Vecumnieku novadā varēs nodot stikla iepakojumu 1

Vecumnieku novada iedzīvotājiem šogad jau divas reizes dota iespēja ērti un dabai draudzīgā veidā atbrīvoties gan no nolietotās un nederīgās sadzīves elektrotehnikas, gan nevajadzīgā stikla iepakojuma. To nodrošina SIA «Eco Baltia vide», kas kopš 1. februāra veic atkritumu apsaimniekošanu pašvaldības administratīvajā teritorijā.

«Mūsu uzņēmums sadarbībā ar akciju sabiedrību «Latvijas Zaļais punkts» Vecumnieku novadā organizē akciju «Stikla šķiratlons». Tā laikā speciālais transports pieteiktajās adresēs bez maksas izvedīs stikla taru – burkas un pudeles, turklāt projekta dalībniekiem ir iespēja laimēt veikalu tīkla «top!» dāvanu kartes,» laikrakstu «Bauskas Dzīve» informē Daiga Buča, SIA «Eco Baltia vide» sabiedrisko attiecību projektu vadītāja. Viņa aicina iedzīvotājus ielūkoties šķūnīšos, pagrabos, saimniecības ēkās un pieliekamajos kambaros, un līdz 2. maijam pieteikt stikla iepakojuma uzkrājumu izvešanu, zvanot pa tālruni 26154123 vai rakstot e-pastā: stikls@ecobaltiavide.lv.

Stikla iepakojums tiks izvests 10. maijā, tam jābūt novietotam SIA «Eco Baltia vide» darbiniekiem pieejamā vietā. D. Buča atzīmē, ka mājsaimniecību pārstāvjiem nav nepieciešams būt klāt taras savākšanas laikā, jo konkrētā adrese dalībai loterijā tiks reģistrēta automātiski.

«Stikla iepakojums ir smagākā frakcija sadzīves atkritumos, ko var veiksmīgi pārstrādāt, saudzējot dabas resursus jauna iepakojuma ražošanai. Kopumā Latvijas tirgū gada laikā nonāk aptuveni 55 000 tonnu stikla pudeļu un burku, bet tikai 36 000 tonnu tiek sašķirots un nodots pārstrādei,» situāciju raksturo D. Buča.

«Bauskas Dzīve» jau informēja, ka Vecumnieku novadā aprīļa pirmajā nedēļā katra pagasta iedzīvotāji bez maksas varēja nodot nolietotās un nederīgās sadzīves elektroiekārtas – veļasmašīnas, ledusskapjus, plītis, televizorus, datorus u. c. 8. aprīlī uzņēmuma darbinieki nodrošināja nevajadzīgo ierīču savākšanu.

Iespēju nodot pārstrādei gadiem krātos krāmus atzinīgi vērtē Ingars Štelfs, Stelpes pagasta pārvaldes vadītājs. «Iedzīvotāji nederīgo sadzīves tehniku varēja nogādāt divos savākšanas punktos – Nīzerē un Stelpē. Atsaucība bija liela, nedēļas laikā izveidojās prāva «kaudze» ar ledusskapjiem un citām elektroierīcēm. Arī pats atbrīvojos no lietām, kas vairs netiek izmantotas. Šo atkritumu apsaimniekotāja iniciatīvu vērtēju pozitīvi un uzskatu, ka reizi gadā iedzīvotājiem būtu jānodrošina iespēja celt laukā no pažobelēm gan nolietoto sadzīves tehniku, gan citas mantas, ko var pārstrādāt.»

«Iedzīvotāji ļoti aktīvi izmantoja iespēju dabai draudzīgā veidā atbrīvoties no nolietotās un nevajadzīgas elektrotehnikas. Kopā Vecumnieku novada iedzīvotāji pārstrādei nodeva 14 000 kilogramu ierīču,» cilvēku atbildīgo attieksmi pret vidi raksturo D. Buča. Viņa uzsver, ka šādas akcijas noteikti tiks turpinātas, lai «kopīgiem spēkiem rūpētos par tīru vidi un nodrošinātu to, ka arī nolietotās elektroiekārtas nonāk pārstrādē, tādējādi taupot dabas resursus».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ričs

Ja varēs taru nodot Vecumniekos, tad ir jāsaka, ka ne par velti galvenais domes vecis G.Kallings pagājušajā gadā "nopelnījis" ,amatvietu aizpildot, ap 38 tūkstošiem eiro.

pirms gada, 2019.04.24 10:18

Vietējās ziņas