēc man būtu jāvāc sveši mēsli?Valstij ierēdńi ir pilna pakała,tie tad lai iet un šinderē.

pirms gada, 2019.04.25 23:15

Vietējās ziņas