Vecumnieku pansionāta «Atvasara» durvis apmeklētājiem ir slēgtas

Veco ļaužu un invalīdu pansionātā «Atvasara» Vecumniekos, kopš valdības lēmuma par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Latvijā, ikdiena nedaudz mainījusies; klientu dienas režīms pakārtots vairākiem ierobežojumiem.
Zaiga Švāģere, pašvaldības sociālās aprūpes iestādes vadītāja, portālam atklāj, ka pansionāta iemītniekus apmeklēt nevar, durvis ir slēgtas.

«Stingri ievērojam drošības pasākumus. Ir izvietoti paziņojumi, ka līdz 14. aprīlim ar pansionāta iemītniekiem satikties nevar, taču tuvinieki drīkst nodot paciņas. Ikviens var telefoniski sazināties ar sociālajiem darbiniekiem, ja nepieciešama kāda informācija saistībā ar šo jomu, un mediķiem, ja radušies jautājumi, kas skar klienta veselību,» skaidro Z. Švāģere. Iemītnieki drīkst doties āra pastaigās, jo teritorija ir liela un vietas gana, taču iet uz ciema centru nav atļauts. Līdz noteiktajiem ierobežojumiem vairāki «Atvasaras» ļaudis, īsinot laiku, bija raduši aizstaigāt līdz kādam no veikaliem; tagad, ja ko īpašu kārojas, «jādraudzējas» ar sociālajiem darbiniekiem, kuri nepieciešamo lietu sagādā.

«Daudzi iemītnieki jāpārliecina, ka jāievēro prasības un ierastais ritms uz laiku jāmaina. Pieļauju, ne visi izprot, cik tas ir būtiski. Cilvēki šeit dzīvo nosacīti izolētā vidē – viņi ir paēdināti, apmazgāti, aprūpēti; var priecāties par skaisto apkārtni, tāpēc, iespējams, grūti pieņemt, ka ārpus pansionāta ikdiena nav tik bezrūpīga un ka šis laiks ir ļoti, ļoti saspringts un atbildīgs,» pauž iestādes vadītāja.

Dezinfekcijas līdzekļi, kas pansionātā arī līdz ārkārtējās situācijas noteikšanai ikdienā lietoti regulāri, ir sapirkti pietiekamā daudzumā; netrūkst arī sejas masku un cimdu. «Brīnos, ka vīrusa izplatība daudzus pārsteigusi nesagatavotus. Kā šādās iestādēs krājumā var nebūt dezinfekcijas līdzekļu? Man tas nav saprotams. Vai tad nepieciešamo iegādājas tikai nedēļai? Ieguvēji ir tie, kuri jau laikus nodrošinās ar visu vajadzīgo, un mums par to pašlaik nav ne vismazākā satraukuma,» teic Z. Švāģere.

Taču bažas radījuši citi apstākļi. Kādai darbiniecei nedēļas nogalē ar prāmi mājās atgriezies vīrs, kurš strādājis ārzemēs. Tā kā dzīvesbiedri kontaktējušies, aprūpētāja kopš pirmdienas, 23. marta, atrodas pašizolācijā, bet pansionāta vadītājai jādomā, kā pārplānot maiņas, lai viņas pienākumus uzticētu citām kolēģēm.

«Darbinieces vīram slimības pazīmju nav, taču valstī noteiktā kārtība jāievēro, neko darīt. Šis ir laiks, kad kolektīva vadītājam jābūt modram un stingri jāskatās visiem līdzi. Šodien (23. martā – red.), atnākusi uz darbu, vispirms katru izvaicāju – vai nav kāds tuvinieks no ārzemēm atbraucis, vai nav būts ciešā kontaktā ar kādu, kuram novēroti saslimšanas simptomi. Ir jābūt ļoti atbildīgiem un apzinīgiem, jo mums uzticēts aprūpēt sabiedrības riska grupas pārstāvjus,» uzsver Z. Švāģere.

Pašlaik veco ļaužu un invalīdu pansionātā «Atvasara» dzīvo 62 iemītnieki.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas