Vecumnieku novadā uz autoceļa Vecumnieki–Nereta–Subate atjauno brauktuvi 1

Vecumnieku novadā rit seguma atjaunošanas būvdarbi uz Rīgas ceļa starp Valli un Vecumniekiem. Septiņu kilometru garajā posmā pašlaik satiksmi katrā virzienā regulē viens luksofors, bet nedēļas beigās, kad atkal notiks virskārtas frēzēšana, plūsmas organizēšanai būs divas apstāšanās vietas.

Autoceļa Vecumnieki–Nereta–Subate (P73) septiņu kilometru posms no krustojuma ar autoceļu Ķekava–Skaistkalne (P89) Valles virzienā bija ļoti sliktā tehniskā kārtībā, tāpēc vilcināties ar seguma atjaunošanu nevarēja. Bija sasniegta robeža, kad turpmāka tā pasliktināšanās būtu prasījusi visas ceļa segas pārbūvi un tad būtu nepieciešami daudz lielāki finanšu resursi, «Bauskas Dzīvi» informē va/s «Latvijas Valsts ceļi» komunikācijas daļas speciālisti.

Šī ceļa turpinājums vairākos posmos ir uzlabots par Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) un valsts budžeta līdzekļiem un ir teicamā un labā kārtībā. Ar ERAF līdzfinansējumu šovasar pabeigta brauktuves pārbūve posmā no krustojuma ar autoceļu Sērene–Kalnieši (P86) līdz Neretai. Pirms trim gadiem – 2016. gada augustā – Valles un Kurmenes pagasta robežās tika sakārtota brauktuve 13 kilometru garumā – veikta pilna seguma rekonstrukcija ar jaunu salizturīgā slāņa un šķembu pamata izbūvi, virs tās ieklāts asfaltbetons trīs kārtās. Vallē tika ierīkots rotācijas aplis ciema centra krustojumā un izbūvēts gājēju celiņš.

Pašlaik būvdarbus mazliet vairāk nekā septiņu kilometru garā posmā no Neretas pagrieziena līdz Valles pagasta robežai veic SIA «Via». Līgumcena ir 1,772 miljoni eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Seguma atjaunošanai līdzekļi rasti valsts budžetā, būvdarbiem atvēlētas 65 kalendārās dienas.

«Paredzēta vecā asfalta seguma frēzēšana, profila labošana ar iesēdumu un bedrīšu remontu un izlīdzinošās asfalta kārtas ieklāšana,» plānotos darbus uzskaita va/s «Latvijas Valsts ceļi» pārstāvji. Savukārt 10. septembrī objektā sastaptais uzņēmuma SIA «Via» darbu vadītājs Madars Birziņš «Bauskas Dzīvei» sniedz precīzāku informāciju. «Pašlaik, kamēr labs laiks, «spiežam» uz asfaltēšanas darbiem, ko vēlamies veikt līdz septembra beigām. Ceļa seguma atjaunošanu sākām ar izlīdzinošo frēzēšanu, kas šonedēļ tiks pabeigta; atlikuši vēl divi posmi. Pusē ir izlīdzinošās asfalta kārtas klāšana. Piemēram, vakar, 9. septembrī, materiālu ieklājām 1,8 km garā posmā, izlietojot ap 800 tonnu asfaltbetona. Pēc tam tiks likta virskārta. Šajā objektā jāizbūvē arī piecas pieturvietu platformas ar slīpo uzbrauktuvi, pa vecam paliks vien tā ar paviljonu, kas atrodas pie pagrieziena uz Umpārti (pieturvieta «Ausmas» – aut.); taps arī soliņi, tiks izvietotas atkritumu urnas. Šonedēļ ceturtajā kilometrā jānomaina viena lielā caurteka. Pēc tam tīrīsim grāvjus, izzāģēsim krūmus, sakārtosim iebrauktuves un veiksim citus līgumā paredzētos darbus,» skaidro uzņēmuma pārstāvis.

SIA «Via» darbus objektā sāka augusta pēdējā nedēļā un plāno pabeigt oktobrī. Šī ceļa posma seguma atjaunošanā iesaistīts ducis vīru.

Citi ceļu remontdarbi Vecumnieku novadā šogad netiks sākti; uzņēmums nodrošinās vien autoceļu ikdienas uzturēšanu, «Bauskas Dzīvi» informē va/s «Latvijas Valsts ceļi». Savukārt par 2020. gada plāniem varēs spriest tikai pēc nākamā gada valsts budžeta apstiprināšanas. Kā zināms, Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļi šim plānošanas periodam (2014. – 2020. gads) ir izsmelti.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas