Vecumnieku novadu sapoš maija svētkiem 

Vecumnieku novadā visos pagastos galvenās ielas tiek tērptas svētku rotā, jo maija sākums ir zīmīgs ar vairākām svinamām dienām. 1. maijā tiek atzīmēti Darba svētki un Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena, 4. maijā – valsts Neatkarības atjaunošanas diena, bet 9. maijā – Eiropas diena.

 Pirmdien un otrdien, 29. un 30. aprīlī, pie laternu stabiem piestiprināti karodziņi Vecumniekos, šajās dienās arī citur gādāts par īpašu noformējumu. Lai gan ideja izrotāt Vecumnieku centru svētku laikā lolota jau sen, pirmo reizi svinīga noskaņa ar karodziņiem radīta 2012. gada pavasarī. Pirmajā gadā izgatavoti 40 karodziņi; pusi no tiem rotāja novada ģerboņa attēls, pusi – Latvijas karoga motīvs. Ik gadu dekoru krājums papildināts, lai varētu noformēt iespējami vairāk ielu novada centrā. Vecumniekos sapošanas darbi sākti pirmdien. Otrdien vēl jāizvieto karodziņi Upes ielā, «Bauskas Dzīvei» pauž Aivars Petruševics, novada domes saimniecības nodaļas vadītājs. 

«Pašlaik noformējumam izmanto ap simt karodziņu, krājums ik pa laikam tiek atjaunots, jo auduma dekori nolietojas. Agrāk svētkiem rotāja tikai Rīgas ielu, bet jau vairākus gadus arī Upes, Skolas, Ceriņu, Dīķa ielu u. c. Pēc svētkiem dekori tiek noņemti un mazgāti,» viņš stāsta. No glabātavas karodziņi laukā tiek celti vairākas reizes gadā. Nākamreiz tie tiks izvietoti pirms novada Dziesmu un deju svētkiem, kas notiks 1. jūnijā, pēc tam – jūlijā, sagaidot Liliju svētkus. Ielas allaž tiek sapostas arī patriotu nedēļas laikā, kad atzīmē Lāčplēša dienu un 18. novembri. 

Par svētku noskaņas radīšanu gādāts arī citviet. Jānis Sils, Kurmenes pagasta pārvaldes vadītājs, informē, ka Centra ielā un gar tautas nama ēku karodziņi, pavisam 12, pie laternu stabiem tiks piestiprināti 30. aprīlī. Tā kā Skaistkalnei un Vallei ir savs ģerbonis, šajās apdzīvotajās vietās jau vairākus gadus izvieto dekorus gan ar pagasta, gan valsts simboliku. «Jebkurš krāšņums rada svētku izjūtu. Karodziņi priecē arī stelpiešus, redzēju tos rotājam laternu stabus Bērzu, Dārza, Kalna un Upes ielas sākumā. Patīkami braukt cauri Vecumniekiem, jo centrs ir gan skaisti sakopts ar stādījumiem, gan izgreznots,» noformējumu atzinīgi vērtē Stelpes pagasta iedzīvotāja Līga Vaira Šķiliņa. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas