Vecumnieku novada talcinieki vidi sakopj visos pagastos 3

Vecumnieku novadā kopīgā vides sakopšanā un labiekārtošanā Lielās talkas dienā 25. aprīlī piedalījās iedzīvotāji visos pagastos.

Ļaudis naski cilāja darbarīkus – grābekļus, cirvjus un zāģus, vāca atkritumus, sarunājās un jokoja, priecājoties par iespēju kopīgi sakārtot un izdaiļot vidi.

Šogad strādātāju bijis mazāk nekā citus gadus, vērtē talkas dalībnieki. Skaistkalnē pulciņš sievu rosījās pie Jaunajiem kapiem, vācot drazas, kas grāvī krājušās gadiem, bet vīri ar tehniku veda prom organiskos atkritumus. Kopā ar lapām un zariem ceļmalā izmesti veci svečturi, pieminekļi, krusti, puķpodi, pudeles, burkas, pamperis, pat lustra un portfeļi.

Skaistkalnes tautas nama vadītāja Līga Baļčūne teic: «Gribētos ticēt, ka turpmāk cilvēki atkritumus te vairs nemetīs.» Āris Gothards, atbildīgais par talkas norisi, piebilst, ka te plānotsnovietot divus konteinerus.

«Lielās talkas dalībnieku vidū esmu pirmoreiz. Ir labi, ka visi kopā var pastrādāt!» atklāj Dzintra Tiltiņa, kura arī ikdienā piedalās apkārtnes sakopšanā. Talcinieki sakopa Mēmeles krastu, strautiņa ieteku, lasīja atkritumus.

Kluba «Mēmelīte»» sievas tīrīja vietu pie tilta. «Sieviešu spēkiem esam paveikušas daudz. Vienu dienu veltīsim ziemciešu stādīšanai,» saka Laima Indriķe un Eleonora Maisaka. Stādus no savām dobēm atvēlējusi Ilze Spangere. Pēc talkas čaklie strādātāji nobaudīja «Mēmelītes» sievu sarūpētu boršču un pašvaldības cienastu.

Bārbeles parkā aiz brīvdabas estrādes zemi līdzināja pagasta pārvaldes vadītāja Ērika Našeniece un sociālā darbiniece Sandra Dreijere. Kopā ar viņām strādāja komunālā dienesta pārstāvis Povils Vasiļauskis. Vietā, kur izrakti vecie, nokaltušie ceriņkrūmi, iesēta zāle. Teritoriju pie Sēravota sakopa skolotājs Voldemārs Barens un mazpulcēni. Daudzviet pagastā Gaismā, par kārtību gādāts jau pirms Lielās talkas.

Vecumniekos rosība valdīja Čigānkalnā, kur strādāja sākumskolas audzēkņi, pie Jaunā ezera atkritumus, lapas un zarus vāca draudze un skolēni. Domes darbinieki rosījās topošā parka teritorijā Upes ielā.

«Iestādīti 15 kociņi – ozoli, vītols, lazdas, liepas, kļavas. Parks ir vairāk nekā hektāru liels, darba vēl ļoti daudz,» teic pašvaldības dārzniece Vēsma Veinberga.

Pagasta pensionāru un invalīdu biedrības «Virši» dalībnieki talkas dienā strādāja Priedeskroga kapos, pirms tam gādājuši par atpūtas vietas Zvirgzdē un Brāļu kapiem.

Pansionāta «Atvasara» 20 darbinieki tīrīja Ezerkrasta ielu. «Grābām lapas, vācām zarus, lasījām pudeles, riepas un citus atkritumus,» par paveikto stāsta iestādes vadītāja Zaiga Švāģere, uzslavējot talciniekus, kas naski sakopj vidi arī ikdienā.

Stelpes pagastā sakopšanā piedalījās vairāk nekā 100 entuziastu. Brāļu kapus un estrādes apkārtni uzposa pensionāri, skolas audzēkņi un darbinieki. Kultūras organizatore un skolotāja Sandra Neliusa atklāj, ka iecerēts apzaļumot lapeni pie estrādes jeb pergolu. «Gribam iestādīt flokšus un pujenes, lai augustā Teātra svētkos ziedi smaržo un rada prieku ikvienam. Bērni jau atnesa stādiņus, kādu dienu šo darbiņu padarīsim.»

Ar vienbalsīgu «Mums ļoti patīk!» savu noskaņojumu talkas dienā raksturoja jaunāko klašu skolēni Evelīna Minkeviča, Dāgs Neliuss, Arnis Zakrevskis, Dairis Vasiļjevs un Raivo Kukojs. Skolas teritoriju sakopa 9. klases jaunieši. «Bērni strādāja dūšīgi,» slavē skolotāja Inese Freiberga.

Pagasta pārvaldes vadītājs Elmārs Jukonis ir lepns par iedzīvotāju aktivitāti: «Talkojām septiņos objektos, arī pie daudzdzīvokļu mājām, Nīzerē un Beitiņos, pienotavas teritorijā, Kāravu un Ķēkutu kapos. Pirms Lielās talkas iztīrīta liepu aleja.» Pēc kopīgā darba talcinieki iestiprinājās ar Ritas Macpanesn Larisas Sapunovas uz ugunskura vārīto skābeņu zupu.

Kurmenes centrā iestādītas tūjas, sakopta estrāde un kapi. Valles pagastā ap 30 iedzīvotāju strādāja pie daudzdzīvokļu mājām, Taurkalnē sakopta bibliotēkas apkārtne. Skolas saime talkoja 23. aprīlī, piepildot maisus ar atkritumiem no ceļmalām.

«Valles kapsētas valnis nostādīts ar 160 – 170 eglītēm no kokaudzētavas «Zaķi». Tās radīs aizvēju un mazinās troksni no uzņēmuma «Florabalt». Kapu malā uz aktieru Amtmaņu muzeja pusi augs 14 vilkābeles no Zaļeniekiem. Deju kolektīva «SenValle» dalībnieki izzāģēja krūmus gar ceļu uz «Zvanītāju Bukām»,» stāsta pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Radziņa. Čaklie strādātāji tika cienāti arī ar desiņām, pīrādziņiem un smalkmaizītēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

skaistkalniešiem

Nu bet kur tad lai tos atkritumus no kapiem liek, uz mājām taču atpakaļ nevedīs. Nevajag brīnīties un plānot , tie konteineri bija jau sen jāuzstāda.Tad nu gan dīvaini- kapi ir, kapus kopj ( un tas ir bezgala jauki un paldies par to) , bet pagastā vadība brīnās, kāpēc tās drazas met grāvjmalā, met jau gadu desmitiem un konkrētās vietās, bet par konteineriem tikai nupat nāca apskaidrība. Cerēsim, ka tos konteinerus novietos vietās, lai kopējiem ir ērti, nevis kaut kur tur, nezin kur, lai smuki izskatās.

pirms 5 gadiem, 2015.04.27 17:20

skats no malas

bārbelē sociālais darbinieks rāda priekšzīmi,arī priekšniece,ko nevarētu teikt par Skaistkalni

pirms 5 gadiem, 2015.04.28 10:17

skats no malas

bārbelē sociālais darbinieks rāda priekšzīmi,arī priekšniece,ko nevarētu teikt par Skaistkalni

pirms 5 gadiem, 2015.04.28 10:18

Vietējās ziņas